SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Sposoby na dobre dziurkowanie-czyli co podkładać pod tarcze
Sposoby na dobre dziurkowanie-czyli co podkładać pod tarcze
Autor Wiadomość
forestkorsze 
Marcin

Wysłany: 2011-01-30, 20:05   

Może jeszcze krochmalisz karteczki przed wyprasowaniem??

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2011-01-30, 20:11   

forestkorsze napisał/a:
Może jeszcze krochmalisz karteczki przed wyprasowaniem??
:mrgreen: ... cała paczka tarcz leżała w piwnicy , podejżewam permanentne zawilgocenie :P ... dlatego pomysł na wyprasowanie tarcz ;)

forestkorsze 
Marcin

Wysłany: 2011-02-09, 19:08   

Temat zamilkł ,a w sumie mało osób wypowiedziało się w temacie. Może Koledzy podzielą się doświadczeniami. Nie chcę sędziów do "szewskiej pasji" doprowadzać :) , a pomysły mi się skończyły.

Doberman 
Tomek

Wysłany: 2011-02-09, 22:11   

ja do strzelania mam kąt w dzialce , tam jest wywalony stól drewniany , na to są przykręcone 2 listewki a do listewek jest przykręcona pilsnia . ani nie ma żadnych rykoszetów bo sie wbija w stol ale jak sie nie wbija to juz nie ma sil zeby pilsnie przebic i spada na dol ...... wiec , to jest bezpieczna tarcza z rzeczy ktore mialy isc do pociecia ....

SlaweQ 
Sławek

Wysłany: 2011-02-09, 22:23   

Jak strzelałem w domu krótkie dystanse, to miałem tarcze przypięte do kartonowego pudełka.
Śrut przebijał kartkę tarczy i tekturową ściankę pudełka, a potem leciał dalej w pustkę.
Hamował dopiero na tylnej ściance pudła, na wkładzie z drzwi ze starego 'milicyjnego' auta :P
Dziurki w tarczach drukowanych były prawie tak samo ładne jak w oryginalnych.
Myślę że dlatego iż śrut nie hamował tuż za tarczą (tak jak w przypadku pudła pełnego gazet),
tylko przelatywał przez nią z całym impetem.

Tarczki w KKPn były tak strzelane:

-> http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3920

Jedyny mankament, to takie puste pudełko, działa jak pudło rezonansowe w gitarze.
Zwielokrotnia odgłos pacnięcia śruciny w tekturę :/

Uczę się strzelać od nowa 8-)

pablorudnik 
Paweł

Wysłany: 2011-02-10, 16:18   

Ja zrobiłem kulochwyt z obudowy zasilacza do komputera,wymiary takiego zasilacza są ogólnie standardowe,wystarczy dwa cięcia szlifierka kątową i gotowe.Na tylną sciankę dałem płytę chyba ebonitową zbrojoną z starego telewizora.Dorobiłem także rozkładaną nogę do wbijania w ziemię.Śrut ładnie wycina tarczki,a ebonit skutecznie pochłania energię śrutu i nie ma żadnych rykoszetów.Jedyny mankament muszę trochę nacinać tarczkę,aby dobrze się trzymała.

LocutusBorg 
Konrad

Wysłany: 2011-02-10, 23:00   

pablorudnik napisał/a:
wystarczy dwa cięcia szlifierka kątową i gotowe

Hm, po co? Przecież jak się rozkręci takiego złoma, to on ładnie na dwie części się rozkłada (płytką, około 1 cm i głeboką, jakieś 8 cm).

Rlyeh 

Wysłany: 2014-02-17, 19:23   

Strzelałem ostatnio ligowe na kpn25, i takie przemyślenie mam - całkiem niezłe efekty daje zwykła kartka gramatura 80 drukowana drukarką laserową, jako podkładki przyklejone resztki z tarcz pistoletowych. Wydaje mi się, że zwykła tektura też da radę - śrut wlatując dość fajnie ściera pigment z papieru, i ogólnie wygląda to całkiem dobrze w porównaniu z pro tarczą Edelmana (5,6mm):

WP_20140217_003.jpg
Edelman
Plik ściągnięto 63 raz(y) 130,37 KB

CCI20140209_00007.jpg
Kartka papieru z podkładką jw.
Plik ściągnięto 48 raz(y) 114,79 KB

