Tłumik co i jak...

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Tłumik co i jak...

Post autor: GrAz »

Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi zaczyna używać tłumików na karabinkach na Allegrodo pojawia się mnogo ofert tego typu. Co za tym idzie zaciekawił mnie ten temat i tu pytanie do użytkowników czy testował ktoś taki tłumik? Lub widział zdjęcia przekroju takiego tłumika do CO2? I może zamieścić?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Różnica między CO2 a powietrzem jest taka, że CO2 czasami rozpręża się poza lufą. Szczególnie widać to na samym początku serii oddanej z nowej kapsułki. Widać to jako taki "dymek", no w hardcore'owej postaci (gdy skuteczność układu jest bardzo duża, albo szczelność systemu i dawka CO2 za duża) jest to "śnieżenie". Wątpię, aby była jakakolwiek różnica między tłumikami do karabinków CO2 a np. sprężyn.
Dobry opis markowego tłumika jest m.in tutaj.
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 87
Rejestracja: 2008-03-17, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Różnica między tłumikami do wiatrówek np PCP a CO2 jest taka, że CO2 jest łatwiej wytłumić, czyli wystarczają mniejsze gabaryty.
IPSC
GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Post autor: GrAz »

Czyli pewnie na alleprowizja większość oferowanych tłumików to przedmioty zrobione w garażu....

A tak nawiasem gdzie można nabyć tą matę którą jest wyłożony tłumik?
Widać to w linku niżej

LINK

Coś takiego tylko grubszego jest chyba w niektórych okapach wiec może w Praktikerku coś takiego może być?
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 87
Rejestracja: 2008-03-17, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Pytanie zasadnicze: po jakiego grzyba?

Wystarczą tulejki dystansowe i przegródki, nie zawracaj sobie głowy jakimiś gąbkami etc...
IPSC
GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Post autor: GrAz »

hmm, a dlaczego by nie? Jak mogę to wsadzę i to.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Wojtan, mam pytanie czy ilość przegród w tłumiku ma znaczenie, oczywiście bez zmiany wielkości tłumika ?
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 87
Rejestracja: 2008-03-17, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Powinno być najmniej 3 komory, ale nie ma też co przesadzać - 5 w zupełności wystarcza.

Generalnie trzeba się znaleźć w tym przedziale :)
IPSC
potok
Posty: 6
Rejestracja: 2007-10-31, 21:25
Lokalizacja: S-ec

Post autor: potok »

A rozbierał ktoś tłumik AA dedykowany do S400/410 ? Tłumi znacznie gorzej od tego Weihraucha chociaż przy tej samej średnicy jest tylko trochę krótszy. Próbowałem go rozkręcić ale tylko uszkodziłem powierzchnię :cry:
P.. B.. śruty nosi.
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Tłumik bez problemu powinien się dać odkręcić od przedu. Ja robiłem to w rękach. Tak było w moim. Zwróć uwagę, że otwór przy wylocie to nie okrągła dziura tylko sześciokąt, w który możesz włożyć klucz ampulowy metryczny. Przytrzymaj tłumik a kluczem odkręć przednią zaślepkę.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Przypominam Kolegom, iż na Swawolnej nie trzeba chować linków do stron pod jakieś czapki - niewidki. U nas można transparentnie.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Mam zamiar w nie długim czasie kupic tłumik na moją bsa. I tu pytanie do was. Gdzie i jaki kupić? Tak wiem że Wojtan robi świetne tlumiki (miałem na hatsanie ale jak to bywa na sprężynach efekt praktycznie żaden) są jeszcze w podobnych cenach. orginalne tłumiki HW , BSA i pewnie jeszcze inne. Podpowiedzcie co kupic no i gdzie. Linki mile widziane. Mam na lufie gwint taki jak w HW100 czyli 1/2 UNF (chyba tak to się piszę)
Ostatnio zmieniony 2009-02-15, 22:38 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dzięki szybkiej reakcji kolegi Wojtana moje wątpliwości zostały rozwiane :lol:
Diablik + Waver v10 2-10x38