pistolet z XVII-XIXw.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
lukaszowski
Posty: 23
Rejestracja: 2010-06-07, 18:25
Lokalizacja: z polski

pistolet z XVII-XIXw.

Post autor: lukaszowski »

Cześć, znalazłem w internecie obrazki starego pistoletu, tylko nie wiem jak może się on nazywać, gdzie najprawdopodobniej go wyprodukowano.
Może Wy mi pomożecie?



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
JohnLJA
Posty: 92
Rejestracja: 2010-11-26, 16:51
Lokalizacja: TSA

Post autor: JohnLJA »

Broń widoczna na zdjęciach to pistolet skałkowy. Broń tego tpu produkowana była od XVI do XIX wieku. O zasadzie działania pistoletu skałkowego możesz sobie poczytać np. tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_ska%C5%82kowy

Przedstawiony przez ciebie pistolet wygląda na jakąś współczeną, wykonaną zresztą bardzo nieudolnie replikę. Dlaczego tak uważam?
1. Śruby na pierwszej fotografii wygladają na współczesne drewnowkręty (można spotkać przy meblach)
2. Mechanizm zamka jest wykonany w bardzo niedokładny sposób z widocznymi śladami po obróbce, w dodatku pomalowany złotą farbą (przynajmniej tak to wygląda na zdjęciu)
4. Okucie na dole rekojeści wygląda jak alumniowy odlew, również ze śladami złotej farby
5. Osłona języka spustowego (kabłąk) wygięta z blachy, źle spasowana z drewnem co widać na ostatniej fotografii. Sam język spustowy równiaż wykonany z blachy.

Wystarczy przejrzeć sobie album o dawnej broni, czy udać się do jakiegoś muzeum,
aby zobaczyć z jaką starannością i dokładnością była wykonywana broń palna 200 czy 300 lat temu i wcale niemam tu na myśli bogato zdobionych egzemplarzy wykonywanych na zamówienie.
3xN (Norconia, Norica, Navy)
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

to może być kopia ale nie musi, gwint w młoteczku trzymającym krzemień wygląda na stary, ozdoby mogą sugerować wschodnie pochodzenie lub wzorowanie na wschodnich (nie były tez tak idealnie wykonywane), wkręty nic nie mówią jak widać są braki więc mógł ktoś naprawiać własnym sumptem
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
JohnLJA
Posty: 92
Rejestracja: 2010-11-26, 16:51
Lokalizacja: TSA

Post autor: JohnLJA »

Też w pierwszym momencie pomyślałem że to coś bliskowschodniego, wskazywał by na to rodzaj zdobień. Jednak pistolety tureckie czy bałkańskie miały nieco inny kształt rekojeści, była ona bardziej smkuła i nachylona pod wiekszym kątem. Chociaż mogły się zdarzać jakieś odstępstwa od tej reguły, taka hybryda europejsko- bliskowschodnia.
Jeżeli nawet jest to oryginał to dość mocno ktoś przy nim kombinował.
3xN (Norconia, Norica, Navy)