Lupka 6-24x50 AOE Yingrui (No name)

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
supermen
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-18, 23:19
Lokalizacja: Z lasu

Lupka 6-24x50 AOE Yingrui (No name)

Post autor: supermen »

Witam wszystkich forumowiczów,
chciałbym podzielić się spostrzeżeniami z używania nowego nabytku jakim jest luneta 6-24x50 AOE produkcji chińskiej "No name" z podświetleniem krzyża/siatki. Cena 175 zł na Alledrogo + przesyłka
Pierwsze wrażenie: pudełko ładne czarne, po wyjęciu zaskoczenie, pierońsko duża - kawał rury :) znakomicie przedłuża męskość :)) wrażenie robi solidnej, jasność i ostrość na poziomie, krzyż (a w moim przypadku siatka celownicza) OK, no może trochę za gruby.
Pokrętło powiększenia chodzi z wyczuwalnym oporem, wieżyczki regulacyjne ładnie klikają - słowem lodzio-miodzio.
Zamówiłem z wysokim montażem jednoczęściowym na 11 mm w komplecie - ten też wydaje się być OK, trzyma solidnie na kilku śrubach imbusowych.
W komplecie również osłona słoneczna (przedłuża o następne 8 cm :)), przezroczyste zakrywki na gumkach, zapasowa bateria oraz szmatka do czyszczenia.

Wyregulowanie ostrości pokrętłem paralaksy (nareszcie wiem o co w tym błędzie paralaksy chodzi) i 10 strzałów wystarczyło do wyzerowania lunety.

Pierwsze testy.
Warunki: strzelba QB78 Deluxe 4,5 mm bez tuningu, spust jeszcze twardy, z tłumikiem, śrut Crosman Pointed, odległość 10 metrów, pozycja stojąca podparta ale niezbyt stabilnie o drabinę aluminiową, strzelec był po dwóch browarach. Powiększenie lunety 9x.

Poniżej wklejam tarczki, dla porównania w skanie moneta 50 gr. Każda tarczka to seria 10 strzałów.

Tarczka 1. Pozycja stojąca z podpórką.


Tarczka 2. Pozycja stojąca bez podpórki.


Tarczka 3. Pozycja stojąca z podpórką. Po korekcie mocowania lunety - została przesunięta 1 cm do przodu.


Po każdym pierwszym strzale w serii minimalna korekta o jeden klik w lewo.
Wrażenie jakby to zero lekko uciekało w prawą stronę - wystrzelałem na razie kilkadziesiąt śrutów, jak będzie okazja to znowu się pobawię i zdam relację. Może jestem przeczulony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2011-06-18, 23:36 przez supermen, łącznie zmieniany 1 raz.
Qb78 + tłumik + 6-24x50
Crosman 1077
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
supermen pisze:strzelec był po dwóch browarach.
Napewno bez tych dwóch piw będzie lepiej ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Wrzuć foki jak to cudo wygląda.
guntuning.com
Awatar użytkownika
supermen
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-18, 23:19
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: supermen »

daras pisze:Wrzuć foki jak to cudo wygląda.
Jutro będą fotki.

Nadmienię jeszcze, że optyka tej lunety z zewnątrz wygląda na solidną, szkło czyste bez rys. Obudowa lunety to anodowane na czarno aluminium.
Kilka dni temu zamówiłem pierwszy egzemplarz tej lunety za 150 zł, ale że nie był zgodny z opisem aukcji (miała krzyż a nie siatkę celowniczą, montaż 22 mm i nie miała osłony przeciwsłonecznej - podobno nowa seria która przypłynęła do Polski tak ma) więc zwróciłem ją sprzedawcy, bez możliwości potestowania, tak aby nie zostały ślady po montażu.
Piszę to, aby ewentualni kupujący przed zakupem dokładnie wypytali się sprzedawcy o to co zamawiają, ponieważ ci piszą niedokładne opisy sprzedawanych przedmiotów.
Qb78 + tłumik + 6-24x50
Crosman 1077
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Ja mam to szkiełko na at

Obrazek

za taką cenę z takimi parametrami nima co narzekać :lol: Tu jest filmik kręcony przez nią " z ręki "

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U5erEqpv3SE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e6SRSy91 ... re=related[/youtube]

kamerka 3,2 mp wiec troszke nie oddaje rzeczywistosci..

