Rozbiórka Hammerli hunter force 900 kombo

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

sQbaniutki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-29, 18:08
Lokalizacja: 3City

Post autor: sQbaniutki »

Jako, że znalazłem temat o mojej wiatrówce w którym ludzie wiedzą co piszą to postanowiłem się was zapytać o zdanie. Czy próbowaliście instalować jakiś bipod do tej wiatrówki albo macie jakiś pomysł jak, nie uszkadzając za bardzo drewna jakiś do niej doczepić? Może macie jakieś modele dwunogu które by pasowały?
Jeśli to zły temat to przepraszam ale pierwszy raz odwiedzam wasze forum :)
Z góry dzięki za podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jak kolega pierwszy raz u nas to zapraszam do powitalni:

-> http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18

Co zaś się tyczy stosowania bipoda do wiatrówki sprężynowej, to jest to średni pomysł.
Wiatrówka sprężynowa, kopie, skacze podczas strzału i oparta na bopodzie będzie niepowtarzalnie, niecelnie strzelać.

Sprężynę opiera się na zrolowanym kocyku (koniecznie tym samym miejscem łoże na kocyku), albo trzeba się nauczyć strzelać z kolanka.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

SlaweQ pisze: Co zaś się tyczy stosowania bipoda do wiatrówki sprężynowej, to jest to średni pomysł.
Wiatrówka sprężynowa, kopie, skacze podczas strzału i oparta na bopodzie będzie niepowtarzalnie, niecelnie strzelać.
Potwierdzam w 100% !!!.
Strzelałem ostatnio ze stojaka do przestrzeliwania karabinka - taki profesjonalny sprzęt.
Po 30 strzałach myślałem że karabinek QB 36-1 4,5mm stał się totalnym złomem który będę musiał sprzedać za grosze lub wyrzucić na śmietnik.
Dopiero strzały z postawy stojącej upewniły mnie że posiadam super celny karabinek, który z 50 metrów zmieścił się w czarnym polu tarczy Kpn 50 metrów to ta sama tarcza co do Ppn.
Z podpórki na sztywnym podłożu siało po całej tarczy !!!!!.
Łuk z badyla i sznurka
sQbaniutki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-29, 18:08
Lokalizacja: 3City

Post autor: sQbaniutki »

Z kolanka to trochę nie to, a z ręki jako tako ehmm..nie oszukujmy się najlżejsza nie jest ;P
Dlatego się zastanawiałem czy to ma sens i jak by to mogło wyglądać szczególnie, że niema za bardzo gdzie przytwierdzić bipoda :>
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Janusz FWB pisze:Dopiero strzały z postawy stojącej upewniły mnie że posiadam super celny karabinek, który z 50 metrów zmieścił się w czarnym polu tarczy Kpn 50 metrów to ta sama tarcza co do Ppn.
Obrazek

A ja tu czasem nie trafiam z mojej wypieszczonej beemki w killzone'a 40 mm!!!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

JesperKyd !!! ;)

Jak chcesz tym obrazkiem podjąć próbę ODKUPIENIA mojej QB 36-1 to nawet nie próbuj -Nie ma drugiej takiej wiatróweczki za 250 zł + lunetka 120 zł.
Z tego co czytam na forach to najbliższa cenowo z podobnymi osiągami to ta legendarna przereklamowana archiwalna jak nowa to coraz gorsza S L A V I A :mrgreen: .

Jeżeli ktoś chciałby się zamienić ze mną na karabinek to niech nawet nie podchodzi ze sprzętem poniżej TX 200 lub HW 97 :mrgreen:
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

Janusz FWB pisze:Jak chcesz tym obrazkiem podjąć próbę ODKUPIENIA mojej QB 36-1 to nawet nie próbuj
To z obrazka chyba usiadło na czymś sterczącym - na przykład tłumiku... :P
Zapisałem się do Anonimowych Alkoholików z Texasu, mam BMI 200 i grupę krwi Mk3 :D
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Janusz FWB pisze:Jak chcesz tym obrazkiem podjąć próbę ODKUPIENIA (...) TX 200 lub HW 97 :mrgreen:
Nie o to mi biega.
Po prostu nie do końca mogę uwierzyć że dajesz radę w pozycji stojącej z QB trafiać tak celnie i powtarzalnie w zaledwie kilka cm², biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne!
Jak napisałem wcześniej nie zawsze udaje mi się trafić KZ 40 mm ze stabilnej pozycji FT z dużo "mocniejszego" karabinka ok. 16.5J. A zwierzaki przeważnie ustawiam w lesie, gdzie wiatr już nie ma tak dużego wpływu na tor lotu śrutu.
Być może to wina samego śrutu...
moja, jako strzelca na pewno też.

