Lufa

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Nie lubię tematu polowań, ale cóż ... z AA S400 masz ok. 60 stabilnych strzałów, na 50m powinieneś królika spokojnie trafić tak żeby zabić, czy myślisz, że 1 Anglik na jedno polowanie ubije więcej niż ze 20 królików? Wtedy to by się musiał martwić jak króliki targać, a nie o osprzęcie PCP myśleć ...
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Adam, ale oni Range/Land Roverami podjeżdżają i mają to w nosie....wiem, bo byłem i widziałem. :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

To wszystko prawda. Ale Twój karabinek jest całkiem innej klasy. Takich jak mój mógłbyś kupić za te pieniądze trzy i jeszcze by zostało trochę pieniędzy. Mój różni się poza tym kalibrem, bo 5,5 mm, lufą 60 cm i maksymalną energią 40 J. Dlatego pobiera tak dużo powietrza. Jest możliwość ograniczenia energii, ale sprzęt ten nie jest tak zaawansowany technicznie. Nie wszyscy jeżdżą wszędzie samochodami i ja tak nie robię. Lubię bliższy kontakt z naturą i dużo ruchu bo tak zdrowo. Jeśli natomiast robić porównania, to Walther 1250 Dominator jest bardziej pasujący do Daystate Merlyn S FAC 40 J, 5,5 mm, chociaż oczywiście ten ostatni jest lepszy i droższy. Ma krótszą lufę - też Walthera, a jakże - i strzeli 40 razy po pełnym naładowaniu. Twój strzeli 150 razy, ale 17 J i 4,5 mm, to całkiem nie to samo.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Jasne, że nie to samo, ale nigdzie nie pisałeś, ze to FAC 40 J....wtedy nie klepałbym po klawiaturze. :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

@Terni jeśli masz (a tak wnioskuję po opisie) Dominatora 1250 (Umarex Walther 1250 Dominator).
To w nim jest regulator. Zakładam, że masz do niego oryginalny kartusz Walthera, a nie jakąś przeróbkę. Jak wyjmiesz system z osady to widać co i jak.
Tak działa regulator w D1250

Po prostu masz niesprawny regulator. Szukaj zdjęć pod koniec tego tematu
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Porównujesz swoje pcp do swojego pca. A czy twoje PCA strzela z energią 40J? Myślę że nie. Obniż energię w pcp do poziomu jaki jest w twoim pca i wtedy sprawdź stabilość. Poza tym tak jak pisze Robert najprawdopodobniej masz padnięty regulator a fac bez rega stabilny raczej nie będzie. A ten walther to bardziej umarex i więcej ma z tą firmą wspólnego. Poza tym zabiłeś mnie tekstem ze strzelałeś ze swojego walthera do ciśnienia 20 bar w kartuszu. To jakie tam jest wspomniane przeze mnie ciśnienie strzałowe?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

Tak to prawda. Regulator nie spełnia swojej funkcji. Byłem nawet przekonany że nie ma regulatora. Spróbuję go usprawnić. Myślę że sprężyna w nim może być za silna i dlatego jest on ciągle otwarty. Chyba zamyka się przy ciśnieniu powyżej 200 bar, bo przy niższych, istnienia regulatora się nie da zauważyć. Przy bardzo małym ciśnieniu strzelałem w pokoju z 3 m do pudła tekturowego i śruty jedną jego ściankę przebijały, nie deformując się prawie wcale. Butlę wtedy miałem pustą i kartusz napompowałem pompką do rowera. Wtedy jeszcze nie miałem pompki do PCP, a ta rowerowa nie dawała większego ciśnienia niż 22 bary. Oczywiste że PCA z tak dużą energią nie strzela. Po pięciu "pompnięciach" jest ok. 17,5 J. Po dziesięciu ok. 26 J.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Terni pisze: ... kartusz napompowałem pompką do rowera...
... Matko Boska ...
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

:shock: :idea: :shock:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Dwadzieścia dwa bary na rowerowej , ręcznie , cud.
Osobiście, nie wyobrażam sobie utrzymać tłoczysko pompki na które napiera takie ciśnienie, no chyba , że masz jakąś cudną pompkę.

Było lepiej agregat z lodówki wyrwać.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

MacGyver sie znalazł :D
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

[quote="forestkorsze"]Dwadzieścia dwa bary na rowerowej , ręcznie , cud.
Osobiście, nie wyobrażam sobie utrzymać tłoczysko pompki na które napiera takie ciśnienie, no chyba , że masz jakąś cudną pompkę.

Tłoczysko pompki naciska się ciężarem ciała. Jeżeli tłoczysko ma średnicę 19 mm i operator pompki waży nie mniej niż 64 kg, to ciśnienie 22 bary wytworzy. Nie chcę tu robić wykładu z fizyki ale to proste do obliczenia. Wystarczy dodać że jedyne PCP które było bronią wojskową, to karabin wiatrowy Girandoniego skonstruowany pod koniec XVIII wieku i który był na uzbrojeniu regimentu strzelców tyrolskich w armii austriackiej. Każdy żołnierz w ten karabin uzbrojony, miał na wyposażeniu zwykłą pompkę ze skórzaną uszczelką tłoka, a jego karabin z odległości 100 m przebijał calową deskę. Ciśnienie jakie może wytworzyć ręczna pompka zależy od jej konstrukcji. Ręczne pompki do PCP wytwarzają ciśnienie do 250 bar. Pompkami do amortyzatorów rowerowych pompować można sprężyny gazowe w gas-ram, a w nich ciśnienie max to 26 bar.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Napisze w tym temacie tylko tyle, że porównanie Twojego PCP do obecnych, tak się ma jak porównanie XIX w pistoletów czarnoprochowych do pistoletów produkowanych obecnie, jak więc można wypowiadać się o obecnych PCP samemu posiadając tylko zabytek ?
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

AdamWawa pisze:posiadając tylko zabytek
Walther 1250 Dominator to zabytek? Żartować raczysz. To produkt XXI wieku.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Z walthera to ten karabinek głównie nazwę ma.
Diablik + Waver v10 2-10x38