Bushnell Legend 5-15x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Bushnell Legend 5-15x40

Post autor: slavek_t »

Witam!
No i stało się. Wczoraj przyszedł Bushnell Legend 5-15x40 :D .
Lunetę wybierałem od paru miesięcy spośród DOT-a, Bushnella Legenda, Bushnella Elitte 10x40 i Burrisa Timberline.
Dwa razy o włos nie kupiłem DOT-a. Raz używkę ale mnie ktoś ubiegł, potem zdecydowany podjechałem do sklepu i już nie było za to klient w sklepie strasznie mi go rozgadał strasząc bardzo dużym błędem paralaksy (sprzedawca nie zaprzeczył).
Bushnell Elite odstraszał mnie brakiem AO.
Burris Timberline bardzo małym polem widzenia.
Bushnella Legenda ciężko było trafić.

Zdjęć nie robiłem ale jest ich mnóstwo w necie.
Trafił mi się dobry stan, nawet bardzo dobry można powiedzieć, bo znalazłem tylko jedną ryskę na obudowie :D .
Ma jeszcze ponad pół roku ważnej gwarancji (luneta była kupiona w militariach), no i w zestawie butlerki :mrgreen:

No to może parę słów mojego subiektywnego opisu ;)
Luneta ma piękny obraz, baaardzo jasny, szkła wydają się zielone ale obraz zdecydowanie nie jest zielony :D Piszę ponieważ niedawno miałem przyjemność patrzeć przez burriska i przy jego czerwonych powłokach obraz pomimo, że niesamowicie wyraźny to jednak miał lekko czerwony odcień. Jakość szkieł moim zdaniem nie jest gorsza od DOT-a czy burriska, od PP 3-12x42 to już baaardzo odbiega. Może to rozdzielczość (nie znam się), ale gdy w PP widziałem kapsel to Legendzie mogę oglądać boczne frezy kaselków. Wczoraj strzelałem po zachodzie słońca i w zacienionym miejscu kapselki były jakby oświetlone. Przepraszam ale jestem ciągle bod wrażeniem jasności szkieł.
Luneta jest zdecydowanie dłuuuga. Ale na TX-e zakrywa mi tylko pół portu ładowania to nie przeszkadza mi to.
Bałem się problemów z regulacją (trochę zjechali ludzie wieżyczki w necie) i na szczęście nie ma żadnych problemów. Klikanie może i jest lekko gumowate ale kliki wyraźne.
Powiększenie raczej nie oszukuje ;) Porównywałem na pow. x 10 z PP i w Bushnellu powiększenie było zdecydowanie dużo większe.
Nie jest pozbawiona niestety wady.
Krzyż. Mogę nazwać go tylko jednym słowem: ordynarny.
Duży, rozjechane doty (nie zdążyłem jeszcze sprawdzić gdzie jest tru mildot).
Ale wiedziałem o tym i dała mi do myślenia jedna wypowiedź.
Ktoś kiedyś napisał, że dzięki właśnie tym rozjechanym dotom rekreacyjnie można dzięki nim strzelać na dalsze odległości. I coś w tym jest, a początkiem grubej belki wydaje mi się, że można coś pod 80 m celować (nie sprawdzałem - misianie).
Bynajmniej kapsli nie zasłania więc nie ma problemu :D
Podsumowując z zakupu jestem bardzo zadowolony (na dowód Legend zostaje, a PP idzie na sprzedaż). Moim zdaniem tak jak nie widziałem różnicy w szkłach Point Precision, Barskiej i Nikko (moim zdaniem PP miało odrobinę lepszy obraz), tak nie widzę różnicy w szkłach Legenda, DOT-a, Timberlina. Wiem, że różnica będzie ale moim zdaniem tak niewielka, że pomijalna. I wcale nie wiem na czyją korzyść, jak będę miał okazję porównać w jednym miejscu i czasie to chętnie to zrobię.
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

slavek_t pisze:(nie zdążyłem jeszcze sprawdzić gdzie jest tru mildot).
Jeżeli się nie mylę, to w Legendzie jest taka czerwona kropka na x12
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

Dzięki, sprawdzę w domu :D

-----------------------------------------------------------

Sprawdzałem i żadnej kropki tam nie widać.
Po przeczytaniu kilku postów o Legendzie coś czuję, że tru dota trzeba będzie szukać na pow. x 15 :D
Ale to tylko z ciekawości bo przy strzelaniu rekreacyjnym (a tylko takie stosuję) to nie ma dla mnie żadnego znaczenia :D

scaliłem - KbUr
Ostatnio zmieniony 2011-06-29, 12:47 przez slavek_t, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

Sprawdziłem dopiero dzisiaj.
True dot (czy jak to się tam nazywa ;) ) na powiększeniu x 15.
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Nieco dużo to x15, podczas gdy zazwyczaj używa się powiększenia x10. Ja też :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

Zgadza się, ja też przeważnie na 10 strzelam.
Ale jak do każdej siatki tak i do tej można się przyzwyczaić.
W strzelaniu rekreacyjnym mierzenie odległości dotami nie jest niezbędne, a przecież można sobie podkręcić w każdej chwili na 15, sprawdzić i powrócić. Mierzyłem też i dokładnie na pow. x7,5 jest połowa tru dota, więc można przyzwoicie strzelać i też mierzyć odległości. Po prostu trzeba się tej siatki nauczyć jak każdej innej. Ludzie strzelają skutecznie z siatkami bez żadnych przeszkadzajek ;) A pomyśl jeszcze na jak dalekie odległości można wykorzystać doty :D
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW