Diana 27

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Trzeba wywiercić dziurki, nagwintować i przykręcić. Ja osobiście tego nie robiłem. Przy okazji oksydowania i montażu tłumika zrobił mi to Hogan. O ile dobrze pamiętam szyna ma 3 otworki pod śrubki i 2 bolce. Wychodzi, że trzeba wywiercić 5 dziurek z czego 3 nagwintować :mrgreen: Lupkę możesz zapodać w zasadzie każdą, o ile się zmieści na długość cylindra, tak żeby dało się złamać lufę. Najwyżej zapodasz coś pod tubus. :evil:
Gamo NRA to 4x32 AO, krzyż duplex. Fajna, dość dobrze wykonana i ma ładny i ostry obraz.
szakuł
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-01, 21:43
Lokalizacja: nowa sól

Post autor: szakuł »

Wielkie DZIĘKI o to mi chodziło :mrgreen: nie byłem pewny czy moge wywiercić otwory
adix87
Posty: 9
Rejestracja: 2009-10-24, 13:47
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: adix87 »

Przepiekna bron , wkonanie bardzo oryginalne , zazdroszcze :)



Edytka: wiatrówka do 17J to nie broń, zapamiętaj.
Ostatnio zmieniony 2009-10-24, 15:10 przez adix87, łącznie zmieniany 1 raz.
teo129
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-27, 08:48
Lokalizacja: Dębica-okolice

Diana 27

Post autor: teo129 »

Wita SławeQ! Własnie czytałem twoje posty i musze powiedziec,że całkiem fajnie dopracowałeś te Dianke! A mam właśnie taką samą i też wymaga gruntownego remontu! Oddaję ją Hoganowi w ręce!Mysle że zrobi z niej coś dobrego! Gość ma podejscie! Marzy mi się tez taka lupka :D

[ Dodano: 2009-10-30, 09:36 ]
Nie no! Chłopaki! Jestescie niesamowici!SławeQ! Jak oglądam twoj sprzecik to mi slinka leci! Nie moge sie doczekac mojej dianki! Ale to potrwa! Sam jej nie operuje bo mało szkoły mam! Hogan sie nią zajmie! Ale to potrwa! Ja robie drewienko! :mrgreen: Żona też ma obiekcje, ile jeszcze tego pyłu bedzie :lol: ?A ja skrobie ile się da :P
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f9 ... 6415d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf5 ... e0660.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/310 ... e1143.html

Bejca i lakier to już kuzyn machnie :oops:
Pozdrawiam wszystkich!
hw 97k+delta optical by Senio
diana27
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Bejca i lakier? Bejca i olej lniany i wosk to je to.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Tak jak Krzysztof pisze, bejca, olej lniany i wosk :)

Ja tak zrobiłem po kolejnych mokrych zawodach (córka z niej strzelała).
Lakier nawet po wyschnięciu nie pozbył białawej barwy, która pokazała się od wilgoci.

Moją Dianą cieszy się teraz syn kolegi z pracy.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
teo129
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-27, 08:48
Lokalizacja: Dębica-okolice

Post autor: teo129 »

Super! A moja Dianka czeka na kolejke do Hogana! Tylko,że chłopak zajety! Ale jak widze sławQa sprzet to juz czuje to......
hw 97k+delta optical by Senio
diana27
lorjar
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-25, 21:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: lorjar »

Piękna DIANA posiadam ten sam model z 1938r :)
Pozdrawiam
Lorjar

Diana27, WEIHRAUCH HW 100T+BARSKA SWAT 6-24x44 IR
staszekli
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-20, 10:53
Lokalizacja: Chojnik

diana 27

Post autor: staszekli »

Witam:)

Od niedawna też jestem właścicielem Diany 27 i od momentu w którym znalazłem ją na tym forum troszkę więcej zacząłem się nią interesować:). Powiedzmy ze nie do końca wiedziałem co mam:P. Na początku zastanawiałem się nad jej sprzedażą bo ma już ok 40 lat a ja z reguły nie przepadam za zabytkami:). Nom, ale w przyrodzie wszystko się zmienia i ja też zmieniłem swoje poglądy:). Teraz z dianką łączy mnie bardzo silna więź:P. Kilka dni temu postanowiłem ją odnowić i zacząłem od łoża. Z pewnością macie rację co do malowania,że najlepsza jest bejca, olej lniany i wosk, ale ja swoją napuściłem 4 razy bejca (kol. kasztan) i pomalowałem lakierem matowym( nie lubię błyskotek) pod kolor bejcy. Jestem przekonany co do trwałości warstwy lakierniczej bo od czasu do czasu tymi lakierami maluje drzwi zewnętrzne:P. To co najbardziej mnie się niepodobna w mojej diance to to ze poprzedni właściciel wszystkie elementy metalowe pomalował czarnym lakierem, którego już w sumie nie pozostało wiele, bo się wyłuszczył :P. Już się tym zająłem i wyczyściłem wszystkie elementy i zabieram się za oksydacje tylko nie do końca wiem jak to zrobić. Zastanawiałem się nad oksyda na gorąco bo jest trwała, ale nie wiem jak zabezpieczyć gwint lufy. Znalazłem na allegro oksydę na zimno Nu blak, ale nie jestem do niej przekonany. Wiem że mógłbym oddać sprzęcik do fachowca, ale takie zabiegi sa kosztowne a poza tym wszystkie prace związane z moją zabawką chciałbym wykonać własnoręcznie. Może macie jakieś cenne rady na temat oksydacji? Jak już coś robię to chce to zrobić dobrze dlatego wole zapytać:). Z nowych cześć które, zamierzam w najbliższym czasie zakupić to tłok( którego cena mnie trochę zniechęca i zastanawiam się nad dorobieniem ), oraz uszczelkę na lufę i sprężynę eksportową na akhobby:)

