Tawariszcz Gamoń czyli ... Gamo PR45.

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ampul, imbus...gorzej, jak się torks trafi...a kiedyś zwykłe śruby i muterki wystarczały, można je było śrubokrętami, niekoniecznie wkrętakami przykręcać...i przytrzymać można było klapcążkami...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

green_thunder pisze:...kiedyś zwykłe śruby i muterki wystarczały
To było dawno, dawno temu, gdy mężczyźni byli mężczyznami, kobiety kobietami, a małe futrzaste istoty z Santraginusa VII małymi futrzastymi istotami z Santraginusa VII...
;^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze:..i przytrzymać można było klapcążkami...
Albo unieruchomić śrubsztakiem :mrgreen: .
Krakoo
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-06, 07:16
Lokalizacja: Katowice/Świony

Post autor: Krakoo »

To jeszcze zapytam o o trzy rzeczy:
- Uszczelkę traktuję po każdym strzelaniu delikatnie smarem silikonowym bo podczas strzelania i tak praktycznie zaraz znika- wyciera się o lufę i przechodzi zapewne na paluchy. Jak często ją konserwować? Tak jak teraz?
- Czytałem gdzieś aby wkraplać też co jakiś czas kropelkę silikonowego do komory sprężania - jak często? Czy robić to przez otwór dolotowy powietrza czy ten przy porcie?
- U mnie lufa jest ewidentnie głęboko gwintowana przy porcie ładowania a potem już tylko rysowana. Czy to normalne?!
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Robię podobnie.
- uszczelka wg. potrzeb tj. jeśli się smar silikonowy zetrze.
- komora, smar silikonowy, średnio co 200 śrutów zasysam 3-4 krople plus kilka na trzpień tłoka
- do lufy od wylotu nie zaglądałem, ale jakie masz skupienie na 10 metrów ?
Krakoo pisze:To jeszcze zapytam o o trzy rzeczy:
- Uszczelkę traktuję po każdym strzelaniu delikatnie smarem silikonowym bo podczas strzelania i tak praktycznie zaraz znika- wyciera się o lufę i przechodzi zapewne na paluchy. Jak często ją konserwować? Tak jak teraz?
- Czytałem gdzieś aby wkraplać też co jakiś czas kropelkę silikonowego do komory sprężania - jak często? Czy robić to przez otwór dolotowy powietrza czy ten przy porcie?
- U mnie lufa jest ewidentnie głęboko gwintowana przy porcie ładowania a potem już tylko rysowana. Czy to normalne?!
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:- komora, smar silikonowy, średnio co 200 śrutów zasysam 3-4 krople
... szykujesz basen olejowy w komorze sprężania ??? ... i po co silikonowy klajster ??? ... Sprężarkowy i to max 1 (jedna) kropla co paczkę śrutu .

Nie przesadzajcie Panowie z tym "bieżącym serwisowaniem". Ten pistolet , to na prawdę bezobsługowy kombajn . Ma ogromne możliwości i dopóki nie robicie mu zupy w komorze spręzania , a co za tym idzie zaraz jest mokry i zalepiony zawór strzałowy , to wszystko jest ok przez wiele tysięcy strzałów.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Sorry napisałem bzdurę :/ , do komory zapuszczam tylko i wyłącznie olej PKB, bo nie mam oleju sprężarkowego. :sciana: Dzięki za korektę. ;)

Hiszpan63 pisze:
Tomasz_XX pisze:- komora, smar silikonowy, średnio co 200 śrutów zasysam 3-4 krople
... szykujesz basen olejowy w komorze sprężania ??? ... i po co silikonowy klajster ??? ... Sprężarkowy i to max 1 (jedna) kropla co paczkę śrutu .

Nie przesadzajcie Panowie z tym "bieżącym serwisowaniem". Ten pistolet , to na prawdę bezobsługowy kombajn . Ma ogromne możliwości i dopóki nie robicie mu zupy w komorze sprężania , a co za tym idzie zaraz jest mokry i zalepiony zawór strzałowy , to wszystko jest ok przez wiele tysięcy strzałów.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:do komory zapuszczam tylko i wyłącznie olej PKB,
... a tak , może być ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Krakoo
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-06, 07:16
Lokalizacja: Katowice/Świony

Post autor: Krakoo »

Tomasz_XX pisze: - do lufy od wylotu nie zaglądałem, ale jakie masz skupienie na 10 metrów ?
Teraz mogę sprawdzić jedynie na 6m, tarcza 14x14cm, 10 strzałów, postawa podparta na poduszce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Krakoo - nie wiem czy czytałeś ten wątek, ale twoje wyniki powinny być podobne.