PS Z tego co mi jeszcze wiadomo to 24x jest równe około 13-14x rzeczywistego powiekszenia
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Tak szybko chciałeś się pochwalić lupką że zapomniałeś się przywitać?

Ta lupka to typowa chińszczyzna. Podobna do PointPrecision którego posiadam.
Ale krzyż...
do balisty lub frondiboli się nadaje, nie wiatrówki.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

supermen pisze:Kilka dni temu zamówiłem pierwszy egzemplarz tej lunety za 150 zł, ale że nie był zgodny z opisem aukcji (miała krzyż a nie siatkę celowniczą, montaż 22 mm i nie miała osłony przeciwsłonecznej - podobno nowa seria która przypłynęła do Polski tak ma) więc zwróciłem ją sprzedawcy,
I to był duży błąd :/ ... teraz montują całkiem przyzwoitego MD , wyskalowanego na chińskie powiekszenie x9 ... a ta siatka to tylko siatka z przeszkadzajkami i tyle ...
supermen pisze:po wyjęciu zaskoczenie, pierońsko duża - kawał rury znakomicie przedłuża męskość ) wrażenie robi solidnej, jasność i ostrość na poziomie, krzyż (a w moim przypadku siatka celownicza) OK, no
... znakomicie powoduje również przekaszanie Twojego karabinka ... jest za duża i za ciężka do Qb 78 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
supermen
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-18, 23:19
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: supermen »

Wklejam kilka fotek.
Na wstępie w parze z C1077 z lupka Gamo 3-7x28 aby widać było różnicę jako punkt odniesienia w wymiarach karabinków i lunety.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Qb78 + tłumik + 6-24x50
Crosman 1077
Awatar użytkownika
supermen
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-18, 23:19
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: supermen »

Hiszpan63 pisze:
supermen pisze:Kilka dni temu zamówiłem pierwszy egzemplarz tej lunety za 150 zł, ale że nie był zgodny z opisem aukcji (miała krzyż a nie siatkę celowniczą, montaż 22 mm i nie miała osłony przeciwsłonecznej - podobno nowa seria która przypłynęła do Polski tak ma) więc zwróciłem ją sprzedawcy,
I to był duży błąd :/ ... teraz montują całkiem przyzwoitego MD , wyskalowanego na chińskie powiekszenie x9 ... a ta siatka to tylko siatka z przeszkadzajkami i tyle ...

Na tej pierwszej zmówionej lunecie (nowy typ) był zwykły krzyż celowniczy - nie Mill-Dot (!), gdyż na tym są podziałki na cienkich częściach ramion przy środku, umożliwiające wprowadzanie poprawek. W nowej wersji lupki 6-24x50 jest zwykły prosty krzyż bez podziałek, co jak dla mnie dyskwalifikuje ten typ celownika, gdyby były podziałki - pewnie by został.
Dlatego wolę siatkę, mimo tego, że ma grubsze ramiona. To co w siatce na dole, nie przeszkadza.

supermen pisze:po wyjęciu zaskoczenie, pierońsko duża - kawał rury znakomicie przedłuża męskość ) wrażenie robi solidnej, jasność i ostrość na poziomie, krzyż (a w moim przypadku siatka celownicza) OK, no
... znakomicie powoduje również przekaszanie Twojego karabinka ... jest za duża i za ciężka do Qb 78 ...

Na tej pierwszej zmówionej lunecie (nowy typ) był zwykły krzyż celowniczy - nie Mill-Dot (!), gdyż na tym są podziałki na cienkich częściach ramion przy środku, umożliwiające wprowadzanie poprawek. W nowej wersji lupki 6-24x50 jest zwykły prosty krzyż bez podziałek, co jak dla mnie dyskwalifikuje ten typ celownika, gdyby były podziałki - pewnie by został.
Dlatego wolę siatkę, mimo tego, że ma grubsze ramiona. To co w siatce na dole, nie przeszkadza.




A czy za duża czy za ciężka?, hmmm kwestia gustu, zależy kto, gdzie, jak i ile strzela. Na duże odległości z dwójnogu w pozycji lezącej do takiego strzelania jest SUPER.
A do szybkiego lekkiego strzelania z ręki mam Crosmana 1077.
Strzelam tylko rekreacyjnie od święta.

