osłabienie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

osłabienie

Post autor: green_thunder »

Pojechałem wczoraj na strzelnicę przy lotnisku Bemowo, wyborowe Towarzystwo, a mnie lupka zapodaję 1,5 dota za nisko. Po wielu strzałach kontrola na chrono: 194m/sek średnia. Gdzie, jak, na mojej najlepszej w świecie besie???
W domu sprawdzam na airgunie przelicznik na exakcie 4,51, wychodzi 10,35 J !!! No, tak to mają chyba stareńkie sławki 630 :mrgreen:
No, i co mam teraz zrobic? Czarek mnie ciągnie na Chrcynno, z czym? chyba z procą. Koledzy, kto i gdzie mi to zrobi? Nie ma w ogole sprężyn do bes!
Podrzuccie coś, bo nie wiem gdzie się udac :shock:
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Niemam pojęcia jaką sprężynę potrzebujesz, ale u mnie leży cosik, a ponieważ do Józefowa jest niedaleko, wpadnij to cóś wymodzimy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Zdzisiu, jasne, dziękuję, z uwagi na pracę to byłoby możliwe tylko w któryś weekendowy dzień. Odezwę się w piątek. Pozdrowienia - Robert
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Zapytaj Senia albo Hogana
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Robercie jak byś dał radę podać wymiary sprężyny, to łatwiej byłoby stwierdzić, czy coś z zapasów by się nadało.
Ewentualnie szukać w AKHobby, Konceptusie, sa tam opisane wymiary sprężyn.
Skrócićzawsze można.

Przy okazji rozbiórki, możesz stwierdzić czy z uszczelka wszystko gra.
Ewentualnie jeśli jest miejsce, to doraźnie można dołożyć podkładkę pod sprężynę.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Osłab ją jeszcze troszkę to wystartujesz w grupie HFT4 i podium masz gwarantowane ;)
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

He, He, He ... :P

Majka jeszcze nie wie, że sama staruje i jak tak dalej będzie, to powiem jej o tym po skończeniu zawodów.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Majka jeszcze nie wie, że sama staruje i jak tak dalej będzie, to powiem jej o tym po skończeniu zawodów.

Ja bym jej nie powiedział. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Wpadłem ze sprzętem dzisiaj do Incorsy, chrono - 6,5J. Będą z nią walczyc jutro. Przy okazji obejrzałem sobie careery koreańskie FAC-ki i dobrze, bo mi odeszło.

[ Dodano: 2009-03-22, 09:54 ]
Sprężyna była pęknięta, wstawiona zastępcza, szukam oryginału.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 366
Rejestracja: 2010-07-06, 23:02
Lokalizacja: Jabłonna

Po latach... jak komu co opada...

Post autor: stah »

Temat stary i związany z besą, ale wydaje mi się, że lepiej tu "pośmiecić" niż w "Spotkaniach na Bemowie". To tak tytułem wstępu...

Po ostatniej wizycie na Bemowie odniosłem podobne wrażenia co Kolega. Strzelając z zestawu S634+DOC i znając "pi razy oko" poprawki na belkach i górce oraz słuchając zdziwienia kolegów (Dariusz i Kingkong) jaka cicha i bezodrzutowa ta moja Slavka, poczułem się zaintrygowany.

Niedziela przyniosła tylko zdziwienie, że na początku trafiałem w to co chciałem (bez przesady z tą moją celnością), a potem już tak "łatwo" nie było. Pomyślałem, że może to kwestia karmienia wiatrówki na zmianę KTK i Logo Club (bo wymienialiśmy się z bratem sprzętem, ale nie śrutem), jednak sprawa nie dawała mi spać. Zwłaszcza, że opór lufy przy łamaniu stał się jakiś taki mizerny w porównaniu do Slavki brata.

W poniedziałek w ramach usg kolana zahaczyłem o Bemowo, aby doświadczalnie sprawdzić celność i opad śrutu (wiem, że w Cekausie na chrono było by i łatwiej i szybciej, ale ta przyjemność postrzelania... była zbyt kusząca - a do Cekausa i tak będę musiał zajrzeć).

No w końcu dochodzimy do meritum.
Pierwsza belka - bardzo dobrze, tak jak było.
Górka (bliższa) po lewej - na piasku (pewnie to kwestia kąta nachylenia i "uślizgu" śrutu) bez poprawek na "4". Wszystko pięknie, ale w spinner Tygryska, a tym bardziej lizaki krzyżem nie trafia - poprawka 1/2 dota.
Druga belka - a nie, wcale nie 1 dot poprawki na "4". Okazało się, że żeby w miarę celnie trafiać w korki należy wykonać poprawkę 2 doty na "6".
Trzecia belka - na "6" poprawka między 2 a 3 dotem w połowie - na tej belce jeszcze nigdy tak dobrze nie strzelało mi się korków.
Górka - 3 doty na "4", poza skalą na "9" (tzn. poza dotami, pogrubieniem krzyża).

Wygląda na to, że cicha, bezodrzutowa Slavia musi udać się na pieszczoty do Michała.
Slavia 634+DOC 3-9x40, Łucznik 87
Homo imago Dei est
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

stah pisze:Wygląda na to, że cicha, bezodrzutowa Slavia musi udać się na pieszczoty do Michała.
... "zrobiło" Ci się 7-8 J ... dołóż 2mm podkładek , to jeszcze do przyszłego roku postrzelasz na około 12 J. ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 366
Rejestracja: 2010-07-06, 23:02
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: stah »

A że tak (ładnie i po polsku) ;) z głupia frant zapytam, a z czego te podkładki? (w sensie jestem leniwy i nie chce mi się szukać i czytać)
Slavia 634+DOC 3-9x40, Łucznik 87
Homo imago Dei est
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

stah pisze:z głupia frant zapytam, a z czego te podkładki?
... aaa ... z Castoramy ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 366
Rejestracja: 2010-07-06, 23:02
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: stah »

... a co to jest Castorama? :shock: :mrgreen: bo u mnie to tylko Obi ;)
Slavia 634+DOC 3-9x40, Łucznik 87
Homo imago Dei est
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

stah pisze:bo u mnie to tylko Obi
... no to Obi Ci sie udało coś dobrać ... :mrgreen:

Wystarczy :D ... ja zakładałem stalowe. Jedną na prowadnicę , drugą do tłoka . Jak masz możliwość wyprodukować kapelusz na przód sprężyny to efekt będzie ten sam ... zwiększenie napięcia wstępnego , a o to właśnie chodzi .. ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)