TEST NA CHRONO - SHARP 1210

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

TEST NA CHRONO - SHARP 1210

Post autor: forestkorsze »

Zrobiłem dziś test na chrono , ( dzięki Sławek ) . Strzelałem po cztery razy za każdą serią pompnięć .Pompowałem raz ,później dwa razy itd. Przy piątym pompnięciu słyszalny jest syk ,spodziewałem się ,że będzie na szóstym ruchu pompką,dla tego taka mała różnica między serią czterech a pięciu "dymań".


Na razie plik do ściągnięcia i otworzenia po przez program Open Office lub podobny.Zapomniałem sobie zainstalować po ostatnim formacie PDF Creator-a .


Chyba ,że któryś z kolegów mnie wyręczy :P i po ściągnięciu i przerobieniu wklei jakiś ładny obrazek z tabelką :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
gonsalez
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-20, 21:16
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: gonsalez »

Czy moglbys wpisac te wyniki na forum? Kazdy by z checia je zobaczyl i byloby "dla potomnosci",chyba,ze to jakis TOP SECRET? :mrgreen:
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Napisałem w poście powyżej,że na razie w takim a nie w innym pliku,ponieważ nie mam zainstalowanego programu do PDF-u. Nie mam takiej wiedzy ,żeby to zrobić w jakiś inny sposób. Na razie jest zrobione w arkuszu kalkulacyjnym Open Office .

Dziś z tym powalczę i postaram się zamieścić te wyniki w innej formie (czytaj bardziej widocznej :) )
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 139
Rejestracja: 2007-10-08, 21:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: RomekS »

Marcin ściągnij sobie darmowy PDFCreator.
Po zainstalowaniu działa on jak wirtualna drukarka.
Proces konwersji odbywa się automatycznie.
Po prostu drukujesz na "tej dodatkowej" drukarce
i otrzymujesz plik pdf.
Dla chcącego nie ma NIC...
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

Pozwoliłem sobie z tym powalczyć, troszkę to zmieniłem, żeby się ładnie wyświetlało i zapisałem w PDF. Tak na szybkiego, ale można popatrzeć, mam nadzieję, że Autor nie ma do mnie pretensji o to ;)

Przy korzystaniu z open office żadnych dodatkowych programów do PDF nie trzeba, jest tam opcja zapisu jako PDF i ja z tego skorzystałem. Taka ikonka z napisem PDF na pasku narzędzi, albo plik->eksportuj jako PDF.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

gonsalez pisze:Czy moglbys wpisac te wyniki na forum? Kazdy by z checia je zobaczyl i byloby "dla potomnosci",

Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Dzięki Wam za pomoc. Teraz wszyscy zainteresowani mogą sobie przeanalizować wyniki.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Sharp Innowa - ile pompek? Test COMBRO 625 MK4

Post autor: piotrpek »

Od wiosny (2010) ma na stanie Sharpa Innove 1210 4.5mm polimer .
W wakacje wziąłem udział w Lidze Szarpanej 2010 i muszę stwierdzić, że pierwsze tarcze na 21m strzelane ze śrutu płaskiego nie spełniały moich oczekiwań.
Pewnie wszyscy wiedzą, że na taką odległość z płaskiego śrutu będzie kiepski wynik, ale postanowiłem sam to sprawdzić.
W lipcu nabyłem, z myślą o Łuczniku wz. 1970, tester śrutu płaskiego JSB.
Ponieważ leżał na półce razem z Combro 625 MK4 w wolnym czasie postanowiłem przeprowadzić test prędkości i celności śrutu.
TESTER JSB DIABOLO śrut 4.49, 4.50 i 4.51. Śrut płaski niemoletowany:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Pogoda niezbyt, bo powiewał mały wiaterek, ale nie zniechęciłem się. Postanowiłem strzelać w zanikach wiatru :).
Tarcz nie wklejam bo rozrzut był jak spodziewany :(.

Pomiary główne wykonałem dla 3 pompek. Na koniec pomierzyłem też prędkość dla x5, x4, x2 i x1 pompek.

Moim zdaniem, co sprawdziłem w Lidze, trzy pompki na 21 metrów są wystarczające. Potwierdzają też to pomiary, gdyż pomiędzy 3 a 5 pompkami różnica prędkości wynosi ok. 20m/s a częste odskoki od prędkości są rzędu do 10m/s.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Największą ilość strzałów przypadło Crosmanowi Pointed bo podchodzi mi do innego sprzętu a jak wyszło z pomiarów i z Ligi też dopasował do mojej Innovy.
Najwięcej energii przy trzech pompkach było z Ultra Magnum 9,3J a prędkość najwięksą osiągnął Pointed 190,5 m/s.

Dziękuję za urodzinowe życzenia.
Pozdrawiam
Piotrek
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Z mojego doświadczenia, PCA daje większą Ek0 dla śrutów stawiających większy opór (twarde, albo ciężkie) i Twoje testy wydają się to potwierdzać. Niestety nie zawsze idzie to w parze z celnością.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

I to jest własnie ciekawe.
Ja ( z praktyki) stwierdziłem w swoim Sharpie większą energię na ciężkim rosyjskim śrucie Szmiel (chyba 0,65 g) niż na słowackim KTK. Dziwne :shock:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

witam! ja swoja bestie testowalem na ktk i mialem mało czasu wiec wynik na 5 pompkach to 216m/s 218m/s 217m/s małe odskoki i mnie to pasuje. ja mam ją uszczelniona na max specbest mial na swojej 225m/s to ladny wynik