PS. Uprzedzając następne teksty muszę napisać iż już nieco śrutu przerobiłem na złom, więc będąc przy zdrowych zmysłach, stwierdzam iż moje niedowierzanie jest nieco uzasadnione z mojego punktu widzenia.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Janusz FWB pisze:Nie ma drugiej takiej wiatróweczki
Jest :P .. Qb 36 Kolegi donkichota , tyle że w cal. 5,5 mm ... :D
Janusz FWB pisze:Z tego co czytam na forach to najbliższa cenowo z podobnymi osiągami to ta legendarna przereklamowana archiwalna jak nowa to coraz gorsza S L A V I A .
Skoro już powtarzasz czyjeś głupawe opinie , to bądź uprzejmy je uzasadnić ....
Janusz FWB pisze:Jeżeli ktoś chciałby się zamienić ze mną na karabinek to niech nawet nie podchodzi ze sprzętem poniżej TX 200 lub HW 97
A po co :shock: ... skoro masz super hiper sprzęcior , który wraz Twoimi umiejętnościami , kasuje wszelkie Tx-y , PS-y , czy HW ...
JesperKyd pisze:Po prostu nie do końca mogę uwierzyć że dajesz radę w pozycji stojącej z QB trafiać tak celnie i powtarzalnie w zaledwie kilka cm², biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne!
JesperKyd pisze:PS. Uprzedzając następne teksty muszę napisać iż już nieco śrutu przerobiłem na złom, więc będąc przy zdrowych zmysłach, stwierdzam iż moje niedowierzanie jest nieco uzasadnione z mojego punktu widzenia.
A no właśnie ;) Dobra , stabilna , wyrobiona postawa , to wielki sukces .. :D ... ale chociaż doskonale wiem , że taki wynik jest składową bardzo wielu czynników , to i tak uważam , że tym razem się udało ... nie zaś , że za każdym razem (to też , tylko moja opinia).

I tym samym , jeżeli się coś twierdzi ... proszę udowadniać ... argumentami , tarczkami , sytuacjami , podczas strzelania z Kolegami ... Będzie wiarygodnie i z przyjemnością popatrzeć i poczytać ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hiszpan63 pisze:podczas strzelania z Kolegami ... Będzie wiarygodnie i z przyjemnością popatrzeć i poczytać ... :D
No i relację z takiego strzelania chciałbym przeczytać. Byłby to dowód nie do podważenia!
Zmieniło by to bardzo mój punkt widzenia niedowiarka. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Ja nie mogę !!! :D o łał !!! :D

To ja mam taki bardzo dobry karabinek ?! :D

Nie wiedziałem że zmieszczenie się w czarnym polu tarczy Ppn do której strzelałem z 50 metrów z mojego QB 36-1, to aż taki WIELKI WYCZYN w który ciężko Wam uwierzyć !!!.

Może jutro pojadę na strzelnicę do Jaworzna i jeszcze raz strzelę, może nagram filmik.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Janusz FWB pisze:Ja nie mogę !!! o łał !!!

To ja mam taki bardzo dobry karabinek ?!
Pytasz ?? :shock: ... sam przecież napisałeś :
Janusz FWB pisze:Z tego co czytam na forach to najbliższa cenowo z podobnymi osiągami to ta legendarna przereklamowana archiwalna jak nowa to coraz gorsza S L A V I A .

Jeżeli ktoś chciałby się zamienić ze mną na karabinek to niech nawet nie podchodzi ze sprzętem poniżej TX 200 lub HW 97
... :mrgreen: ...
Janusz FWB pisze:Nie wiedziałem że zmieszczenie się w czarnym polu tarczy Ppn do której strzelałem z 50 metrów z mojego QB 36-1, to aż taki WIELKI WYCZYN w który ciężko Wam uwierzyć !!!.
To teraz już wiesz :P ... zwłaszcza z pudełkowej , o której w innym temacie , pisałeś , że ma twardy spust , bo zrywasz strzały i siądniętą sprężynę ... :-?
Janusz FWB pisze:Może jutro pojadę na strzelnicę do Jaworzna i jeszcze raz strzelę, może nagram filmik
Może spotkaj się z Kolegami z okolicy i pokaż co potrafisz ... ;) :shock: .. nim zapętlisz się jeszcze bardziej w wypowiedziach ... Przypominam , że niedawno twierdziłeś , że ze stabilnej podpórki na 50m zmieściłes się w kwadracie 4,5 x 4,5 cm :
Strzeliłem 50 metrów i tu było już lepiej - skupienie 10 przestrzelin zmieściło się w kwadracie 4,5cm X 4,5cm - mogłoby być lepiej.
I jeszcze odnośnie Twojego QB : sam twierdzisz :
Żaden mniej doświadczony strzelec nie zrobi dobrego wyniku z QB 36-1 chociażby z powodu jego baaaaaaardzo twardego spustu (tam jest chyba ze 3- 4 kilo) palec musi pokonać bardzo duży wysiłek i zerwanie strzałów w takim momencie to norma i nie przypadek. Uderzenia i brzęki sprężyny zachowują się jak w karabinku grubo ponad limitowym a jest tam zaledwie 10 - 12 J
Z karabinkiem QB 36-1 trzeba długo popracować by mieć z niego wyniki, nie jest możliwym wzięcie go do ręki i osiągnięcie dobrych wyników, pierwsze moje wrażenia też były takie
No ładnie w 10 dni taakie postępy ... :roll:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Janusz, po co strzępić język. Zapraszamy do nas na Kanion na wspólne strzelania. Na miejscu mamy oś 80m i 100m. Bardzo chętnie popatrzymy jak strzelasz. Widziałem jak strzelałeś w Jaworznie i byłem pod wrażeniem. :shock:

