LIDER S-9

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam , przymierzam sie do kupna takiego pistoletu

Post autor: JesperKyd »

Przemek pisze:Czy moglby kolega sprawdzic moc pociskow , konkretnie chodzi mi o to czy ta wiatrowka jest w stanie stluc butelke szklana?
A jesli tak to z jakiej odleglosci?
Jaki jest maxymalny zasieg i skuteczny zasieg tego sprzetu.
I jak sprawuje sie technicznie ta wiatroweczka.
Czy moze dolozyc troszke i kupic HW 40.

Pozdrawiam Przemek
Na tym forum używamy polskich literek :!

Zarówno HW 40 jak i Marksman 2000 są do tarczy, nie do niszczenia celów.
Do tego celu odpowiedniejszy będzie np. Crosman 2240.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Z tym strzelaniem do tarczy, to też tak nie do końca prawda.
Papier owszem pięknie dziurawią, ale i puszkę po złocistym napoju na 35 metrze też spenetrują.
Duży plus to spory zakres regulacji szczerbinki, pozwala się ustawić tak,
że nawet daleko celujemy pod punkt, a nie gdzieś iluzorycznie ponad.

Generalnie wszystkie te konstrukcje dmuchają śrut z energią 3,2-3,5 Jouliana.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Nabyłem sprzęcik w poniedziałek i moje wrażenia to 50/50 , może najpierw minusy po ok. 10 strzałach znacznie zwiększył się skok spustu, po 30 prawie z całą siłą musiałem go wciskać, aby padł strzał :( do tego jeszcze, gdy naciskałem spust i puszczałem zanim został oddany strzał język latał zupełnie swobodnie i nic go nie napinało. Oczywiście od razu po zaobserwowaniu w/w usterek rozebrałem giwerkę :mrgreen: Za rozregulowanie się spustu odpowiedzialna była sprężynka, która (jak się okazało po rozkręceniu) była za długa i przez to źle się układała. Po zredukowaniu długości sprzęcik strzelał dobrze, ale pomimo przesmarowania mechanizmu, problem z latającym językiem pozostał. Stwierdziłem, że dalej w tym pistolecie grzebał nie będę i odniosłem go do sklepu (Przemku nie kupowałem w końcu tam gdzie mi polecałeś). Wymieniono mi go na drugą sztukę i ta jak do tej pory działa bez zarzutu. Co do przebijalności z 8m wgniata ładnie kapselek od piwka, ale butelki plastikowej 0,5l nie przebija. A jeszcze w wadliwym egzemplarzu gwint pod nakrętkę regulującą (chyba) wypuszczanie powietrza był zerwany. Podsumowując- gdyby nie pierwszy wadliwy egzemplarz, to jak do tej pory (ok. 400 śrutów przepuszczone) nie miałbym się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze:(Przemku nie kupowałem w końcu tam gdzie mi polecałeś)
... staram się polecać sprawdzone "miejscówki" , ale ostatnio coś nikt mnie nie słucha :/ ... wasz czas , wasze nerwy ...
AdamWawa pisze:Stwierdziłem, że dalej w tym pistolecie grzebał nie będę i odniosłem go do sklepu
... i słusznie ;) , ale przy zakupie było sobie na sucho postrzelać i dokładnie obejżeć sprzęcik .

Ja problemów nie miałem i nie mam ;) Katuję Lidera prawie codziennie i jest ok. AdamWawa, ... zabierz sprzęcik na Bemowo , "pomacam" i będziesz Waść zadowolony ... :D ... mam dla Ciebie drobny gadżet usprawniający ... 8-)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Spoko, napewno zabiorę, ale będę dopiero w przyszłym tygodniu. A co do sprzętu, to oczywiście w sklepie postrzelałem sobie i dokładnie obejrzałem- nic nie wskazywało, że tak szybko padnie. Jeszcze co do korony to w pierwszym egzemplarzu była bardzo widoczna, a w tym hmmm.... chyba wogóle jej nie ma, ale sprzęt i tak strzela celniej niż ja.
Przemek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-18, 22:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Przemek »

Witam , przeglądam różne posty na naszym forum.
Widzę, że kolega Przemek (Hiszpan) ma naprawdę zamiłowanie do rożnych wiatrówek.
W czym rzecz, czytam sobie o Gamo PR45 i prosiłbym o małe zestawienie VS lider s-9.
Chodzi mi między innymi o wydajność, celność, moc obalajacą pocisku.
Po za tym jestem ciekaw czy i jak ewentualnie można podrasować pistoleciki PCA.( zwiększyć ich moc , prędkość Vo , wiem ze HW-45 przy Vo 170 m/s jest tym czego szukam ale okolice 1000 zł troszeczkę mnie przerastają)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Małe uzupełnienie do opisu LIDER-a S-9 ... :D

Dzisiaj , przy okazji dłuższej wizyty w Cekausie , pomordowałem chrono . I tak na fabrycznej uszczelce , seria 20 strzałów :

112,3 112,3
112,0 113,0
112,1 112,9
112,3 112,0
112,4 112,7
111,7 112,4
112,1 113,0
112,6 112,6
112,7 112,1
113,0 m/s. 112,3 m/s. Jest bardzo dobrze :D

Ale też , coś mnie podkusiło i szybciutko wymieniliśmy oring na lufie , na wizualnie grubszy. Minuta roboty i ... 10-cio strzałowy pomiar na chrono :

114,1 114,5
114,4 113,9
114,1 114,4
114,7 114,0
114,5 114,4
114,7 114,1 m/s. ... Obrazek .... stabilne 3,5 J ... aż sam sobie zazdroszczę ... Obrazek ...

Przemek :mrgreen: (chyba nie gadam sam do siebie ??)... Gamo i Lider energetycznie , są bardzo do siebie podobne. Z żadnym nie miałem problemu z ładowaniem , strzelaniem , eksploatacją . Za Liderem przemawia na korzyść fabryczna szyna montażowa pod optykę , której w Gamo poskąpiono. Z kolei Gamo łatwiej się spręża , ze względu na dłuższą lufę . Można polemizować nad budową wewnętrzną mechanizmów ... ja uważam , że tak w jednym , jak i w drugim nie ma się do czego czepiać przy stosunkowo niskich kosztach zakupu. Z czystym sumieniem polecam oba ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Moc obalającą i tego typu historie zostaw myśliwym ewentualnie wojakom, w wiatrówkach to raczej mało istotne kwestie.
Co do pistola PCA, jeśli naprawdę kusi Cie szmoc, pomyśl o Zorakim, a inną świetną propozycją jest Gamo Compact.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

A gdyby wykonać więcej niż jedną pompkę?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Przemek pisze:wiem ze HW-45 przy Vo 170 m/s jest tym czego szukam ale okolice 1000 zł troszeczkę mnie przerastają)
HW45 to pistolet spreżynowy i nijak się ma do konstrukcji PCA. Do tego trudny w opanowaniu , jeśli się nie ma zacięcia do pistoli ... ;) Chcesz strzelać celnie i bezstresowo czy mieć tylko świadomość posiadania wielu Julianów ?? Od zawsze wiadomo było , że dla pistoli 3-4 J , to wystarczająca energia by strzelać tak , jak producent przewidział. Chcesz strzelać celnie na duże odległości , robić rozpierduchę itp ?? Jedynym sensownym wyjściem , to sprawdzony Crosman 2240 ...
DZIKIslupsk pisze:A gdyby wykonać więcej niż jedną pompkę?
W HW40 , Marksmanach , Liderach S-9 , Gamo PR45/Compact się konstrukcyjnie nie da ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Walend pisze:Co do pistola PCA, jeśli naprawdę kusi Cie szmoc, pomyśl o Zorakim, a inną świetną propozycją jest Gamo Compact.
Rafał :! Gamo Compacta/PR45 nie napompujesz więcej niż raz. Jeśli to Zoraki :!
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Starszy_Pan pisze: Gamo Compacta/PR45 nie napompujesz więcej niż raz.
Wiem, ale może chęć posiadania świetnej konstrukcji wygra z pogonią za szmoca :P
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Przemek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-18, 22:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Przemek »

Zdecydowałem się , zakupiłem Lider'ka.
Teraz czekam na kuriera.
Wracając do wypowiedzi imiennika, gdzie mogę kupić owego oringa który poprawił Vo?
I po jakim czasie/ilości wyplutego śrutu należy konserwować pistolet PCA?
Jakich smarów używać i do czego. ( ktoś wspominał o smarach do maszyn do szycia)
Czy traci się gwarancję jeśli się rozbierze wiatrówkę?
Wiem, że o sprzęt trzeba dbać, chciałbym wiedzieć jak to robić od bardziej doświadczonych już kolegów.
To będzie moja pierwsza wiatrówka, mam nadzieję, że to wiele wyjaśnia.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Przemek pisze:Zdecydowałem się , zakupiłem Lider'ka
... nie Ty jeden ... :mrgreen:
Przemek pisze:gdzie mogę kupić owego oringa który poprawił Vo?
... w sklepie z uszczelkami ;) ... ja po prostu miałem możliwość dopasowania sobie wg widzimisie ...
Przemek pisze:I po jakim czasie/ilości wyplutego śrutu należy konserwować pistolet PCA?
Ja to robię po każdym strzelaniu , a przynajmniej staram się robić ...
Przemek pisze:Jakich smarów używać i do czego. ( ktoś wspominał o smarach do maszyn do szycia)
Smar tylko do wstępnego przesmaowaniia mechanizmu spustu . Na tłok , uszczelkę wystarczy warstewka PKB. Jak chcesz być bardzo "profesjonalny" , to do uszczelki można używać olejku silikonowego. Oliwa maszynowa także nie powinna zaszkodzić . Jak konserwuje się regularnie nic złego się nie będzie działo.
Przemek pisze:Czy traci się gwarancję jeśli się rozbierze wiatrówkę?
Jeżeli w celach konserwacyjnych , to nie . A jak już dostaniesz pistolet do ręki , to sprawdź czy działa , a potem rozbierz go i przesmaruj jak należy .
Przemek pisze:To będzie moja pierwsza wiatrówka, mam nadzieję, że to wiele wyjaśnia
... :D ... miłego użytkowania i samych 10-tek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Przemek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-18, 22:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Przemek »

Generalnie szukam kabury to tego nowego nabytku. Na alle.... wysłałem kilka maili, zadzwoniłem do kilku osób i niestety nie mają takowych. Ani do HW 40 ,45 .
Dziwne troszeczkę bo to bardzo popularne modele, w czym tkwi haczyk?
Myślę, że taka kaburka ułatwiła by znacznie sprawę.Strzelasz do tarczy idziesz sprawdzić wynik wkładasz sprzęt do kabury. Masz dwie ręce wolne i nie trzeba cudować.
Może ktoś ma jakąś używaną i chce odsprzedać?Albo może ktoś wie gdzie mogę taką nabyć?