Nowy nabytek S&B 10x42

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Nowy nabytek S&B 10x42

Post autor: jarek1300 »

Witajcie.
Przedstawiam wam mój nowy nabytek S&B 10x42 krzyż Mil Dot tubus 1", który dojedzie do mnie jutro do godziny 15:00 pod warunkiem, że kurier nie nawali. Ale już dzisiaj taka mała prezentacja głównie oparta na zdjęciach.
Swoimi spostrzeżeniami podzielę się jak tylko luneta trafi w moje ręce.
Obrazek Obrazek Obrazek

i jeszcze link do fotki krzyża lunety
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 0b910.html
Korzystam ze zdjęć sprzedającego
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No to czekam na szczegółowy fotoopis ;)
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

Schmidt & Bender, jako marka, kojarzy mi się z podstawowym "okiem" montowanym do karabinów snajperskich US Marine Corps, a w szczególności modelu M40A3.
Ale i wybrany przez Ciebie model na zdjęciach prezentuje się fantastycznie, mimo, iż "nie ładnie zazdrościć, ale zazdroszczę".
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

Lunetka dzisiaj dojechała :D Panowie, jakie ona ma szkiełka ?
Jakość obrazu, gdy patrzę na cel po prostu doskonała, obraz jest bardzo wyraźny i ostry (odnoszę wrażenie, że poprawia obraz rzeczywisty). Pokrycie lakiernicze na tubusie tak na trójkę (niestety podniszczone) częściowo odmalowane przez poprzedniego właściciela.
Pokrętła do regulacji działają płynnie z wyraźnym klikiem.
Krzyż w lunecie to kolejne miłe zaskoczenie wcześniej zamieszczone zdjęcie nie oddaje jego dobrej jakości. Panowie jednym słowem jestem zadowolony z tego zakupu, jak zamocuje lunetę na karabinku, wyzeruje podzielę się kolejnymi spostrzeżeniami.
Postaram się też wykonać kilka dodatkowych zdjęć lunetki