photochem 

Wysłany: 2014-11-28, 08:11   

Witam,
Chciałbym odświeżyć temat bo mam właśnie problem z dziurkowaniem tarcz…
Zaznaczam że nie dotyczy to HW97, który wszystko tnie jak żyleta ;)
W następnej lidze chciałbym dołączyć do PPN6 – bo na tyle mogę popukać w garażu ze swojego Gamo(nia), ale tarczki wyglądają tak – albo jeszcze gorzej – jak „W_Pawła” (który również strzela z PR45).
Próbowałem prawie wszystkich typów podłoży – twardego (np. blacha), średniej twardości (np. płyta OSB, płytki PCV) i miękkiego (np. karton) i doopa…
Najładniejsze dziurki (hmmm, co za określenie :mrgreen: ) mam jak tarcza przyczepiona jest magnesami bezpośrednio do blachy, ale w dalszym ciągu dalekie to od ideału. Dziurki są w miarę OK., jeśli oddalone są od siebie, ale jak skupienie mi się poprawiło, rozłazi się to wszystko ;-(
Mogę co prawda strzelać po 2 razy do jednej tarczy, ale nie lubię marnować papieru (czytaj: lasów tropikalnych)…
Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

forestkorsze 
Marcin

Wysłany: 2014-11-28, 08:17   

Poczytaj ten temat. Pisałem w nim o przyczepianiu tarczek do płyty K/G, inni pisali o podklejeniu tarczy od tyłu taśmy malarskiej ( takiej żółtej ). Próbuj, próbuj :)

Gebi 
Jarek

Wysłany: 2014-11-28, 08:27   

forestkorsze napisał/a:
Poczytaj ten temat. Pisałem w nim o przyczepianiu tarczek do płyty K/G, inni pisali o podklejeniu tarczy od tyłu taśmy malarskiej ( takiej żółtej ). Próbuj, próbuj :)

Ten patent z podklejaniem tarcz TAŚMĄ MALARSKĄ DZIAŁA :! Stosuję go osobiście. Ważna jest też wskazówka Kamrata Filo na temat długości włókien, z których wykonana jest tarcza: im krótsze, tym lepiej.

IMG_0161.jpg
Przestrzeliny to nie rozrzut spowodowany karabinkiem, ale niechęć do marnowania tarczy i chęci sprawdzenia, czy trafiam tam, gdzie chcę.
Plik ściągnięto 45 raz(y) 751,32 KB

Ostatnio zmieniony przez Gebi 2014-11-28, 08:56, w całości zmieniany 3 razy  

Starszy_Pan 
Ludomir

Wysłany: 2014-11-28, 08:38   

Ja używam tarcz drukowanych na papierze 120 g/m2 a pod spodem arkusz pianki.
OT:
Gebi napisał/a:
im krótsze, tym lepiej.

Zawsze mówiłem, że nie wielkość a figlarność ważna ;)

blucas 
Łukasz

Wysłany: 2014-11-28, 08:48   

TU masz temat gdzie wkleiłem tarcze z drukarki podklejone taśmą malarską (klejenie gładziłem linijką żeby mocno się trzymało, a całość oparta o karton). Taśma daje podobny efekt jak taśma klejąca na balonie :mrgreen: (przeciwdziała rozerwaniu)
Z diany wychodziło to przyzwoicie.
Jednak najlepszym pomysłem będzie zakup dobrej tarczy (tego nic nie zastąpi). U Kimli krg 3010 wychodzi po 0,08zł/szt (250szt to 20zł). Taniej i szybciej niż drukowanie i podklejanie.
K/G też nikt za darmo nie rozdaje w większej ilości, a pyłu z tego w garażu będzie dużo.
Ostatnio zmieniony przez blucas 2014-11-28, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  

Gebi 
Jarek

Wysłany: 2014-11-28, 08:53   

blucas, Ja wyłącznie podklejanie tarcz taśmą malarską miałem na myśli. Zaraz poprawię poprzedniego posta.
P.S.
Tarcza "no name" podklejona szeroką taśmą malarską. Śrut wadcutter competition Crosmana, strzeladło M4-177 Crosmana, celownik Accurate M9 (no name) przy powiększeniu 3x (w innych nie widać siatki), odległość 10 jardów, 4 pompnięcia. Strzelane w mieszkaniu.

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2014-11-28, 09:51   

Gebi napisał/a:
Ważna jest też wskazówka Kamrata Filo na temat długości włókien,

Dodam jeszcze jedną , jako praktyk introligator . Różnicę między kartonem o krótkim włóknie i długim włóknie rozpoznać można przerywając arkusz po przekątnej . Jeśli krawędź przedarcia jest ostra ( co nie znaczy prosta ) i nie postrzępiona włóknami ścieru drzewnego , to dla drukarza i introligatora karrton jest g..niany bo ma krótkie włókna i małą wytrzymałość , ale do dziurkowania śrutem przede wszystkim taki się nadaje . Możecie tym sposobem sprawdzić posiadane tarcze .
Dodam jeszcze dla mniej wprowadzonych w temat , że im karabinek lub pistolet jest energetycznie słabszy tym gorzej wycina dziurki i wymaga lepszego ( znaczy gprszego :) )papieru .
Ostatnio zmieniony przez Filo 2014-11-28, 13:05, w całości zmieniany 3 razy  

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Sposoby na dobre dziurkowanie-czyli co podkładać pod tarcze