Marek Czerwiński - Broń palna

O słowie pisanym słów pisanych parę

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Marek Czerwiński - Broń palna

Post autor: bonzoo »

Obrazek

Autor: Marek Czerwiński
Tytuł: Broń palna
Wydawca: Bellona, 2008
ISBN: 9788311112445
Stron: 240
Format: 170x240 mm
Oprawa twarda lakierowana

Książkę, dostałem w prezencie. Nie sądziłem, że mnie, "wiatrówkowca", zainteresuje...ale. Okazało się, że to fajna pozycja.
Książka podzielona jest na dwie cześci:
- Broń wojskowa, policyjna i sportowa,
- Broń myśliwska,

Taki podział jest jasny i z góry wiemy czego sie spodziewać. W części pierwszej, autor próbuje, niejako tytułem wstępu, odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania, jakie stają przed potencjalnym nabywcą broni krótkiej. Jaki typ i kaliber broni wybrać. Na to pytanie nie pada jednoznaczna odpowieć. Autor usiłuje podpowiedzić nam, bazując na swoim doświadczeniu i obserwacjach różnych służb mundurowych, pewne rozwiązania. Analizuje poszczególne modele broni pod kątem funkcjonalności i możliwości wykorzystania ich cech charakterystycznych. Opisy przedstawione są przejrzyście i każdy z nich podsumowany jest listą zalet i wad. W pod koniec pierwszej części, dodatkowo, znalazł się krótki opis stosowanej, dawniej i obecnie amunicji. Część druga zainteresuje zwłaszcza myśliwych, a myślę, że i nam dostarczy wielu ciekawych informacji. Książka jest wydrukowana na papierze świetnej jakosci, ilustrowana kolorowymi, dobrej jakości zdjeciami. Przeczytałem w jedno popołudnie.... :mrgreen: