Pudełko na śrut

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Pudełko na śrut

Post autor: maximus »

Zawsze miałem problem z przetransportowaniem śrutu z domu na miejsce strzelania.Jak wiadomo exact jest bardzo miękki i łatwo można go uszkodzić w trakcie transportu. Postanowiłem sobie wykonać jakieś sprytne pudełeczko. Potrzebna mi była papierośnica i podkładka pod mysz. Z tej właśnie podkładki wyciełem dwa kwadraty o wymiarach troszkę mniejszych niż wymiary papierośnicy a następnie dziurkaczem do skór wyciełem otwory odpowiedniego kalibru. Gotowe podkładki wkleiłem do pudełka za pomocą kleju ośmiorniczka. Po wyschnięciu wypełniłem papierośnice śrutem. Całość prezentuje się w następujący sposób.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wiem że nie wymyśliłem n ic nowego i że można kupić takie pudełko gotowe ale kosztuje ono 50 zł a takie jak moje można mieć za darmo no i radocha jaka. Ode mnie dodam że świetni ten wynalazek sprawdza się w terenie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
sik0rek
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-15, 18:40
Lokalizacja: ostrów mazowiecka

Post autor: sik0rek »

ho ho bardzo poręczne i pomysłowe też coś takiego zrobię
Slavia630+lLeapers 3x9x32
Sharp Innova+Nikko 3x9x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Rób rób bo to trwa tylko chwile a jest bardzo przydatne ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Na początku swojej przygody ze strzelaniem, do przenoszenia śrutu wykorzystałem pudełko do płyt DVD. W środek włożyłem pad od myszki gdzie były powycinane dziurki na śrut w odległości 1cm od siebie. Bardzo praktyczne.
Po przezbrojeniu na HW100T qf LONG, strzelam z magazynka a śrut ładuje bezpośrednio z pudełka. Pudełko na śrut podarowałem komuś na strzelnicy (nie pamiętam komu).

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle