Bipod do Harego?

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

Co myślicie o tym żebym dodał dwójnóg http://www.allegro.pl/item1018093536_dw ... _lufy.html do Harego 95??
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Adrian pisze:Co myślicie o tym żebym dodał dwójnóg http://www.allegro.pl/item1018093536_dw ... _lufy.html do Harego 95??
Myślimy że nie ten dział. Tutaj prezentujemy swoje pomysły, a nie aukcje allegro, zupełnie nie wiem co chciałeś pokazać tym postem? :-?
guntuning.com
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

Szukałem odpowiedniego ale tylko ten mi pasował więc lepiej podaj odpowiedni dział a nie sie bulwersujesz...??

[ Dodano: 2010-05-05, 00:22 ]
I nic nie chciałem pokazać, tylko zapytać co o tym myślicie...
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Moim zdaniem, na sprężynę - strata czasu. Połóż karabin na podpórce, przytrzymaj lekko ręką i zobacz, jak skacze przy strzale - z bipodem będzie moim zdaniem tak samo. Czyli efekt żaden.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Szukałem odpowiedniego ale tylko ten mi pasował więc lepiej podaj odpowiedni dział a nie sie bulwersujesz...??

Nie bulwersuje się tylko zwracam uwagę, poza tym temat przenoszę, więc możesz sobie tu pisać do woli.
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Po pierwsze Adrian to troszkę szacunku do starszych kolegów którzy grzecznie zwracają ci uwagę że piszesz nie w tym dziale. A co do bipoda do karabinka sprężynowego to nie bardzo jest sens. Jeśli bardzo byś chciał to musiał by to być bipod Harissa oryginalny lub innego renomowanego producenta bipodówbo tylko taki nie rozsypie sie pod sprężyną. Inna sprawa nie bardzo wiem ja takiego bipoda zamontowac do wiatrówki klasycznie łamanej.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Jeżeli chcesz strzelać wygodniej to pomyśl o takich "cyckach" jakie wykroiliśmy razem z Nelo. Pod to skrzyneczka, czy jakiś podeścik. Nie będzie problemu z naciąganiem i w pozycji stojącej czy z kolanka nic ci sie nie będzie majtać pod spodem. Jeżeli chcesz mieć bardziej "bojowy" wygląd karabinka :P to zakładaj :mrgreen: Ale musisz go tak zamontować żeby dało się łamać lufę. A to może być dość trudne i bipod musiałby być daleko z tyłu. Gdzieś tu albo na innym forum widziałem jak ktoś kombinował stopki od blokowania drzwi, mocowane po bokach osady...zamiast bipoda. Nie mogę teraz tego znaleźć :evil:
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

Myślę, że z łamaniem lufy nie będzie problemu bo przecież dwójnóg ma kształt litery V wiec pasuje idealnie do łoża podczas naciągania sprężyny. Uciążliwe będzie jedynie wstawanie albo zmiana pozycji podczas łamania lufy bo na leżąco raczej będzie trudno...
Chodzi mi o to by karabinek był stabilny i wygodniej się strzelało a przy zastosowaniu dwójnogu będzie ładniej wyglądał ;)

Dzięki DARAS, że przeniosłeś temat w odpowiednie miejsce :) i wcale nie chciałem nikogo urazić :)
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Przy strzelaniu z hatsana nie stabilność najważniejsza tylko chwyt.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

bonzoo pisze:mocowane po bokach osady...zamiast bipoda. Nie mogę teraz tego znaleźć
Prawdopodobnie tego szukałeś:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=30486#30486
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

dwójnóg ma kształt litery V wiec pasuje idealnie do łoża podczas naciągania sprężyny

Do łoża pewnie pasuje, nie wziąłeś tylko pod uwagę tego że podczas napinania wysuwa się dźwignia naciągu, która może przeszkadzać. Zatem Sławek ma rację bipod będzie musiał być poza zasięgiem tego naciągu.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

januszmariusz pisze:
bonzoo pisze:mocowane po bokach osady...zamiast bipoda. Nie mogę teraz tego znaleźć
Prawdopodobnie tego szukałeś:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=30486#30486
Naprawdę dobrze wygląda z tyn, że jest na stałe przymocowane i trzeba uszkodzić łoże:(
Ale pomysł i wykonanie rewelacja!!

[ Dodano: 2010-05-05, 11:22 ]
daras pisze:Do łoża pewnie pasuje, nie wziąłeś tylko pod uwagę tego że podczas napinania wysuwa się dźwignia naciągu, która może przeszkadzać. Zatem Sławek ma rację bipod będzie musiał być poza zasięgiem tego naciągu.


Sprawdziłem i nie przeszkadza aż tak bardzo wystarczy że zamontuje się go w odległości około 1-1,5 cm od kostki lufy.
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Bipod pod sprężyne? :shock: po co?... nie masz karimaty,koca ,pokrowca,nogawek od spodni wypełnionych piachem,plecaka lub miliona innych przedmiotów? ;)
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G