HW 40 PCA

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Alcapone
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-26, 11:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Alcapone »

Cześć,

Niedługo dotrze do mnie HW-40. Chciałem podpytać się bardziej doświadczonych kolegów w jaki sposób należy zakonserwować wiatrówkę przed pierwszym użyciem??
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Alcapone pisze: w jaki sposób należy zakonserwować wiatrówkę przed pierwszym użyciem??
Co najwyżej rozkonserwować :lol: ... masz strzelać . Nic nie paciaj . Jak postrzelasz kilka paczek śrutu , to będziesz mógł się dopytywać co ewentualnie przesmarować ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Alcapone
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-26, 11:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Alcapone »

Hiszpan63 pisze:
Alcapone pisze: w jaki sposób należy zakonserwować wiatrówkę przed pierwszym użyciem??
Co najwyżej rozkonserwować :lol: ... masz strzelać . Nic nie paciaj . Jak postrzelasz kilka paczek śrutu , to będziesz mógł się dopytywać co ewentualnie przesmarować ;)

Piszą chłopaki, że tłok może być zabrudzony - wolałem się podpytać.
Po przeczytaniu paru tematów odnośne śrutu zdecydowałem się na Jsb exact express 4,52mm. Planuje strzelać z odległości +10m. Będzie ok?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Będzie dobrze . Spokojnie ogarniesz 15 i 20m.
Alcapone pisze:Piszą chłopaki, że tłok może być zabrudzony - wolałem się podpytać.
... nowy czy używany ?? ... w nowym czasem jest ciut oleju . Nie przeszkadza . Wypluje w trakcie strzelania .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Alcapone
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-26, 11:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Alcapone »

Hiszpan63 pisze:Będzie dobrze . Spokojnie ogarniesz 15 i 20m.
Alcapone pisze:Piszą chłopaki, że tłok może być zabrudzony - wolałem się podpytać.
... nowy czy używany ?? ... w nowym czasem jest ciut oleju . Nie przeszkadza . Wypluje w trakcie strzelania .
Uspokoiłeś mnie. Sprzęt? Nówka. Co myślisz o śrucie Jsb E.E. 4,52mm?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Co myślisz o śrucie Jsb E.E. 4,52mm?
... przecież napisałem , że będzie dobrze ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Alcapone
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-26, 11:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Alcapone »

Hiszpan63 pisze:
Co myślisz o śrucie Jsb E.E. 4,52mm?
... przecież napisałem , że będzie dobrze ... :P
Faktycznie.. Dzięki za info! :upp:
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Tak się składa, że posiadam od ok 15 lat HW40 i muszę przyznać, że to cholernie niezawodny i trwały sprzęt, a praktycznie nie konserwowany był prawie wcale. Tak, że tu bym się nie martwił specjalnie na kolegi miejscu.

Co do śrutu to sprzedawca na samym początku polecił mi pistoletowy, tarczowy 4,5mm H&N Finale Match z płaskim łebkiem i takiego się trzymałem przez długie lata. Ostatnio z ciekawości wypróbowałem tańszy 4,5mm H&N 8,18 gr Sport Glatt i okazał się jak na moje umiejętności równie dobry. Z tym, że mój pistol jest jeszcze gładkolufowy.