Po za tym, ta luneta to początek większych inwestycji i przeróbek w Qbusia, o których może napisze niebawem...
Qb78 + tłumik + 6-24x50
Crosman 1077
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

supermen pisze: Na duże odległośc
Jakiego rzędu są te duże odległości,bo w odniesieniu do QB to dosyć humorystyczne stwierdzenie.
Sam mam tuningowane QB i strzelam max.40 m.
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Sam mam tuningowane QB i strzelam max.40 m.
A na te 40-50m spokojnie wytarcza lupka 3-9x40 ;) .Z mojej 3-12x42 trafiałem powtarzalnie w 1l pojemniczek po oleju silnikowym z 80m,więc te "duże odległości to pewnie 100 i więcej metrów...
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Paweł,ale ja miałem na myśli możliwości QB,a nie lupki :lol: Z BMK 19 strzelałem na 70 m do baniaka po płynie do spryskiwaczy (4 l), a lupkę miałem ustawioną
x7 (Barska) i spokojnie wystarczało.
Awatar użytkownika
supermen
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-18, 23:19
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: supermen »

pablorudnik pisze:
Sam mam tuningowane QB i strzelam max.40 m.
A na te 40-50m spokojnie wystarcza lupka 3-9x40 ;) .Z mojej 3-12x42 trafiałem powtarzalnie w 1l pojemniczek po oleju silnikowym z 80m,więc te "duże odległości to pewnie 100 i więcej metrów...
Więc, myślę o strzelaniu 40-50 m, szykuję się też do tuningu karabinka. Jak napisałeś z QB to i tak duży wyczyn. Z taką lupką strzelanie z QB na odległości powyżej 25 m to naprawdę dużo funu. :lol:

Lupka z tak dużym szkłem nie jest zła, to tak jak telewizor Full HD 50 cali w porównaniu do 32 HD Ready - więcej i jaśniej widać, ale to wiadomo subiektywne odczucie. :mrgreen:
Obraz jest duży i wyraźny.
Uważam, że za te pieniądze to ekstra sprzęt (pod warunkiem że będzie trzymać ustawienia, ale zawsze jest gwarancja 2 lata w razie czego).

Jeżeli komuś nie przeszkadza waga i rozmiary to lepsza taka lupka z 50 mm szkłem.
Jeżeli ktoś myśli ze strzelania z ręki - to powinien wybrać moim zdaniem lupkę o powiększeniu 3-9x i szkłem 40-42 mm. Uważam, że to najbardziej trafny kaliber do wiatrówki do strzelań od 10-50 metrów.

Rada dla wszystkich, jeśli:
- sprzęt PCP lub CO2 do rekreacji, strzelanie z podpórki, znakomicie prezentuje się na meblach - luneta no name 6-24x50
- sprzęt PCP lub CO2 do rekreacji, strzelanie z podpórki lub z ręki - luneta no name 3-9x40
- wiatrówki z dużym odrzutem, sprężynowe - luneta markowa 3-9x40
- sprzęt wyczynowy - luneta markowa 3-9x40 z bocznym kołem regulacji paralaksy lub inne w zależności od konkurencji
Qb78 + tłumik + 6-24x50
Crosman 1077
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Troszkę namieszałem (co do strzelania na 80m) bo jako moja to nie chodziło mi o QB,ale o lupkę o parametrach 3-13x42,karabinek to sprężynówka H95 lekko poniżej 17 jouli,w moim poście chodziło,że do strzelań na takie odległości spokojnie wystarcza lupa z szkłem 40-42-44mm i powiększeniem 3-9.W najbliższym czasie będę miał do testów QB 78 skartuszowaną ładowaną z gaśnicy.

Ps.Janusz nie strzelałem z QB,ale zamierzam to odrobić.Ty masz tuningowaną (na co2 się nie znam,ale pewnie coś w zaworem,dyszą i itp. masz poprawione i prędkość wylotową zwiekszoną) i jak mniemam te 40-max50 m z niej to już kres możliwości dla napędu co2 czy się mylę.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

pablorudnik pisze: jak mniemam te 40-max50 m z niej to już kres możliwości dla napędu co2 czy się mylę.
Nie mylisz się....przynajmniej moja tak ma. O szczegóły przeróbek musiałbyś spytać Miki-ego,bo on ją robił.