Slavia 634 - fotki

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Quasi68

Post autor: Quasi68 »

Cześć Grzymała1000
http://www.airguns.budu.pl/arsenal/cz/634/3.jpg
To bardzo pobieżny opis Slavii 634 ale jest tam zdjęcie na którym widać różnice w konstrukcjii tłoka do mod. 631
No cóż, do odważnych świat należy ! :-)
Jak ci się uda ta przeróbka to ją opisz.
Pozdrawiam !
grzymala100
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-20, 11:56
Lokalizacja: Łomża

Post autor: grzymala100 »

forestkorsze pisze:Kolego grzymala100, dobrze ,że sie interesujesz strzelaniem z "dmuchawek".
Ja bym bardzo prosił o przywitanie sie w odpowiednim dziale,byłoby na prawdę miło. :)
Pozdrawiam.

przepraszam za moje przywitanie ale nie bardzo umiem jeszcze poruszać się po forum mimo że czytałem jego zasady, widocznie coś przegapiłem. A wracając do tematu slavii to podziękowania dla Qasi68 za dobre chęci ale podana strona jest dla mnie niedostępna. A co do przeróbki to już to zrobiłem, czyli skróciłem tłok według opisu HOGANA dokładny opis znalazłem gdzieś na iwebie. Całą operację przeprowadziłem za pomocą piłki do metalu, palnika w kuchni gazowej, imadła, młotka, pilnika do metalu i zamrażarki. Tłok skróciłem jak już pisałem wcześniej o 1 cm ucinając go z tyłu i skracając trzpień od przodu o tę samą długość. W każdym bądź razie operacja się powiodła i pacjent wytrzymał. Efekt operacji jest taki że przy orginalnej sprężynie dł. 22 cm minus 1 zwój i uszczelce starego typu przebijalność puszki farby w spreju wzrosła w widocznym gołym okiem stopniu. Niestety nie mam sprzętu żeby zrobić profesjonalny pomiar prędkości. Dodam jeszcze że doświadczyłem dzisiaj pewnej teori że slavia jest tak wyważoną konstrukcją że włożenie do niej silniejszej sprężyny w celu podniesienia mocy daje tylko mocniejeszego kopa w ramię natomiast przebijalność (co jest pochodną prędkości śrutu oczywiście) zostaje niezmieniona bądź nawet gorsza.Zostało mi jeszcze tylko sprawdzić kombinację mocna sprężyna + uszczelka zepto i wymiana uszczelki portu ładowania na jakąś lepszą niż okrągły oring. Zestawik ten zamówiłem i po świętach się pobawię. Mam w związku z tym pytanie czy ma ktoś namiar gdzie mógłbym zrobić pomiar prędkości śrutu, interesuje mnie obszar woj. podlaskiego.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
grzymala100
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-20, 11:56
Lokalizacja: Łomża

Post autor: grzymala100 »

Dzięki kolego januszmariusz widziałem już gdzieś te zdjęcia ale tak sobie teraz uświadomiłem że ktoś porównał tłoki i sprężyny obydwu modeli pokazując przy tym tylko jeden korpus co prawdopodobnie oznacza że są one jednakowej długości, tylko różnica pewnie w długości rowka popychacza. O to mi właśnie chodziło dzięki.