kilka propozycji co do lunety

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Między PP i "bazarowym Tasco " różnica jest taka że ZS to pewny sprzedawca i daje 2 latka gwarancji, wiec jak Ci padnie szkło to Ci wymienia tudzież naprawia jak będzie warto naprawiać.

Poczytaj opinie ludzi, niektórzy maja i trzyma się dzielnie na Slawiach a nawet Hatsanach...
Ostatnio zmieniony 2009-05-28, 21:11 przez Kombat69, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Otóż to.
Zresztą, Sharp Innova ma też tyle wspólnego z Japonią, co ja.
Wszystko to kwestia kontroli jakości oraz gwarancji. Egzemplarze z Zielonego Sklepu są zwyczajnie dobre, i do tego mają gwarancję. Realizowaną, nie na papierku. Taka ich przewaga nad bazarem.
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

no gwarancja - rozumiem - to ma sens...

zresztą kto mówi że sharp to japonia... każdy widzi że to kawałek plastiku z azji... a że PCA i ma to swoje zalety - np. możliwość użycia tańszych materiałów bo nie muszą one wytrzymywać tak wielkich naprężeń jakie doświadczają sprężynówki


poprostu rzuciłą mi się w oczy sprzeczność jeśli chodzi o te lunety to ją podkreślam


no i rozumiem kontrola jakości.. tylko ten kult zielonego prz jednoczesnym objeżdzaniu tasco daje do myślenia..
no i jest pare opcji (na chłopski rozum) albo:
ci z zielonego mają dojście do dobrego producenta,
albo dopłacają do interesu dając gwarancje i serwisując 'bazary'
albo te tasca nie są aż tak złe jak ludzie mówią
albo opcja pierwsza i przedostatnia zarazem



widziałem już parę pochlebnych opini o tasco i bazarach i odrazu ludzie taką osobę objeżdzają... no a jakby się zastanowić nad tym co wyżej to nie dokońca jest to logiczne (tak wiem serwis,gwarancja itp. - ale po co wrzucać wszystko do jednego worka żeby zaraz potem mówić że to dwa światy jeśli tak nie do końca jest ??)

zresztą bał bym się o cokolwiek tak delikatnego jak sprzęt optyczny wiedząc że znajduję się on pare centymetrów nad byczym kawałkiem metalu zdeżającym się z drugim kawałkiem metalu w trakcie strzału...
z tego co wiem to odrzut sprężynówek to głownie to co 'likwiduje' lunety - jak dla mnie dla początkującego użytkownika robi to pewne zamieszanie i pytania....

typu -> "czy dana luneta jest zła bo nie sprawdziła się na hatsanie??" (lub nawet nie podane na czym się nie sprawdziła)

ja sie chyba za bardzo rozpisuję :mrgreen:
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Sprzeczności nie ma. Kup na allegro jakieś "takie same" ścierwo za 130 PLN, postrzelaj, zobaczysz. Oczywiście ze sprężyna to wyznacznik trwałości (odpowiedni stosunek do jakości obrazu i całej reszty przychodzi ze stażem w tym hobby).
Sprężyna to wyznacznik, bo każdy zaczyna od sprężyny. Innova stała się tak popularna, bo zasadniczo była pierwszym tak tanim sprzętem dającym namiastkę jakości, nie będąc przy tym sprężyną. A i tak, tak jak Kral i Hatsan, doczekała się wielu propozycji modyfikacji, poprawiania po fabryce, ulepszeń itp.
Jeśli ktoś zaczyna od razu od PCP to jasne jest, że lunetami z przedziału cenowego do 400 PLN (za niewiele więcej można było kiedyś Bushnella Trophy kupić, później cena spadła do ~ 350 PLN, teraz nie wiem) się nie interesuje.

A, i żeby nie było. Nic nie kupiłem z Zielonego Sklepu, i jak na razie to nie zamierzam. Gdybym zamierzał, pewnie wahałbym się między ZS a Deltą w podobnym pułapie cenowym, klepaną fabrykę obok ;p