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=9055
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Krakoo
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-06, 07:16
Lokalizacja: Katowice/Świony

Post autor: Krakoo »

No na skupienie czterdziestki piątki to nie narzekam. Gamoń bo gamoń ale i tak jeszcze długo będzie lepszy ode mnie. Z jednej ręki mam średnio 80 ( z dwóch 90) , więc sporo pracy jeszcze mam.
Zaciekawił mnie zwyczajnie ten gwint...
gretzky
Posty: 19
Rejestracja: 2015-12-05, 22:49
Lokalizacja: Rzeszów

Przestrzeliny Gamo PR45

Post autor: gretzky »

Witam. Pytanie mam do Pana Przemka. Patrząc na Pana tarcze (te w recenzji Gamo PR45) na górnych tarczach widać, że przestrzeliny są ładnymi otworami. Natomiast na dolnych tarczach (Pana strzelanie z wolnej ręki) widać jakby przestrzeliny było nieco bardziej poszarpane. Pytanie brzmi: skąd ta różnica? Czy drugie tarcze (jakby poszarpane przestrzeliny) były strzelane przed koronowaniem? Problem z moim Gamo PR45 polega na tym, że niezależnie od papieru/ tarczy do jakiej strzelam (z 8 metrów, śrut H&N Sport płaski) przestrzeliny są poszarpane, jakby rozrywało papier, a nie przechodziło idealnie - tak jak zdjęciach u Pana (strzelanie z wolnej ręki). Patrząc na tarcze mam wrażenie jakby śrut wirował i obracało go bokiem po opuszczeniu lufy. Mój Gamo nie przeszedł jeszcze koronowania, o którym kilku z Was wspomniało (w sklepie powiedzieli mi, że korona jest dobra i nic nie trzeba robić, a problem tkwi prawdopodobnie w niskiej energii pistoletu). PS. Strzelam w tych samych warunach, z tego samego śrutu z Slavia 630 i tego problemu nie ma - są okręglutkie przestrzeliny. Skąd może wynikać problem z moim egzemplarzu Gamo? Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Wszystko zależy od papieru , sposobu jego przymocowania oraz rodzaju śrutu . Gamo ma około 3,2 J , a to wystarczająca energia do dobrego dziurawienia tarcz .
gretzky pisze:Mój Gamo nie przeszedł jeszcze koronowania, o którym kilku z Was wspomniało (w sklepie powiedzieli mi, że korona jest dobra i nic nie trzeba robić
Na ogół , trzeba tylko poprawić ... :lol:
gretzky pisze:a problem tkwi prawdopodobnie w niskiej energii pistoletu).
... jak napisałem wyżej . To nie problem . Dwu-Julowy Łucznik wz 70 też ładne otworki wycinał .

Natomiast kiepskie papierowe tarcze i śrut grzybkowy właśnie takie szarpanie powodują i nic w tym dziwnego.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Krakoo
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-06, 07:16
Lokalizacja: Katowice/Świony

Post autor: Krakoo »

ok, 3000 strzałów później...
Uszczelka portu ładowania zaczyna wyglądać nieciekawie. Niby nie ma zadziorów w porcie ale po śrucie typu KTK (grzybek) czy H&N econ, nie zawsze dociśniętym na mega maxa w port, widać że jest trochę sfatygowana.
Widzę że można by ją wyciągnąć i obrócić i jakiś czas postrzelać jeszcze, ale czy można gdzieś dostać taką uszczelkę jako część zamienną i nie wydać fortuny?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Bo po to się robi tuning , żeby wypolerować m.in. port ładowania na gładko . Można spokojnie obrócić uszczelkę . Tylko po co . Ona nie ma "wyglądać " tylko uszczelniać . Masz przedmuchy ?? ... zrobił się niestabilny ??? 3000 strzałów to ledwo się dotarł .

I wtykaj śrut zawsze w taki sam sposób do lufy , bo inaczej strzelasz z różną energią . KTK nigdy nie latał dobrze w Gamoniach.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)