Krótki opis - Crosman Quest 1000

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Tu masz opis co i jak na podstawie Gamo Huntera 440 łącznie z fotkami.
System Crosmana Questa jest identyczny.
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo
A tu do Crosman Remington
http://www.airgunservice.pl/darek/gamo-china/index.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Dokładam do tematu, może kogoś przekona ta wiatrówka. Wynik mojej siostry 30m z oparciem o dach samochodu luneta PP 4x32 śrut Exact 4,50mm. Niedługo wkleję też swoje wyniki, jak dopracuję technikę bo staram się strzelać z pozycji stojącej bez podpórki. :roll: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

yarraky pisze:Dokładam do tematu, może kogoś przekona ta wiatrówka.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=978747#978747
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

To fakt, kopie i to mocno, jak dla mnie jest za mocna, co przeklada się na slabe wyniki... Niestety nie mam możliwości dorobienia prowadnic, spustu itp więc musiałbym w nią włożyć sporo kasy. Pozostaje mi narazie obejść się smakiem, a w przyszłości dorobię się pewnie slawki :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

yarraky pisze:jak dla mnie jest za mocna, co przeklada się na slabe wyniki... Niestety nie mam możliwości dorobienia prowadnic, spustu itp
Ale możesz ręcznie skrócić sprężynę tak ze dwa zwoje , na prowadnicę nałożyć koszulkę termokurczliwą i papierkiem ściernym delikatnie wypolerować elementy spustu. I oczywiście stosownie przesmarować ...

Niewielka to praca , niewymagająca wielkich nakładów finansowych , a efekt będzie wymierny ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

wykonam ww czynnosci moze sie polepszy. odnosnie spustu - czy moglby ktos zaznaczyc dokladnie ktore elementy wypolerowac?
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

yarraky pisze:czy moglby ktos zaznaczyc dokladnie ktore elementy wypolerowac?
Fotka zapożyczona.
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... pustu_Gamo
Obrazek
Do polerki części 1i 2 , zaznaczoną sprężynę zastąp (wykonaj ) z cieńszego drutu .
A co do ucinki sprężyny , może na razie wyrzuć dociążnik a wstaw ertalitowy korek.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Lukeskywalker
Posty: 22
Rejestracja: 2014-12-02, 10:56
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Lukeskywalker »

Witam, nabyłem crosman phantom cs1k77, jednak jest dość narowisty, nie wspominając o głośności, jak mogę go niskim nakładem ujarzmić ? Oraz czy tłumik ma w ogóle jakieś przełożenie na odgłos " kopnięcia" ?
Dodam, że jestem laikiem w rusznikarstwie wiatrówkowym także proszę bez hejtu :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Przeczytaj dokładnie cały ten temat łącznie z linkami a będziesz wiedział co możesz poprawić,wszystko jest napisane już w tym temacie do którego się podłączyłeś,ja zamieszczam jeszcze link do odpowiedniego smarowania.
A tu smarowanko leniwcze ... ;) http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=180
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2874
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Michale , odkąd się znamy jawiłeś mi się pod postacią Indianina . Co teraz będzie z moją wyobraźnią ?
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Włodziu,widzisz ogniska nie przypilnowałem i wygasło,znaków dymnych nie było jak puszczać,teraz rozpaczam z tego powodu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PS.Dobra zmieniłem bo faktycznie ktoś pomyśli że fioletowy nos ze mnie... :P :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Michaś nam dorasta, przestał bawić się w Indianina i znalazł rozrywki dla dorosłych mężczyzn. :)
Wracając do ad remu - tłumik jest ostatnią rzeczą do zrobienia.
teraz
Hiszpan63 pisze:możesz ręcznie skrócić sprężynę tak ze dwa zwoje , na prowadnicę nałożyć koszulkę termokurczliwą i papierkiem ściernym delikatnie wypolerować elementy spustu. I oczywiście stosownie przesmarować ...

Niewielka to praca , niewymagająca wielkich nakładów finansowych , a efekt będzie wymierny ...


Ja zaczynam po prostu od rozebrania, wyczyszczenia, wymycia wszystkich flaczków z osobna, obrobienia ostrych krawędzi, splanowania końców sprężyny, jeśli za mocno kopie to jej skrócenia, smarowania czym trzeba i złożenia do kupy. Jeśli z przodu sprężyny będziesz miał metalowy ciężarek to go wy...jmij i włóż do szuflady.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ha. EŁMEŁ. IDZIE POŁOWAĆ NA KŁUŁIKI :mrgreen: To prawda, ja dostosowałem się do wskazówek i mój CRSummit nawet nie zdążył rozwalić pudełkowej lupki, stał się znośnym karabinkiem który obecnie cieszy młodego sąsiada. Przed zabiegami prawie 22 J po pieszczotach trochę ponad 14.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )