Przezierniki z Haenela

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Przezierniki z Haenela

Post autor: Rlyeh »

Jakiś czas temu (chyba koło wakacji?) dokonaliśmy ze Sławkiem wymiany towarowo - pieniężnej, czego efektem było zjawienie się na mojej giwerze przezierników. Przypadkowo przeglądając śmieci na dysku zauważyłem, że zrobiłem im na początku listopada parę zdjęć, no to czemu się nie podzielić...

[center]Obrazek Obrazek[/center]

Są to najprostsze przezierniki, pochodzą z Haenela. W tunel da się chyba wkręcić jakieś bajery, gwint wygląda na typowy, to samo z gwintem pod blendę. To na lufie to taśma - obejma mocująca była oczywiście ciut przyduża. W przyszłości trzeba będzie pomyśleć nad jakąś podkładką i separatorem.

[center]Obrazek Obrazek[/center]

Diopter nie posiada żadnej regulacji (bardziej skomplikowane mają - filtry, dioptrie, no i bardzo istotny bajer, czyli zmiana średnicy źrenicy). Zakresu regulacji góra dół tudzież boki nie mierzyłem.

I teraz, specjalnie dla wszystkich tych którzy w życiu (jeszcze) takiego sprzętu nie widzieli, zdjęcie pt. "A co przez to widać" (proponuję obejrzec zdjęcie w pełnej rozdzielczości):

[center]Obrazek[/center]

W tym układzie strzeliłbym 4, może 5. W porównaniu do widoku tarczy kpn "gołym okiem" - przez przeziernik jest ona jeszcze mniejsza. Samo dobre.

Tutaj z kolei wymienne inserty. Produkcji Jarna, chyba że się mylę.

[center]Obrazek[/center]

I tyle na dzisiaj.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Całkiem możliwe, tyle że ja tego nie robiłem, jeno maszyna ;)
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Mam nadzieję, że dobrze ci służą :mrgreen:
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No ba. Tylko do depresji doprowadził mnie fakt, że gwinty w diopterze Hammerliego i Haenela nie są te same... Średnia źrenicy w Hammerlim jest dla mnie za mała, i bym sobie wymienił, bo w haenelowskim jest w sam raz. A tu lipton.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Seweryn, w wersji podstawowej to przezierniki, nie mają bajerów, na ogół trzeba sobie niestety dokupać.
...a, że mam zdjęcie, w którym widać większe "to co widać przez przeziernik" to proszę:
Obrazek
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Policzyłem kliki w diopterze. Ma niewąski zakres:
6<-120->6 - poza skalą
&#8301;&#8597; też 120, przy czym w górę jeszcze ok. 38 poza skalą.