Tarcze/kulochwyt

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Tarcze/kulochwyt

Post autor: shreq »

Sorry że tutaj, ale nie mam pojęcia do którego działu moje pytanie pasuje (destruktornia? :D)

Ponieważ czuję się już posiadaczem pięknej wiatrówki - do ostatecznego rozwiania moich złudzeń co do umiejętności brakuje mi w zasadzie tylko strzelania. No i właśnie - zakładam że będę naparzał do tarcz. Wszystko OK, obejrzałem, standardowych 14x14 do wyboru do koloru, ale gdzie takowe w warunkach polowych zainstalować? Przybić szwagrowi do drzewa - można, ale szkoda drzewa, ile ta biedna roślinka wytrzyma katowania ołowiem? Na Bemowie widziałem jakieś tarczki porozstawiane, ale nie zdążyłem zwrócić uwagi czym były mocowane w pionie.

Any advices?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja podpatrzyłem świetny patent, zajmuje mało miejsca tylko nie jest kulochwytem ale do rzeczy. Otóż na kawałku grubego drutu długości ok 40cm (świetnie się sprawdza alektroda spawalnicza) montujemy takiego zgrabnego krokodylka jak przy miernikach elektrycznych i już. Potem trza tym krokodylkiem złapać tarczę a drut wbić w ziemię.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Ja stawiam na skarpie na cegle lub kamieniach. Strzelam zawsze w tym miejscu- stare opuszczone lotnisko.

Poniżej foto:

Obrazek
Slavia 634 + DOC
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Ja używam kawałka płyty pilśniowej na drewnianym paliku.Tarcze kleję taśmą dwustronną.
Dodatkowym plusem takiego rozwiązania są ładne,wyraźne dziurki.
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

yarraky pisze:Ja stawiam na skarpie na cegle lub kamieniach. Strzelam zawsze w tym miejscu- stare opuszczone lotnisko.

Poniżej foto:

[url=http://images47.fotosik.pl/1000/75a0961cc7297be6med.jpg]Obrazek[/URL]

Fajny patent z tą podpórką na dachu - robiłeś ją sam?
maximus pisze:Ja używam kawałka płyty pilśniowej na drewnianym paliku.Tarcze kleję taśmą dwustronną.
Dodatkowym plusem takiego rozwiązania są ładne,wyraźne dziurki.
Czyli trzeba kupić szuflę do zgarniania śniegu? :)
januszrg pisze:Potem trza tym krokodylkiem złapać tarczę a drut wbić w ziemię.
Rewelacyjnie proste, fakt :) A to że mocowane w jednym miejscu - nie przeszkadza? Nie majta się toto?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ostatnio gdy ustawiałem lupkę to po prostu przymocowałem tarczę spinaczami biurowymi do spinerka :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

shreq pisze: Rewelacyjnie proste, fakt A to że mocowane w jednym miejscu - nie przeszkadza? Nie majta się toto
Nie, tylko tarczki muszą być kartonowe, nie odbitki ksero.
Używałem kiedyś skrzynki po brzoskwiniach grubo wyłożonej gazetami - śrut nie przechodzi (póżniej tak, pośrodku.. :P )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2011-07-27, 00:04 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

green_thunder pisze:(póżniej tak, pośrodku.. :P )
Z tego co widziałem na Bemowie - w Twoim przypadku to pewnie przechodził gęsiego, jeden za drugim, dziurą średnicy ołówka :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Łee, tam żarty...ale serio, jeśli masz strzelać na działce, to dobrze mieć pod ręką jakieś wrota od stodoły (nie jako cel :P )
Na Siekierkach mieliśmy też starą, dużą patelnie, strasznie hałasowała, ale to złomiarzom nie przeszkadzało, zaj....ali.. :evil:
Ostatnio zmieniony 2011-07-27, 00:10 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

green_thunder pisze:Łee, tam żarty...ale serio, jeśli masz strzelać na działce, to dobrze mieć pod ręką jakieś wrota od stodoły (nie jako cel :P )
Patent ze skrzynka podoba mi się, zwłaszcza że mam metę na pomarańcze - które lubię, więc korzyść podwójna :D
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Co więcej skrzynka bez jednej deseczki świetnie się sprawdza jako przenośna toaleta.
(przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A jak wyłożysz siankiem, to jako poduszeczka... :P
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Mam kulochwyt 14x14 kupiony w M.....a, i jest super bo przenośny. Jak strzelam w domu to mam wkręcony drzewowkręt w futrynę, a na dworku taki sam mam wkręcony w drzewo.
Sam kulochwyt ma do mocowania (fabrycznie) zrobioną taką sprytną dziurkę która umożliwia zakładanie i zdejmowanie. Polecam bo wygodny i zbiera śrut. :)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Ja kiedyś katowałem starą książkę telefoniczną. Miarą energii chinki (wtedy strzelałem z Norconii i bardzo byłem z tego dumny) było do której strony książki śrut dotrze :)
Dobry jest też karton po pizzy (ktoś tutaj mi taką myśl poddał) a w środku gazety poskładane. To rozwiązanie ma tę zaletę, że gazetę ze zdjęciem nielubianego polityka można umieścić na wierzchu.....a kółka cyrklem :)
Na działce chyba dobrze by było mieć jakąś płytę wiórową, czy coś podobnego. To tak "dla spokojności" jak mawiał Pawlak.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Płyty pażdzierzowe, wiórowe i inne pd-coś tam uwielbiają odbijać śrut w kierunku strzelającego...dostałem tak kiedyś równiutko między oczy z pistola...a książka telefoniczna bardzo skuteczna jest...