Nowe zabawki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Nowe zabawki

Post autor: pj26 »

Moje nowe zabaweczki :)
Obrazek
The South will rise again!
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Fajne! Nie powiem.
Mi się już od wielu lat marzy Benchmade Mod.42, ale zawsze są jakieś inne wydatki. Jeszcze kiedyś go kupie.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Od maja oglądam aukcje i nic nie mogę wybrać :/
guntuning.com
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

daras pisze:Od maja oglądam aukcje i nic nie mogę wybrać :/
To kup Byrda cara cara okładziny frn jak ten na fotce lub g10 (będzie grubszy)
porównując z benchmade pika stwierdzam że byrd jest zdecydowanie ostrzejszy. Pewnie chodzi o profil ostrza i kąt ostrzenia. Tak dla ciekawości to ja kupiłem Pikę a Ojciec dzień wcześniej byrda. Kurde byrd tańszy a ostrzejszy, ale Pika też fajna.
The South will rise again!
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Czytam ciut knives.pl i prośba - na nożach sie nie znam, a temat ciekawy. Może bliżęj o nazwach, typach stali itp. Pomoże neofitom poruszać się w postach bywałych.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Przychylam się do prośby Krzyśka. Dla mnie nóż to nóż, nie mam pojęcia co jest co i dlaczego. A przydałyby się rady jakiegoś fachowca. Jak mnie kiedyś najdzie, finansowo oczywiście na kupno, to żebym wiedział dlaczego pragnę akurat ten model. Może jakieś grupy, klasyfikacje, czy coś, żeby nabrać orientacji w temacie ?
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Dobre. Jak wszystko zrobimy przy dmuchawkach. zaczniemy robić noże. Resor mam.
Jestem za, a nawet przeciw.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Może to napiszę i o stalach i o ostrzach, jakimś super fachowcem nie jestem, ale swoje wiem. Nacisk jest na może, bo w tej chwili z czasem ciężko, a i projekty się zbliżają + koła.
PFTA
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Do napadów polecam broń palną, A jak kupować nóż to ręcznie robiony a nie jakies tam scyzoryki dla harcerzy :mrgreen: :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Do napadów lepsza jest sztacheta. Nie odpowiada się za nielegalne posiadanie broni. :)
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Ale za użycie niebezpiecznego narzędzia ;) , a to też niemało.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Dlatego w napadach najlepiej zostać wyręczonym przez "profesjonalną ekipę obcojęzyczną". ;)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Panowie to nie to forum, porady jak utłuc albo obrabować bliźniego znajdują się piętro niżej. :evil:
guntuning.com
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

daras pisze:Panowie to nie to forum, porady jak utłuc albo obrabować bliźniego znajdują się piętro niżej. :evil:
I tutaj się zgadzam. Darek ma rację. Ja używam od lat vicka i nie zamienię go na nic innego. Jest bardzo uniwersalny. Zawsze miałem "chyzia" na punkcie noży i przeszedłem już chyba wszystkie etapy, od sierpaka do szczepienia drzewek przez noże sygnowane dla oddziałów specjalnych i inne firmowe koziki. Żaden nie okazał się tak wszechstronny jak szwajcar. Jeżeli kogoś stać na takie hobby to jak najbardziej, na tym stracić nie można pod warunkiem że nie kupuje się nowych sztuk tylko z "rynku wtórnego" ale wielu z nas ma dochody raczej średnie i na ogół są pilniejsze wydatki niż uzupełnianie kolekcji "zabawek mało przydatnych". Mnie życie nauczyło bardziej praktycznego podejścia do niektórych spraw (co nie musi być regułą) więc jest to tylko moja opinia i uszanuję każdą inną. Ja już mam fascynację za sobą a wielu z Was jest na etapie który ja już przeszedłem. Dla osób które sznują swój portfel polecam stronę http://budo.net.pl/index.php?sid=21244b ... e63bf41705 można tam kupić wiele fajnych zabawek po rozsądnych cenach nowych i używanych w cenach zdecydowanie niższych niż rynkowe. Pozdrawiam Artur
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Panowie to jest nóż, a nie coś co jest tłuczone na prasie 1000szt na 8 godzin

Obrazek

Konkret żadna sciema, ręczna robota od podstaw.Jak ktoś nie wie to klinga jest wykonana z damastu bodajże 24 warstwy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.