AA S 200

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Kartusz oczywiście można napompować siłą mięśni. Jednak znacznie prościej i szybciej ładując z butli. Butlę można tankować w sklepie nurkowym, a także na większości remiz OSP.
AA EV2 + EB10x42
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Pamiętaj tylko, aby się zapytać, czy kompresor, gdzie będziesz nabijał butlę, nie napluje Ci oleju czy wody do kartusza. Najlepiej jak ma odpowiednie filtry i osuszacz powietrza. Lepiej wydać troszkę więcej kasy i mieć pewność czystego "wiatru".
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

KWP pisze:Pamiętaj tylko, aby się zapytać, czy kompresor, gdzie będziesz nabijał butlę, nie napluje Ci oleju czy wody do kartusza. Najlepiej jak ma odpowiednie filtry i osuszacz powietrza. Lepiej wydać troszkę więcej kasy i mieć pewność czystego "wiatru".
Pozdrawiam
KWP
Ale tego Ci nikt nie powie niestety, w nurkowym jest dużo większe prawdopodobieństwo że wymieniają filtry na czas w straży bywa różnie ale z kolei oni na ogół mają możliwość nabicia butli do 300bar. U mnie w nurkowym nabijają do 260bar i biorą 5zł w straży "legalnie" nikt nie nabije i biorą 10zł i nie wiadomo czy ktoś wymienia filtry na czas natomiast w nurkowym świadczą usługi dla ludności w tym zakresie i jest dużo większe prawdopodobieństwo że jest ok........tak mi się przynajmniej wydaje.
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

A mnie się wydaje że prędzej zmienią filtry na remizie niż w prywatnym nurkowym.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

jarn pisze:A mnie się wydaje że prędzej zmienią filtry na remizie niż w prywatnym nurkowym.
Być może masz rację :) To moja subiektywna opinia. W straży powietrza używa ściśle określona grupa ludzi i teoretycznie nikt więcej w sklepie nurkowym przewija się więcej osób z bardzo drogim sprzętem i nad nimi jest moim zdaniem nieco większy nadzór.....ale mogę sie mylić. Tak naprawdę to nie mam zielonego pojęcia, tak sobie główkuję :D
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
Piet
Posty: 3
Rejestracja: 2008-10-20, 13:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Piet »

Dzięki za info.
A co do samego sprzętu - jaka jest Wasza opinia o CZ 200? Warto?
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Piet pisze:Dzięki za info.
A co do samego sprzętu - jaka jest Wasza opinia o CZ 200? Warto?
:) Wszystko rozbija się o pieniądze.....ja powiem tak. Miałem Cz200s i to dosyć długo. Jak go poznasz to za te pieniądze nie kupisz nic bardziej celnego i niezawodnego. Pewnie że można "poczekać, odłożyć, wstrzymać się" i.t.d, i.t.p. Jeżeli kupisz z drugiej ręki to pieniądze włożone odzyskasz i przekonasz się czy Ci się to podoba. Ja goniłem króliczka i jakoś go nie dogoniłem...... zaczynam się powoli cofać :) Gdzieś po drodze zaczęła się gubić przyjemność ze strzelania a to nie o to chodzi. Z czetki "będzie Pan zadowolony" :)
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
Piet
Posty: 3
Rejestracja: 2008-10-20, 13:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Piet »

Dziękuję za Wasze odpowiedzi - szybko i fachowo :D
Myślę, że jestem teraz bliżej decyzji i zakupie tego sprzętu. Chodzi mi przede wszystkim o przyjemność ze strzelania, a mniej o przyjemność z posiadania fajnej rzeczy - tę drugą można długo gonić i nie złapać ;)
Pozdrawiam!