Delta Optical Entry 3-9x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Delta otikal Entry

Post autor: benio »

Rozumiem,ze nie byłeś z niej zadowolony :?
Awatar użytkownika
Spider
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 75
Rejestracja: 2012-05-07, 00:02
Lokalizacja: Sosnowiec City

Post autor: Spider »

Przeciwnie, mam do niej sentyment. Fajny, celny, lekki karabinek, wygodna osada z bardzo dobrej jakości polimeru, spust da się zmodyfikować na dotyk (miałem w starszej wersji bez SAS). Niestety jak każda sprężyna gazowa - scope killer, ale leapers 3-9x32 wytrzymał :mrgreen: Z minusów jeszcze plastikowa kostka lufy i jednorazowa sprężyna gazowa bez możliwości zmiany ciśnienia (a hiszpanie do mojej dmuchnęli tak, że było 200 m/s)
Feinwerkbau P44
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Delta optical entry

Post autor: benio »

Pytałem,bo sam zastanawiam sie nad zakupem ,właśnie b.lekkiego karabinka ze sprężyną gazową-widziałem w Militariach Crosmana TR77NP SHORT, też sprężyna gazowa,lekkie to i krótkie , odpowiadałaby mi tylko czort wie co warte.
Zwykle jak się mówi o sprężynach gazowych to podaje się -jako warte zachodu- sprężyny Theobena,czy Weiraucha.
o Crosmanowskim systemie Nitro Piston,nikt nie pisze jak się sprawdza a przynajmniej ja nie umiem znaleźć :|
Pawlos159
Posty: 42
Rejestracja: 2015-04-26, 18:09
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Pawlos159 »

Witam. Jak w temacie . Czy owa luneta https://deltaoptical.pl/blizej_celu/lun ... d1664.html . Wytrzyma na poprawionym Hatsanie90 , po pelnym tuningu .Wszystko zrobione co trzeba. Moc ustawiona na 16,2 J. Mysle o kupnie tej lunety.
Paweł
Hatsan 90 QT SAS II gen RS
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Pawlos159 pisze: Czy owa luneta.... . Wytrzyma na poprawionym Hatsanie90 , po pelnym tuningu
... takiej gwarancji nikt Ci nie udzieli . One były sadzane na różnych karabinkach ... mocnych , słabych , kopiących , niekopiących . Jednym wytrzymywały , a innym nie . To był swego czasu , mocno niskobudżetowy celownik i jak nie było kasy na DOC-a to sadzało się Entry . Dzisiaj trudno powiedzieć czy nowa produkcja dorównuje starej (a pewnie nie ). Atutem jest gwarancja i w miarę skuteczny serwis .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Pawlos159
Posty: 42
Rejestracja: 2015-04-26, 18:09
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Pawlos159 »

Ok rozumiem. Jeszcze opinia co do tej http://www.arobron.pl/luneta-celownicza ... -9836.html
Paweł
Hatsan 90 QT SAS II gen RS
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dopłać kilka złotych i weż Hawke Vantage 3-9x40 AO . Te sadzałem i sadzam na Hatsany i mają się dobrze .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Pawlos159
Posty: 42
Rejestracja: 2015-04-26, 18:09
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Pawlos159 »

Ok to tak zrobie,za jeszcze lunety Hawks 4x32 z AO. Jak one sie maja? Tez godne polecenia?. Myslalem zeby osade zmienic na drewno . Dobra jest o Harrego 55 i 99 bo znajomi wymieniali. Czy jest sens teraz czy mozna po zalozeniu optyki. Chodzi mi oto czy bede musial drugi raz zerowac lunete gdy zdejme polimer i zaloze drewno
Ostatnio zmieniony 2017-04-18, 14:22 przez Pawlos159, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
Hatsan 90 QT SAS II gen RS
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Niewielka różnica może wystąpić. Wiąże się to ze sposobem trzymania karabinka . Inna osada , być może inny chwyt.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Pawlos159
Posty: 42
Rejestracja: 2015-04-26, 18:09
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Pawlos159 »

A Hawke 4x32 z AO? Powiem Szczerze, że ta byla by odpowiednia. Koszta nie duze i zona by byla zadowolona.
Paweł
Hatsan 90 QT SAS II gen RS
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie rozumiem :shock: ... kupujesz żonie dla jej zadowolenia czy dla swoich oczu i trafiania ?? ... no chłopie zlituj się ... Co nie kupisz , to i tak będziesz musiał określić czy Ci pasuje czy nie . To może najpierw popatrz przez oba szkiełka . Do sklepu aż tak daleko nie masz z Otwocka .. :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hawke 4x32 AO to była pierwsza luneta, jaką kupiłem (z Crosmanem 1760). Mam ją do dziś. Niewielka, lekka, ładny obraz (wrażenie subiektywne). Jedyne, co może w niej nie pasować, to regulacja AO nie przy pomocy wieżyczki, ale pierścienia obiektywu.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ale sadzałeś ją na bezodrzutowcu , a nie na Hatsana 90 ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Pawlos159
Posty: 42
Rejestracja: 2015-04-26, 18:09
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Pawlos159 »

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=107&t=156822 . Jeszcze cos takiego na Bezowym jest.
Paweł
Hatsan 90 QT SAS II gen RS
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:Ale sadzałeś ją na bezodrzutowcu ...
Dokladnie. I nie rozumiem, dlaczego ludzie kupują H90 a potem szukają pancernych optyk. :mrgreen:

PS. Mam również DOE, ale skoro żona Pawła będzie zadowolona z Hawke, to bym się na jego miejscu nie zastanawiał. Zadowolenie żony jest bezcenne. 😁
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."