Wyniki strzelań do 25 m

Moderator: Hiszpan63

sopel44
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-07, 21:58
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: sopel44 »

Witam. Wynik na 25m, luneta PP 9X, pozycja siedząca, na 2 różnych śrutach.
Zauważyłem że mój Hatsan, nie lubi czeskiego śrutu, woli tańszy, słowacki KTK. Przy czym KTK trzeba dopychac palcem przy ładowaniu.
Stąd moje pytanie, śrut powinien wchodzić luźno - wręcz wpadać w lufę, czy lepiej żeby wchodził ciasno?
Jak było u Was i jaki ma to wpływ na skupienie? Czy zawsze trzeba zerować lunetę po zmianie śrutu?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3692
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

sopel44 pisze: Stąd moje pytanie, śrut powinien wchodzić luźno - wręcz wpadać w lufę, czy lepiej żeby wchodził ciasno?
Jeśli śrut wchodzi naprawdę ciasno, może podczas wciskania paluchami ulec zniekształceniu.

Kupiłem w Jula, z ciekawości, śrut Dogg Match - do łamanego Walthera LGV praktycznie nie da się go wcisnąć. Rezultaty - gorzej niż słabe. Myślałem, że do niczego się nie nada. Okazało się jednak, że bardzo fajnie "lata" w Morinim - jest tam ładowany popychaczem wchodzącym do środka sukienki. Ulega zniekształceniu, ale jest to zniekształcenie (w miarę) jednakowe na całym obwodzie. BTW, dorobiłem sobie z drutu od starego parasola (z zaokrągloną końcówką) popychacz do ładowania śrutu do magazynka. Być może użycie go do ładowania śrutu do komory też dałoby niezłe rezultaty.

Natomiast na pewno śrut nie powinien wpadać do środka i przelatywać przez lufę, bo to oznacza, że wpływ gwintu na nadawanie mu obrotu jest zbyt mały i śrut będzie wirować z losową prędkością ω.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Ślubek pisze:śrut będzie wirować z losową prędkością ω.
... t to zarówno w osi podłużnej jak i poprzecznej ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3692
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Dokładnie. :^)

Dodam, choć to już misianie , m. in. na podstawie opinii z beżowego, że ciaśniejszy śrut (nadkalibrowy) jest o tyle lepszy, że lepiej uszczelnia gwint, wcinający się w sukienkę śrutu. Podejrzewam, że gdy średnica śrutu jest mniejsza, większe są przedmuchy "okołośrutowe", a wiec i większe straty energii. Straty energii zależą również od siły tarcia śrutu o lufę. A więc również od średnicy śrutu.

Takie misianie. W zasadzie trzeba by to sprawdzić na chrono...
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Puma
Posty: 299
Rejestracja: 2014-02-06, 08:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Puma »

Brakło mi tarcz, nowe od hexera przyjadą w poniedziałek, ale trenować trzeba. No to wykorzystałem tarcze do Psp z Krugera i nadrukowałem czarne pola :mrgreen:

Teraz poproszę tylko 6 takich serii na mistrzostwach Śląska i nic więcej nie trzeba ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ulrih
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-21, 21:15
Lokalizacja: Stargard

Post autor: ulrih »

Witam wszystkich. Ja też dorzucę swoje takie śmieszne wydrukowane tarczki. Odległość około 7 metrów, pozycja siedząca podparta. Po pięć strzałów na tarczkę z exacta.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Wsio fajnie, więcej opisu. Powinno być z czego, z jakiego śrutu, pozycja, odległość, ewentualnie jakie nastawy lupki czy też otwarte. Sądzę że otwarte, a tarczki to drukuj jakie chcesz bo nie o to chodzi w czym otworki tylko z jakim efektem. Pozdrowionka.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
ulrih
Posty: 36
Rejestracja: 2015-08-21, 21:15
Lokalizacja: Stargard

Post autor: ulrih »

Moja dmuchawka to Iżyk i jak dobrze odgadłeś były to otwarte. Odległość, pozycja i śrut były podane wcześniej :P
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Teraz ja

Post autor: mironTG »

To wynik z mojego Gamonia IGT wygranego na aukcji charytatywnej na sąsiednim forum. Komuś pomogłem odrobinę a uciechy i mnie przybyło. Dystans 25m stojąc z podparciem otwarte JSB 4,52 Expres.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Wisior
Posty: 1
Rejestracja: 2014-10-13, 19:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Mirek, z tego Gamonia wyciągniesz więcej :) A na 40m figurki z kz35 kładą się aż miło :)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Baikal MP-61 :
10 strzałów,10 m, luneta x3, siedząca podparta , śrut Tomitex płaski , lekki wiaterek .
Obrazek
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

I co :? Da się :? Małe poprawki wieżyczkami i ... Liga czeka :)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Tak tylko to na 10 m na 15 przy tej lunecie bije lekko w prawo i dół , na chopski rozum dół góra ok bo dystans inny i zero ucieka ale bok mnie irytuje?
Teraz ustawiałem micro red dot on na odwrót na 15 w miarę trafia-lepiej strzelam niż z lupą choć leserek zasłania sporo tarczy , na 10 m miałem problem z ustawieniem ".0"
Jutro jak pogoda pozwoli dostroję ten kolimatorek i pewnie potem powrócę do lupki.
Z ciekawości sprawdzałem na 25 m da się izem trafiać do tarczy (14x14) a nawet z 30 trafiłem przy czym punkt celowania musiałem umieści nad tarczą .
Miałem okazje postrzelać kilkoma śrutami : na dłuższe odległości exact 4,52 super, crosman pointed nie umywa się do niego co więcej co 3-4 jakby wypadał z lufy , crosman o dziwo pod tym względem gorzej od tomiitexu .
Najlepsze porównanie miałem z H&N sport glatt i Tomitex płaski, to jakby 2 światy H&N dalej i mocniej leci bardzo widoczne to było na 15 m różnica pól tarczy.
Jeśli H&N kosztuje 16 PLN a Tomitex 12 to nie ma co się zastanawiać ,tym bardziej że H&N econ 13,50 :D
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Wisiorku i ja tak myślę że to nie wszystko co da się uzyskać z tego GUPIELOKA ;) Tylko problem bo mam okulary do chodzenia i do czytania lekki minus i lekki plus a do otwartych ani to ani to nie wskazane. Czarne pola to 40mm. A lupki nie mam zamiaru do niego zakładać choć leży w szafie. Miałem Summita i na 50 kapsle niszczyłem a przecież to prawie to samo co ten Gamoń.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

15 m , 10 strzałów, siedząca lekko podparta , lekki wiatr , temperatura około 1 st .
Śrut Crosman Poident .luneta x4 .
Obrazek