Tuning Air Master 300 ( Kral A02 ) DoktoPio - Opis

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

dzięki-już zerkam
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

BezCukru pisze:Czyli wygląda na to że w nowszych wypustach airmastera są metalowe korki-to chyba lepiej nie?A podkładki z brązu i ta teflonowa to jakie maja wymiary??dotaczałeś je?A i jeszcse jedno-gdzie mogę kupić sprężyne OTEVA do mojego mastera??bo na allegro widziałem jakies "tuningowe" 3.5 -ale nie wiem czy to dobrei czy sie nadaje
Ja mam nowego AirMastera kupionego w sierpniu i w nim nie było żadnych korków zresztą widać na pierwszych fotkach tego tematu jego bebeszki :)
podkładki były toczone wymiar tej przy korku z poliamidu lub dociążnika to średnica zewnętrzna 21,3mm wewnętrzna 14,2mm grubość 3mm natomiast podkładki te na prowadnicy wymiar średnica zewnętrzna 24,8mm wewnętrzna 13,2mm grubość 3mm

Co do sprężyny to zamówiłem partie sprężyn z drutu OTEVA 70SC powinienem je dostać za 2 tygodnie. Co prawda są one przeznaczone do HW97k ale doskonale pasują do AirMastera i je zamontuję :) Niestety tylko cena trochę duża ale co zrobić za jakość trzeba płacić :-?
Długa około 70zł a dzielona prawo i lewo skrętna 90zł komplet.
Obecnie mam zainstalowaną sprężynę od rusznikarza2005 z drutu 3,55 ale już trochę siadła :(

Pozdrawiam :)
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

Chodziło mi o ten korek co Ci pękł-ten z poliamidu-ja miałem od nowości metalowy...
A jest znacznie odczuwalna różnica miedzy sprężyną fabryczną a tą 3,55?Czuć że jest mocniejsza wiatrówka na tej sprężynie?Nie zwiększył sie odrzut a co za tym idzie nie ucierpiała celnośc?
I ostatnie pytanko-mówisz że zakładasz podwójną od hw97k-pasuje bez zadnych przeróbek?I gdzie ją zamówić- ;) Bo nie wiem czy z Conceptusa to to samo o czym piszesz.
I przepraszam za natłok pytan ale po to są fora a po drugie bardzo chciałbym dopracować mojego masterka by był jak Twój :mrgreen: Wkręciłem sie w te wiatrówki -CHYBA SIĘ ZAKOCHAŁEM :lol:
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Tak wiatrówka jest zdecydowanie mocniejsza wyniki pomiarów na oryginalnej i tej 3,55mm są opisane na początku tego postu.
Dla porównania wyniki:
-szpic turecki z 11J na 21,5J !!!
-gamo ciężki z 8,5J na 14,2 J
-umarex płaski z 7J na 20,6J !!!


Co do celności to przy strzelaniu z 20 metrów różnic nie widziałem :)
Co do sprężyn to ja je będę miał za około 2 tygodnie dzielone i pojedyncze co do dzielonej to by było trzeba jeszcze przerobić parę rzeczy w karabinku prowadnice sprzęgło itp.
Sprężyny które zamówiłem są wykonane z tej samej stali tylko moje mają grubszy drut 3,2mm i są nieco dłuższe 305mm 36 zwoi. podejrzewam że energia będzie wychodził poza limit :! tak więc będzie trzeba skrócić ;)
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
mad-max
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-06, 13:54
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: mad-max »

Mam pytania.
1) Nie mam dostępu do brązu czy można zrobić podkładki z jakiego innego materiału :| .
2) Czy ciężko wyjmuje się standardową sprężynę i na co trzeba uważać żeby niczego nie zepsuć :) .
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mad-max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

mad-max pisze:Mam pytania.
1) Nie mam dostępu do brązu czy można zrobić podkładki z jakiego innego materiału :| .
2) Czy ciężko wyjmuje się standardową sprężynę i na co trzeba uważać żeby niczego nie zepsuć :) .
1) Wbrew pozorom dobra będzie podkładka stalowa wykonana z twardej stali ja np dotoczyłem z dużej śruby klasy wytrzymałości 10,8 o ile dobrze pamiętam, może też być z twardej blachy.
Zwykła stal będzie sie wycierać ale tez nie będzie zła tylko pamiętaj żeby wyszlifować i wypolerować powierzchnie ;)

2) Sprężynę wyciąga się bez większych problemów, odkręcasz śrubę trzymającą spust i tylną prowadnicę a następnie wybijasz sworzeń wkrętakiem jak sworzeń wyskoczy to na jego miejsce wejdzie wkrętak. Następnie dociśniesz prowadnicę i wyciągniesz wkrętak i tutaj może trochę sprężyna wyskoczyć trzeba uważać !
Ja to wszystko robiłem sam ale we dwie osoby jest wygodniej i bezpieczniej :)
Uważaj na taką małą sprężynkę przy spuście żeby nie pękła jak będziesz ją wyciągał i uważaj żeby ci nie wypadł i nie zginą taki mały plasticzek znajdujący się pod cięgnem naciągu sprężyny :)
Życzę powodzenia jak coś pisz pomogę ;)
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

no właśnie ten plastik mi wypadł pożniej załozyłem go na te 2 wcięcie (bo są 2)i wytarł mi sie..oksyde mi wtarło on spodu :/ja już mam wytoczone podkładki :mrgreen: czekam na mocniejszą sprężyne mod rusznikarza i zepto i do dzieła-mam pytanko czy warto w masterze czokować lufe?bo nosze się z takim zamiarem-bo raczej nie jest czokowana lufa-co o tym myslicie?bedzie to miało wpływ na celność o ile sie nie myle tak?
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

BezCukru pisze:mam pytanko czy warto w masterze czokować lufe?
Chyba pomyliło Ci się z koronowaniem.
Koronować zawsze warto.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

Yyyy.no być może-myślałem że czokowanie i koronowanie to to samo :oops: zaraz loookne czym to sie je...
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Ja miałem założoną sprężynę od rusznikarza 3,55mm długa na 28,5cm i w czwartek rozebrałem karabinek i się okazało że sprężyna ma 24cm !!! :shock: co prawda karabinek strzelał na niej 13,5J :-? Niemniej trochę mnie to rozczarowało a wystrzeloiłem z tego karabinka może 1000-1300 śrucin :?
Obecnie założyłem OTEVE i karabinek walił na początku z odskokami 19,5 J !!! :D wypykałem jakieś 200 śrucin przestał dieslować i mam 15,6-16,1 J zależnie od śrutu.

Ale frajda z tym 19J była jak śrut deskę 28mm przestrzeliwał i wchodził w nastepną na jakieś 5-7 mm ;)
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

BezCukru pisze:Yyyy.no być może-myślałem że czokowanie i koronowanie to to samo :oops: zaraz loookne czym to sie je...
Czokowanie to takie mikrozwężenie (jakieś ułamki milimetra) przy wylocie, ale nie na wylocie. Czok robi fabryka, w warunkach domowo-warsztatwych jest to raczej niemożliwe do uzyskania. Chyba że ktoś chce obstukiwać lufę ;) Z kolei zadaniem korony jest umożliwienie, raczej zapewnienie równej płaszczyzny na wylocie lufy. Czasem fabryka równo ciachnie, czasem nie, i wtedy trzeba poprawiać. Dodatkowo korona sensu stricte ponoć zapewnia lepsze rozchodzenie się gazów zaraz po tym jak pocisk opuści lufę, przez co stabilniejszy lot i ciaśniejsze skupienie.
mad-max
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-06, 13:54
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: mad-max »

Ja zakupiłem podwójne sprężyny jedna 3,55mm a druga OTEVA czekam aż przyjdą ;) dopiero wtedy zacznę się bawić. jeszcze Zostanie mi sobie Chrono skombinować i pełnia szczęścia osiągnięta :mrgreen:
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 45
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: BezCukru »

Te podwójne co jedna w drugą wchodzi?Słyszałem że to nie zdaje egzaminu(wogóle nie wiem jakie to może mieć zastosowanie i co ulepszyć niby)
Ktoś coś wie o działąniu tego wynalazku to niech się wypowie-bo mnie to nie przekonuje-a może powinno,w co śmiem wątpić
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

No dobra koledzy od tygodnia mam do dyspozycji sprężyny wykonane z drutu OTEWA 70 CS powiem tak na początku mój AirMaster walił najprawdopodobniej nawet powyżej 19J !!! przestrzeliwał deskę 28mm ( jak dla mnie super pewnie gorzej z celnością :) ) i wchodził poza limit . Nie mogłem zmierzyć chrono bo trochę dieslował ale jak już się ustabilizował to chrono pokazywało 15,7 - 16,2 J było to zależne od śrutu.

Zamontowałem tą samą sprężynę do HW97k (bo od tego karabinku ta sprężyna była ) i tutaj kompletna detronizacja karabinek walił na początku grubo grubo powyżej 19 J i się ustabilizował na poziomie 18,4 -17,8 J jak będzie dalej to się okaże. Jeśli nie spadnie do 17 J to skrócę sprężynę. Narazie wystrzeliłem około 400- 500 śrutu.
Zobaczymy pożyjemy mam jeszcze w zapasie 18 sztuk sprężyn :)

[ Dodano: 2009-03-07, 22:53 ]
A jeszcze zapomniałem powiedzieć że mam sprężyny przeciwskrętne prawo i lewo zwite oczywiście z Oteva po 150mm ciekawe jak na tych sprężynach będie pracował Air Master ? :D
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Prawdopodobnie HW97 ma większą pojemność komory sprężania i dla tego taki efekt ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40