Nożyk z resora

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A po co tak się męczyć, poświęcać ładnych parę roboczogodzin i stworzyć taki nieporęczny przyrząd ? Kupiłem szwedzką morkę za 31 zł ...
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

green_thunder pisze:A po co tak się męczyć, poświęcać ładnych parę roboczogodzin i stworzyć taki nieporęczny przyrząd ? Kupiłem szwedzką morkę za 31 zł ...
"Nie o to chodzi by złowić króliczka..." Ucząc się programowania wiele godzin "straciłem" na pisaniu programów na laborki, gdy ręczne policzenie wyników zajęłoby pewnie mniej czasu :)
Zapisałem się do Anonimowych Alkoholików z Texasu, mam BMI 200 i grupę krwi Mk3 :D
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...no, Maurycy Poszepszyński też potrafił ze zwykłego telewizora zrobić krzesło elektryczne...
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

green_thunder pisze:...no, Maurycy Poszepszyński też potrafił ze zwykłego telewizora zrobić krzesło elektryczne...
... a radzieccy inżynierowie - z telewizora - grilla... Kto miał "Rubina" ten do dziś pamięta ten dreszczyk emocji: zajara się meblościanka dzisiaj czy nie... :D
Zapisałem się do Anonimowych Alkoholików z Texasu, mam BMI 200 i grupę krwi Mk3 :D
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

green_thunder pisze:A po co tak się męczyć, poświęcać ładnych parę roboczogodzin i stworzyć taki nieporęczny przyrząd ? Kupiłem szwedzką morkę za 31 zł ...
- bo Morkę może mieć każdy za 31 zł :)
A po za tym lubię dłubać i grzebać...
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Marcin bardzo podoba mi sie twój nożyk jest ładny i sądzę, że ostry. Nie rdzewieje? A nie myślałeś o osadzeniu jakiegoś ładnego stosunkowo prostego wzoru w rogu?
Pozdrawiam: Mateusz
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

tregarth pisze:
green_thunder pisze:A po co tak się męczyć, poświęcać ładnych parę roboczogodzin i stworzyć taki nieporęczny przyrząd ? Kupiłem szwedzką morkę za 31 zł ...
- bo Morkę może mieć każdy za 31 zł :)
A po za tym lubię dłubać i grzebać...
No i ładnie, ale nie zamierzam być obłudnym, wyraziłem swoje zdanie, bo chyba po to wstawiłeś fotki...
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

green_thunder pisze:No i ładnie, ale nie zamierzam być obłudnym, wyraziłem swoje zdanie, bo chyba po to wstawiłeś fotki...
- jak najbardziej, i uważam że zakup Morki to bardzo dobry pomysł, ale skoro ktoś chciał mieć nożydło mojego wyrobu, to czemu nie? :)
DZIKIslupsk pisze:Marcin bardzo podoba mi sie twój nożyk jest ładny i sądzę, że ostry
-bardzo mi miło :), ostry jest ale nie jak brzytwa,
DZIKIslupsk pisze:Nie rdzewieje?
- po kontakcie z wodą rdzewieje , dlatego jego nowy właściciel będzie musiał pamiętać o pielęgnacji olejem po kontakcie ostrza z wilgocią, green_thunder, wiem, Mora nie rdzewieje tak szybko, ale ja nie dysponuję ich technologią :)
DZIKIslupsk pisze:A nie myślałeś o osadzeniu jakiegoś ładnego stosunkowo prostego wzoru w rogu?
- nawet wiele razy ale do tego trzeba zdolności, sprzętu do trawienia lub grawerowania i czasu. W tym projekcie zabrakło czasu, (zdolności może mam, nie wiem nie sprawdzałem), a grawerki brak, może coś da się kiedyś wytrawić, ale nożyk jutro ma powędrować do właściciela więc nie zdążę,
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Marcin, mnie nie chodziło tak do końca o Twoje dzieło, tylko o wyważanie (czasami)otwartych drzwi, tak ogólnie bardziej, a że się akurat nawinąłeś... :P

...a jakich to kawałeczków ciekawego drewna poszukujesz ?
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Spoko, ja tez wolę czasem kupić niż robić, to normalka.

A co do drewna to interesują mnie kawałki na rękojeści do noży.
Czyli klocuszki (bądź kawałki z których da się wyciąć) długość około 10-15 cm, wysokość ok. 5 cm , szerokość 2-3 cm, z ciekawym kolorkiem albo usłojeniem,
Robert masz coś takiego??
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

tregarth pisze:Robert masz coś takiego??
Dyć on niedawno był na obrzeżach Puszczy Białowieskiej... :P

A może takie coś Ci podejdzie? Ogólnie hasło: "drewno egzotyczne". Ja bym nawet zaczął od uderzenia do handlowca, jeśli sam obrabia - ma jakieś skrawki...
Zapisałem się do Anonimowych Alkoholików z Texasu, mam BMI 200 i grupę krwi Mk3 :D
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

shreq pisze:Dyć on niedawno był na obrzeżach Puszczy Białowieskiej... :P
.

...celny strzał :lol: ...może znalazłbym kawałek polskiego, czarnego dębu z dawnego łożyska Narwi, może z rodowodem grubo ponadstuletnim... :P
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

O kurka, czarny dąb, ekhmm... nie wiem czy godnym...
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Jak znajdę chwilę i wybiorę się do babcinego garażu to mógłbym rozejrzeć się za jakimś kawałkiem rogu jeśli byłbyś zainteresowany.
Jednak nie obiecuję kiedy to zrobię zacząłem rok szkolny i nie będę miał, aż tyle czasu co w wakacje.
Pozdrawiam: Mateusz
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Dzięki Mateusz, mnie się nie spieszy a będę wdzięczny :)