Nowy w domu ( HW40 )

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Nowy w domu ( HW40 )

Post autor: maximus »

W wigilię wigili dotarł do mnie mój nowy nabytek czyli hw40. Ma to być lekarstwo na zimową nudę ale tak sobie pomyślałem że może by sobie od czasu do czasu strzelić z pistola jakieś sylwetki. Tym bardziej ze na zawodach tor hft tak szybko się kończy. I yu mam pytanie do zorientowanych w temacie. Po pierwsze (to pytanie już padło ale w sumie Sławek nie odpowiedział jednoznacznie bo jakieś uśmieszki sie tam pojawiły) czy wogóle z hw40 warto wystartować w sylwetkach. I po drugie czy można tam wystartować z kolimatorem i czy wogóle sprawdza sie tam kolimator a jeśli tak to jaki.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

Gratuluję nabytku!
czy wogóle z hw40 warto wystartować w sylwetkach. I po drugie czy można tam wystartować z kolimatorem i czy wogóle sprawdza sie tam kolimator a jeśli tak to jaki.
Jak najbardziej startuj :)
Ja wiele razy startowałem w sylwetkach i nigdy nie byłem ostatni.Jeszcze wielu kolegów strzela na zawodach z "Trabanta"i są zadowoleni.
Co do kolimatora to z tego co wiem ,to można strzelać i strzela się na zawodach.
Chodzą głosy że kolimatory i lunety mają być rozgrywane jaka osobna konkurencja,ale jeszcze nic nie jest przesądzone.
Kolega ma kolimator na Twinku i nawet dobrze mi się z tego strzelało,ale nie pamiętam jakiej był firmy.
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

To Mikołaj się postarał,prezenta przyniósł. :mrgreen:
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

E tam Marcin, jak bym miał na Mikołaja liczyć to bym się nie doczekał. Sam musiałem zadziałać. Mikołaj za to przynisł piekną wymarzoną latarkę MAGLITE :mrgreen: .

No to na wiosne bogdan na pewno się spotkam na sylwetkach. Nie mogę sie doczekać. Kiedy zazwyczaj startujecie?

No i możne znacie jakieś kolimatory co mi kieszeni zbytnio nie zrujnują?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

Marcin,w zasadzie same sylwetki strzelamy w czerwcu i wrześniu,ale także przy okazji wszystkich zawodów HFT :)
Kilku napalenców trenuje sylwetki w każdą niedzielę na Chemicznej.
Co do kolimatora i jego ceny to mogę się zapytać kolegi.
Kup sobie 4 spinerki sylwetkowe i trenuj.
Jak nie będzie padać to w niedzielę będę na Chemicznej.
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A ja w tą napewno nie będe bo chory jestem :( . Ale jeśli mozesz to się dowiedz co i jak z tymi kolimatorami.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Niektórych Mikołaj lubi,a propos widziałem kolimatorek z Delty na ,,trabancie" i fajnie się strzelało.Pozdrawiam
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Patrz Marcin, ale jaja, Mikołaj się pomylił i podrzucił do mnie Twojego spinera muflona. :mrgreen:
Daj adres na Pw to go wyślę.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Robert jak ci zbywa to wysyłaj ;) .
Powiem wam tak postrzelałem sobie troszkę i takie spostrzeżenia mam. Spuścik całkiem fajniutki. Celny nada się na rekreacje do tarcze i na sylwetki. Muszę jeszcze sprawdzić czy z tym kolimatorem będę celniej strzelał czy nie. Boje się trochę o błąd paralaksy ale zobaczymy jak to będzie, nie ma co misiać. Jedna rzecz mi trochę przeszkadza a mianowicie chwyt. Wszystko by było super bo da się fajny dorobić (nawet wiem kto dorabia ;) ) tylko że za diabła nie wiem jak by to zamontować. Jak by ktoś w sieci trafił na coś takiego to prędziutko linki do mnie dawać
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Gratuluję Mikołaja :mrgreen:

Co do uśmieszków, to nie były żadne podśmiechujki, tylko rzeczowe stwierdzenie,
że z HW40 można z powodzeniem startować w sylwetkach.
W pierwszych zawodach gdzie startowałem z 40-ką, ostatni nie byłem.

Co do kolimatora to ci nie pomogę, bo nigdy nie miałem.

Nachwyt możesz założyć kawałek dętki, ale to już pewnie doczytałeś.
Spust możesz rozebrać, przepolerować trące powierzchnie, złożyć na smar.
Wkręć praktycznie na maxa śrubę regulacyjną w języku spustu, powinno być lepiej.

Zobacz, czy nie masz za luźnej nakrętki trzymającej od środka, śrubę regulacyjną szczerbinki.
Przy zamykaniu pistola, często ręka naciska na szczerbinkę i ta lubi się przestawić.
Zalecany sposób, to wkleić nakrętkę w gniazdo korpusu.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ok panowie pistol jest, jedzie już do mnie kolimator BSA (mam słabość do tej firmy) tak na trochę. Jak stwierdze że mi koimator pasuję kupię coś lepszego no chyba że ten mi przypasuje. I znowu pytam was jaki śrut najlepiej z reguły lata w czterdziestce.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
El Commandante
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-13, 12:01
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: El Commandante »

Witaj!
ja uzywam H&N Alljagt-Sport glatt (czyli gladki) po prostu wybralem ten rodzaj poniewaz najwiecej bylo go w szufladzie ;) lata bardzo dobrze (mysle ze w HW40 kazdy lata dobrze) i poprostu znam jego balistyke. Strzelanie roznymi gatunkami wymaga naturalnie korektury celowania a przy jednym gatunku raz sie przestrzeli i juz sie wie co sie ma. Na wolnym powietrzu uzywam ale ciezszego srutu tez H&N Silver Point. Wlasciwie jest teoretycznie za ciezki do HW40 jednak ku mojemu zdumieniu bardzo dobrze sie sprawuje, mam tez wrazenie jakby uderzal z wieksza energia kinetyczna w cel ale to moze byc tez tylko zludzenie....mimo ze wyraznie czuc jak opuszca lufe.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez El Commandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 48,HW 40, Diana 5G,Walther CP99,Slavia 631,Gamo 440,Baikal 512M...itd
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dzięki za podpowiedz. Ogólnie to wiem ze śrót trzeba dobrać do lufy ale zastanawiam się czy do sylwetek stosuje się śruty płaskie tak jak do tarczy czy już lepiej ładować exacta lub jemu podobne.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Z 40-ki sylwetki strzelałem Exactem.
Z TAU-a najpierw Expressem, a ostatnio płaskim Geconem.
To tylko 16 metrów z kawałeczkiem, tyle że TAU jest ustawiony na 4,5 Joulika.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Musiał bym tego geco sprawdzić, no chyba że kosztuje tyle co exact to nie warto szukać.
Diablik + Waver v10 2-10x38