Wyniki strzelań do 25 m

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Wyniki strzelań do 25 m

Post autor: Cezar »

Z pewną dozą nieśmiałości wkleję swoją tarczkę ze strzelania na 7m :oops:
Nie ma powodów do śmiechu, używałem na swoim FWB lupki, BT 3-9x40, ostrzy od 50m na x9. Na x3 jest mgła na odległości z której strzelałem, czyli 7m. Było to więc trochę na wyczucie.
Śrut tomitex lok, siedząc z podparciem na wersalce, 10 strzałów, kulochwyt w szafie :)

Obrazek Obrazek

Muszę koniecznie przefokusować BT, inaczej z przeziernika będzie lepiej,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No ja się nie wypowiadam ,warunki że tak powiem doskonałe, prawie jedna dziurka, nie wiem tylko co powie Kasia jak zobaczy w swoim futerku śruty :lol:
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Tam na razie, znaczy już od roku bałagan jest, nie futerka. A warunki faktycznie doskonałe, FWB samo trafia, bo przez tę mgłę mało widać :>
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Wygląda ładnie.
Możemy sobie zrobić "siedmiometrową ligę domową" bo tyle mam z pokoju do pokoju.
Warunki wcale nie idealne bo dochodzi stres. Ja już jedną dziurę w ścianie zrobiłem, drugą młodsza siostra.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Witam, tym razem strzelanko na tę samą odległość, tylko z przeziernika. Warunki te same, szafa też ;) , śrut tomitex szpic. Odległość ok 7m, podpórka siedząc.

Obrazek Obrazek
Pierwsza tarczka 10 strzałów, druga 20 strzałów.


Obrazek Obrazek

Pierwsza tarczka 25 strzałów, druga 12. Średnica tarczy ma 12 cm.
Jakoś dziwnie mam wrażenie, że za pomocą przeziernika na bliskie odległości osiągam lepszy wynik. Mimo iż naprawdę mało co widzę w tym urządzeniu okulistycznym :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No to moja kolej 7m pozycja stojąca bez podparcia, jak to sie u nas mówi z wolnej ręki. Śrut Crosman Wadcutter, seria 5 strzałów. przyrządy celownicze szczerbinka-muszka. wrzucam trzy wczorajsze tarczki

Obrazek


Obrazek


Obrazek
guntuning.com
IACEk
Posty: 14
Rejestracja: 2007-11-11, 21:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: IACEk »

To i ja dam swoje :)
Odleglosc okolo 15m, serie po 10 strzalow kazda, tarcza drukowana bo normalne sie skonczyly i srednica ostatniego zewnetrznego okregu to 13.2cm, pozaycja siedzaca i niewygodna ale z podparciem :P cos mi zero do gory ucieka, musze nad tym popracowac.

Obrazek

Obrazek
czejen29
Posty: 2
Rejestracja: 2008-06-28, 23:03
Lokalizacja: lodz

Post autor: czejen29 »

no to ja tez wrzuce , odleglosc 21 krokow ,czyli ok 15m , z otwartych stojac .zgadnijcie z czego i czym bylo strzelane ? sam bym w to nie uwierzyl

chinka mojego kolegi , . kupiona w czechach i nie jest to raczej model sprzedawany w Polsce choc wyglad nieco zblizony ,ma juz kilka lat a strzela jak nowa, i to jeszcze jak , nie dosc ,ze celnie to praktycznie bezodrzutowo . puchy po browarku nawet na 50 m nie stanowia wiekszego problemu . na otwartych , bebechy fabryczne ,aha pstrykane srutem ozotay ,czyli najtanszym g.. w seri 5 strzalow Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez czejen29, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Sprzęt kompatybilny ze śrutem i są efekty. Kto by pomyślał, że i w strzelectwie dwa minusy dadzą plus :mrgreen:
cryssmar
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-16, 00:00
Lokalizacja: xxx

Post autor: cryssmar »

To i ja dam swoje;) strzały z 40m (wyszukiwałem najlepszej pozycji 8-) Pogoda deszczowo-wietrzna, śrut Diablo, ostry, jakiś Turecki Obrazek Ta 10 to markerem żeby było widać z daleka :P
Awatar użytkownika
Santafer
Posty: 223
Rejestracja: 2008-03-16, 20:33
Lokalizacja: znadjeziora

Re: Wyniki strzelań do 25 m

Post autor: Santafer »

dagoo pisze:Z pewną dozą nieśmiałości wkleję swoją tarczkę ze strzelania na 7m :oops:
Bez urazy,ale strzelanie na dystansie 7 m i same 10 to nie jest powód do chwały.
By me :sensowny dystans dla przecietnej wiatrówki to 20-25 m(bez lunety)
:mrgreen:
były kochane 9,był szmelc,był FWB 300,jest Baikal 512M i do tego dodam inne wyzwanie ...
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Santafer pisze:Bez urazy,ale strzelanie na dystansie 7 m i same 10 to nie jest powód do chwały.
A cóż to się stało, że tak błyskawicznie :P zareagowałeś na mój post z dnia 2007-11-08 ???
Nie każdy, jak Ty może wygospodarować w domu dystans 25m do strzelania z FWB 300 z nieprzefokusowanym trofikiem ;)
Ale na pocieszenie dodam, że nie " używam " już takich odległości...
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Ja uważam, ze każdy strzela na dystansie, który mu pasuje i który może wygospodarować w nadarzającej sie okazji. Jakoś nie wyobrażam sobie strzelać z haenelka, iżyków na 25m
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Santafer pisze:sensowny dystans dla przecietnej wiatrówki to 20-25 m(bez lunety)
Może takie założenia kolega Santafer znalazł w instrukcji obsługi swojego sprzętu ?

Ja też myślę, że każdy strzela na dystansach sobie pasujących. Dla mnie to hobby i przyjemność, a nie powód do chwalenia, jaki ze mnie snajper.
Jestem kiepskim strzelcem, cieszy mnie każdy dobry wynik, nawet na 7 czy 10 m.
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Święte słowa Czarek, święte słowa ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38