Gamo Compact

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze: Naczytałem się mnóstwo różnych opinii, często sprzecznych
To nie są sprzeczne opinie , a jedynie rozbieżne zdania użytkowników , którym dany śrut pasował do lufy lub nie .Nawet w obrębie jednego modelu pistoletu-karabinka może wystąpić sytuacja , ze jakiś śrut pasuje lub nie w danej lufie . Jak sam nie dobierzesz , to nikt złotego srodka na tacy nie poda ...

Swoją drogą Tomitex jakoś nigdy mnie nie zachwycał ... a hiszpańskie lufy jakoś tak wolą bardziej miękki śrut , więc osobiście bym odradził. Chcesz dużo i tanio ?? ... kup sobie KTK , na Twoich dystansach sprawdzi się wystarczajaco dobrze i majatku nie stracisz ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Ok. Dzięki. Jutro sprawdzę nowe nabytki.

Muszę wykombinować jakiś rodzaj stowiska żeby unieruchomić pistolet do testowania śrutu.
Na szczęście zostawiam po paredziesiąt sztuk w każdej zużytej puszce. Może kiedyś jakieś chrono wpadnie mi w łapy...

Pozdrawiam.
Gamo Compact
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Panowie !

Raz na parędziesiąt razy mam inny strzał. Pomijam moje oczywiste błędy. Pistolet wydaje inny dźwięk .
Nawet nie muszę podchodzić do tarczy by wiedzieć poszło w "krzaki".

Niepokoić się czy nie ?

Trzy nowe śruty sprawdzam.

1. H&N Sport
2. SCHaK
3. Exact RS

Kolejność nieprzypadkowa.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Raz na parędziesiąt razy mam inny strzał
Zdarza się jak strzelam z KTK-a , trafia się ten luźniejszy , podkalibrowy , może lżejszy :/ Na expresie i RS-ie nie zdażyło się . A smarujesz tłok oliwką , olejkiem czy czymkolwiek ?? Przy zamykaniu pistoletu nie schodzi powietrze ?? Przy otwieraniu słyszysz moment zassania i zamkniecia zaworu za każdym razem ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

A widzisz

Dobra, muszę podsłuchać jak ta pompka pracuje ... w każdym bądź razie nie odczułem różnicy w sile oporu przy zamykaniu pompki.

Co do smarowania to na razie nic nie robiłem. Zastanawia mnie ten oring. Jak go podświetlam latarką to widzę w dolnej części zmatowienie. Może tam powietrze uchodzi...

Czym go posmarować ?

edycja:

obmacałem teraz ramię tłoka.. jest naoliwione.. korpus pompki też naoliwiony ... tylko ten oring na dole ma taki niesymetryczny ślad ...
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Czym go posmarować ?
Olejek silikonowy , a nawet PKB wystarczy by utrzymać odpowiednią sprężystość uszczelki ... Jeszcze mi przyszlo do głowy ; ... a lufę masz dopchnietą do uszczelki i dobrze dokręconą ?? ... mam na myśli tą śrubkę na końcu lufy ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Te dwie śrubki są solidnie dokręcone. Jutro rano cyknę fotkę tej uszczelki. I wrzucę tutaj.

Naczytałem się dużo o sprężynkach (miałem kupić HW70) i tu wiem co i gdzie smarować.

Przyznam się że w przypadku PCA, jeśli chodzi o smarowanie to na razie nic nie wiem.

Czy ten pistolet wymaga rozkręcenia i przesmarowania ?

Strzelam nim "prosto z pudełka".
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Te dwie śrubki są solidnie dokręcone.
Mam na myśli śrubkę na końcu lufy ...

Obrazek


Nic nie trzeba rozkrecać , po otwarciu pistoletu posmaruj trzpień tłoka PKB i zamknij pistolet ... sam się posmaruje ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Dokręcona solidnie.
Niby dała się troszkę dokręcić ale nie chcę na siłę bo ona chyba w plastiku siedzi, bez metalowej tulejki.
Ale wg mnie była dokręcona solidnie.

Czyli tak, w razie czego można tę śrubkę odkręcić, poluzować dwie z drugiej strony i przesunąć lufę ?
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Czyli tak, w razie czego można tę śrubkę odkręcić, poluzować dwie z drugiej strony i przesunąć lufę ?
Poluzować tą śrubkę i popchnąć lufe w kierunku uszczelki (nie za mocno , ale zdecydowanie) dopiero potem otworzyć pistolet i dokręcić te dwie z blaszką.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Ok. Dzięki. Zacznę od przesmarowania. I trochę postrzelam. A później w razie potrzeby dosunę lufę.

A pistolecik jak dla mnie, bajka.

Pozdrawiam.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

ems pisze:. A później w razie potrzeby dosunę lufę.
Z przesuwaniem lufy to się nie śpiesz !! Zbyt dosuniesz i zniszczysz oring !!
Najpierw delikatnie przesmaruj.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Witam.

Przesmarowanie pomogło ale nie do końca.
Dzisiaj docisnąłem lufę mocniej do portu i zobaczymy.
Pyknąłem ok 30 razy. Na razie OK.
Mam nadzieję że na stałe. Po paru dniach będzie wiadomo.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Raz na parędziesiąt razy mam inny strzał. Pomijam moje oczywiste błędy. Pistolet wydaje inny dźwięk
Coś do głowy mi teraz wpadło :oops: ... zdejmij okładziny i delikatnie dokręć zawór ... taka złota śruba poniżej tłoka ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Na razie postrzelam parę dni tak jak jest.
Ale teraz odkręciłem drewienka, następnie plastykową osłonę mechanizmu.
Jest tam śruba o której mówisz. Ona ma być po prostu dokręcona ?
Gamo Compact