Wyniki strzelań do 25 m

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Takie tam wczorajsze.
Dostałem nietuzinkowy sprzęt tytułem przeglądu, niestety bez śrutu.
Zatem szybkie lokalne polowanie na śrut (wierzcie mi, nie było łatwo ) i na miejscówkę ze sprzętem żeby zobaczyć, co na tarczy i na chrono pokaże przed rozbiórką .

Bagatela tam parę metrów, mimo wszystko zaskoczenie :) .


Obrazek



Strzelałem takim śrucikiem...

Obrazek



... z takiego o to troszkę wiekowego, aczkolwiek celnego Haenela 49. (To ten wyżej, rzecz jasna ;) )

Obrazek

Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Oj piękna rzecz... ;-)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Wczoraj myślę sobie po pracy - ładna pogoda, pójdę na ogródek postrzelać. Ponieważ zostało mi po kilkanaście śrutów w testerze JSB - stwierdziłem, że go zutylizuję, niech mi nie zajmuje miejsca w szufladzie. :^)

Strzelam kulturalnie - pozycja emerycka, z dużego, stabilnego stołu. Walther LGV Olympia. Około 22 metrów.

Zaczynam się zastanawiać, co jest nie tak. Dlaczego mi się przestrzeliny nie mieszczą w czarnym tarczy Kpn10?

A tu nagle - niespodzianka:
Obrazek

Tak, to jest 5 przestrzelin. Po prostu szok! Żebym to ja potrafił to powtórzyć... W poniedziałek chyba kupię wagon RS-a do ćwiczeń. Szkoda tylko, że do Kpn10 w Lidze trzeba będzie założyc diopter... :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Super! Mi takie tylko od wielkiego dzwonu wychodzą ;-).
Ostatnio robiłem testy śrutów, bo już mnie krew zalewała. Tak bardzo starałem się powtarzalnie strzelać, już taką przykładałem wagę do każdego elementu strzału.... 3 strzały super, 2 odskoki po 1-2cm. Nie potrafiłem sobie poradzić. Skończył mi się śrut, kupiłem 3 różne (Exact 4.52, 4.53 oraz Express 4.52). Robiłem testy przez 3 dni. Wychodzi mi z nich, że 4.52 z którego ostatnio strzelałem, miewa odskoki. Najlepiej mi wypadł 4.53, tam odskoki są jak spartole strzał, ale nie ma ich jak się super przykładam, nie ma ich nawet jak się nie przykładam ale oddaje poprawny strzał. A już naprawdę wychodziłem z siebie.

Tutaj przykładowy papier, trochę tam chaos. Strzelałem kolumnami, pierwsza to 4.53, później 4.52 i ostatnia express. Przed każdym strzelaniem, zmianą śrutu strzelałem seryjne (rozgrzewka) środkowy rząd. Poźniej test1 oraz test2. Test2 strzelałem, bo strzeliłem sobie w kropkę od expressa i się pogubiłem w co celować. Patyk/patyki to rykoszety od winorośli która mi trochę wchodzi w linię strzału ;-). Pozostanę na 4.53, może te testy to bzdura i miałem farta z 4.53, nie wiem, ale posiadam jakiś komfort psychiczny strzelając z niego. Może mniej się wtedy stresuje....


Obrazek
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

soda pisze:Super! Mi takie tylko od wielkiego dzwonu wychodzą ;-).
Ba. Problem w tym, że mi też. :^/

A co do patyków - jak żona nie widziała, to odstrzeliłem kilka gałązek orzecha włażących na tor i je po cichu sprzątnąłem. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal... :^)

A na serio: śrut do testerów jest specjalnie wybierany i nie ma wiele wspólnego z "masówką" w puszkach. Dlatego Twoje podejście (zakup różnych puszek) jest jak najbardziej prawidłowe.

BTW, z jakiej odległości strzelałeś, bo wyniki masz całkiem niezłe...
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Strzelałem z 30m. Pozycja też emerycka ;-). Siadam w na skraju fotela na tarasie. Ręką na barierce tarasu, na dłoni karabinek. Nie jest wybitnie wygodna, ale nie mam trochę wyjścia. Ze względu na hft chce mieć zero na 30m. Wyniki są czasem lepsze czasem gorsze. To od dnia sporo zależy. Jak mi ciśnienie w pracy podniosą to sieczkarnia na tarczy. Miałem sporą przerwę w strzelaniu. Robiła się osada. Później miałem okropny problem ze sprzętem, poratował mnie Waldek. Jak karabinek wrócił od Waldka strzelam ile się da. A i praca Waldka nie pozostaje tutaj bez znaczenia, za co chylę czoła. BO wychodzi na to że przeszkadzam tylko w celnym strzelaniu temu karabinkowi ;-)
Gluzar
Posty: 15
Rejestracja: 2016-04-13, 15:22
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: Gluzar »

Ale to strzelanie z 30m rozumiem że z optyka ? :-) proszę powiedzcie że tak ^^
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Gluzar pisze:Ale to strzelanie z 30m rozumiem że z optyka ? :-) proszę powiedzcie że tak ^^
Ja tak - z optyką. Ale są tu tacy, co potrafią taki wynik strzelić muszką i szczerbinką. Ale oni to i po lufie (bez otwartych) by trafiali. :^)

A jakby Hiszpanowi63 zawiązać oczy, to i taka pozycja nie byłaby zbyt niebezpieczna:
Obrazek
:mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Z optyką ale z biodra ;-)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ślubek pisze: A jakby Hiszpanowi63 zawiązać oczy, to i taka pozycja nie byłaby zbyt niebezpieczna:
A jakby się zapomniał?
Od pewnego etapu życia działa sprawniej pamięć odległa.....
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Dla Przemka strzelanie z otwartych na 30m nie stanowi problemu, natomiast powyższe wyniki strzelane z optyki nie są absolutnie rewelacyjne - zwłaszcza z takiej postawy powinna być jedna dziurka na 10 strz. :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Cortez pisze: powinna być jedna dziurka na 10 strz.
w czole :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:A jakby się zapomniał?
... to by się tarcza przewróciła . Jest drewniana , nie byłoby uszczerbku ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Cortez pisze:Dla Przemka strzelanie z otwartych na 30m nie stanowi problemu...
Mam nadzieję, że za parę lat dla mnie też nie będzie stanowiło to problemu. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Hiszpan63 pisze: Jest drewniana , nie byłoby uszczerbku ...


Dokładnie tego braku uszczerbku tarczy bym się bał. :>