Niżej umieszczam kilka fotek mojej 27ki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po malowaniu :)

Obrazek
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Oksyda na zimno (Nu Blanc) i inne stosuje się na niewielkie ubytki , na całosć się nie nadaje. System musisz pokryć galwanicznie .
Lufy nie musisz zabezpieczać do oksydowania .
Gdzieś na forum jest opisane jak skutecznie oksydować domowym sposobem ;)
Drobne elementy stalowe (kabłąk, spust , śruby, muszka, szczerbinka ) możesz poczernić metodą tzw. ogniową , podgrzewasz detal na palniku a później zanurzasz w oleju.

[ Dodano: 2010-05-31, 12:33 ]
Domowy sposób oksydowania :
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3101

[ Dodano: 2010-05-31, 19:01 ]
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=103 ... sc&start=0
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
staszekli
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-20, 10:53
Lokalizacja: Chojnik

Post autor: staszekli »

Serdecznie dziękuję koledze januszmariusz za wprowadzenie do tematu:). Teraz już nie mam żadnych wątpliwości. Od jutra powoli zabieram się do gromadzenia potrzebnych materiałów. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy sprężyna eksportowa proponowana na akhobby jest dobrym wyjściem czy są może lepsze sprężyny w podobnej cenie? Wiatrówka jest bardzo celna i strzelanie z niej to czysta przyjemność tylko drażni mnie to że z odległości 15 nie za każdym razem przebija puszkę z konserwy:P. Co prawda stan tłoka oceniam na 2+ i po wymianie na nowy spodziewam się znacznej poprawy nom i sprężynka tez powinna troszkę pomóc:)
koruss89
Posty: 87
Rejestracja: 2009-04-27, 19:24
Lokalizacja: Łapy

Post autor: koruss89 »

To skarb miec taka wiatrowke .Chodzi mi o jej wiek :>
Dyszka i do przodu ;)
Kral 02 Wood 4.5 Tuning GAMO 9X32
Sharp Innova 5.5 Leapers 3-9x32 AO
Crosman 357, BLOW POWER AIR 4.5
Chineczka 4.5
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Zacny sprzęcik , zadbaj o niego. :) Ale........
staszekli pisze:bo ma już ok 40 lat a ja z reguły nie przepadam za zabytkami:).
już prawie Cię nie lubię.. :mrgreen: :mrgreen: ale.....
staszekli pisze:Nom, ale w przyrodzie wszystko się zmienia i ja też zmieniłem swoje poglądy:).
z okazji Dnia Dziecka , i ja zmieniam ten pogląd :mrgreen: :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
staszekli
Posty: 8
Rejestracja: 2010-05-20, 10:53
Lokalizacja: Chojnik

Post autor: staszekli »

Witam ponownie po kilku tygodniach nieobecności, które nie do poznania odmieniły moją diane. Tak jak pisałem wymieniłem w niej sprężynę na wzmocnioną z drutu oteva i jak na razie spisuje się świetnie. Z 25m bez problemu przebija puszkę z lakieru, a wcześniej miała z tym problem:). Oczywiście jest to zasługa sprężyny jak również nowego tłoka którego postanowiłem wykonać sam zgodnie z przepisem :P kolegi z forum z kilkoma innowacjami z mojej strony. Proces oksydowania też przeszedł bez problemów. Środek do oksydowania zakupiłem na allegro gdyż miałem problemy z zakupem poszczególnych składników. Po kilku godzinach pracy diana wygląda i strzela jak nowa:) a ja jestem bogatszy o nowe doświadczenia ;)

Oto kilka fotek efektu pracy:)

Tłoczek włożyłem odwrotnie by sprawdzić jak przylega do ścianek. Pasuje idealnie nom i jeszcze się rozpręża:P.

Obrazek

Efekt końcowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

I dokładnie o to w tym chodzi.... Niesamowita frajda dłubać w takich sprzętach.