My dla zabawy strzelamy ze stojącej na 100m do "bukłaczka" po 5L płynie do spryskiwacza. :mrgreen: radocha jest jak odstawisz karabinek od oka i słyszysz "puk" :mrgreen:
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

bonzoo pisze:Janusz, po co strzępić język. Zapraszamy do nas na Kanion na wspólne strzelania. Na miejscu mamy oś 80m i 100m. Bardzo chętnie popatrzymy jak strzelasz. Widziałem jak strzelałeś w Jaworznie i byłem pod wrażeniem. :shock:

My dla zabawy strzelamy ze stojącej na 100m do "bukłaczka" po 5L płynie do spryskiwacza. :mrgreen: radocha jest jak odstawisz karabinek od oka i słyszysz "puk" :mrgreen:

A będziesz w tą niedzielę w Kanionie ?.
Myślę że wiatr na te 50 metrów nie bardzo przeszkadza (lekki) bo w Jaworznie też trochę wiało a w czarne pole wchodziło.

Tylko jedna zasada - nigdy nikomu nie daję z mojego karabinka strzelać - wiadomo że to Chińskie g...iane badziewie z bardzo wadliwych materiałów i jeśli ktoś ma do czynienia z poważnymi karabinkami które są wykonane z odpowiedniej stali, to w takim Chińskim może coś przez przypadek URWAĆ, SKRZYWIĆ lub UKRĘCIĆ !!! :mrgreen: .

Napisz na PW o której będziesz w niedzielę - trzeba Wam niedowiarkom pokazać jak to QB 36-1 strzela puki jeszcze strzela, bo Chińskie to takie jest że nagle coś pier....nie i tylko na złom z tym.

Karabinek mam około 2 lata - nie pamiętam a nie chce mi się szukać papierów.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

bonzoo pisze:Janusz, po co strzępić język.
Co prawda , to było do Janusza .. :roll: , ale ... po co strzępić język ?? A po to , że czytają Nas różni "czytacze" (tacy jak ja np.) I stawianie QB36 w pudełkowej wersji obok TX-a , HW czy nawet znienawidzonej Slavii jest śmieszne lub nawet żenujące. Kupi potem , taki jeden z drugim QB i bedzie się śmiał wszystkim w kułak .. :/ ..." bo na forumie napisali że lepsiejszy od Slavii i HW ", gorzej , jak potem w nic nie będzie trafiał ... :evil: ... a wystarczy dodać w swoich wypowiedziach zwroty : ... moim zdaniem ... mój egzemplarz karabinka ... przy moich umiejętnościach ... będąc ostrzelanym z karabinkiem ... i już wypowiedź nabiera sensownych rumieńców ;) Czy przekomarzaniem się , trzeba wyciągać informacje ??
Janusz FWB pisze:Tylko jedna zasada - nigdy nikomu nie daję z mojego karabinka strzelać - wiadomo że to Chińskie g...iane badziewie z bardzo wadliwych materiałów i jeśli ktoś ma do czynienia z poważnymi karabinkami które są wykonane z odpowiedniej stali, to w takim Chińskim może coś przez przypadek URWAĆ, SKRZYWIĆ lub UKRĘCIĆ !!! .
Janusz FWB pisze:Karabinek mam około 2 lata - nie pamiętam a nie chce mi się szukać papierów.
I jak to się ma do tx-a , HW czy czegokolwiek tam ?? :-?
Janusz FWB pisze:trzeba Wam niedowiarkom pokazać jak to QB 36-1 strzela puki jeszcze strzela, bo Chińskie to takie jest że nagle coś pier....nie i tylko na złom z tym.
A no właśnie :D .... pokaż Januszu , że jeśli sprzęt sprawny , to można . Ja nie kwestionuję wyników bo wiem , że można . Proszę tylko o trochę konsekwencji w wypowiedziach ... nie dla mnie ... dla tych innych ... :D
Bardzo chętnie popatrzymy jak strzelasz. Widziałem jak strzelałeś w Jaworznie i byłem pod wrażeniem.
A to już mówi samo za siebie ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)