Oksydowanie w Warszawie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Oksydowanie w Warszawie

Post autor: Walend »

Na prośbę kolegów umieszczam kontakt do zakładu galwanizerskiego, w którym pooksydowałem swoją trzysetkę:

Parniak-Niedojadło Artur Galwanizacja
Warszawa, ul. Szpacza 2, tel. 22 6114398

Mam nadzieje że ułatwi to komuś poszukiwania.
Pozdrawiam
Walend
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Znalazłem "nowy"zakład zajmujący się czernieniem stali(oksydowaniem). Znajduje się on niedaleko bemowskiej strzelnicy.
Firma "Lark" Babice Nowe ul Warszawska 246
w ofercie mają:
oksydowanie ,cynkowanie ,niklowanie,odtłuszczanie i gratowanie.
o jakości świadczonych usług sie na razie nie wypowiem ponieważ właściciel aktualnie jest na zwolnieniu lekarskim, a pracownicy bez jego nadzoru nie wykonują żadnych prac. (szef sam dobiera natężenie prądu i skład chemiczny szuwaksów w zależności od materiału który czerni).
W przyszłym tygodniu wykona dla mnie czernienie kilku elementów, to napiszę jak wyszło.
Edit:
No i wyszło niespecjalnie. Nie chciałem stracić oryginalnych bić i napisów, więc nie zeszlifowałem wszystkich wżerów. Po oksydowaniu niestety stało się to jeszcze bardziej widoczne. no ale z tym mogłem się liczyć. Niestety na kostce lufy są niezaoksydowane plamy.
Podejrzewam że sa one wynikiem nieodtłuszczenia przedmiotu lub niewłaściwego wytrawienia w kwasie. Jeśli moje przypuszczenia są słuszne to jest to ewidentne niechlujstwo zakładu. Ja w każdym bądź razie ponownie z ich usług nie skorzystam, a szkoda bo miałem blisko.Tak to wyglądało przed zabiegiem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24b ... 5bdcb.html
a w tak po oksydowaniu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b33 ... 6a4af.html
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
zizi
Posty: 55
Rejestracja: 2012-11-27, 19:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: zizi »

Cześć powiedz jak wyszło oksydowanie jestem bardzo ciekawy bo mam ten sam problem z moja BMK.Pozdrawiam ;)
BMK40
WALTHER CP88
ZORAKI K-10