pomocy nie łapie spust w HW 97

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

pomocy nie łapie spust w HW 97

Post autor: maximus »

Koledzy ratujcie!!! Jest gnój za przeproszeniem. Zmieniałem sprężyne w swojwj hawajce na mocniejszą ponieważ orginalna mi pękła. wcześniej miałem zestaw dzielony o długości 25 cm a teraz wsadziłem o długości 29 też dzieloną od rusznikarza z allegro. nie mogłem tego zapakować do środka chociaż na iwebie wyczytałem że zestaw poinien mieć 30,5 cm yak jak orginalna sprężyna exportowa. Z pomocą lewarka hydrałlicznego upchnąłem sprężynę. I tu problem. Podczas naciągania nie chwyta zaczep tłoka. Nie wiem czego to wina czy spustu czy sprężyny. Będe ogromnie wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Chyba sprężyna zbyt długa i tłok nie dochodzi na zaczep spustu. Tak kiedyś miałem w Diance. Musisz to rozebrać i na próbę złóż bez łącznika między sprężynami, ewentualnie włóż jakąś podkładkę. Jeżeli zaskoczy to na bank za długi zestaw dzielony.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dokładnie Bonzo ma rację sprężyna jest za długa.
guntuning.com
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Taki sam efekt miałem w ProSporcie jak dałem za dużo podkładek.
Jako pierwsze łapało zabezpieczenie tłoka, ale mechanizm spustu już nie :shock:
Po zmianie podkładki na 1mm cieńszą problem ustąpił :lol:

Może masz sprężyny z grubszego drutu i brakło Ci miejsca, a w dodatku pierońsko ciężko się upycha, jak piszesz.

Najlepiej jak policzysz wszystko na piechotę.
Wyjąć tłok i moduł spustu, połączyć bez sprężyny, tak co by zapadka spustu klikła.
Mierzysz luz pomiędzy tłokiem i modułem, dodajesz go do głębokości tłoka w środku i do głębokości w module spustu (w PS-ie jest tylko miejsce na kołnierz prowadnicy).
Jak to dodasz to będziesz wiedział ile masz miejsca w systemie na ściśnięta sprężynę z przydatkami.
Teraz trzeba pomierzyć kołnierz w prowadnicy , przekładce i w kapeluszu (plus ewentualne podkładki łożyskujące końce sprężyn), do tego dodać ilość zwoi razy ich grubość i będziesz wiedział ile ma Twój napęd po ściśnięciu.
Jeśli będzie miał 1-2mm mniej niż wyliczone wolne miejsce to tłok powinien się zapiąć.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Podejrzewałem sprężynę ale kupiłem ją jako dedykowaną do hw 97 a do tego skruciłem o jakieś 2,5 cm i jescze nie pasi? no nic jutro powalczę z tym znowu. Coś tam ciachnę. A nie myślicie że coś ze spustem?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jak sprawdzisz sam tłok plus moduł spustu to się upewnisz.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

maximus pisze:A nie myślicie że coś ze spustem?
Po zmianie sprężyny ? Nie wydaje mi się...
Sprężyna za długa, po ściśnięciu zajmuje za dużo miejsca i zaczep nie łapie. Normalne :P
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

to własnie miałem dopisać ale SławeQ mnie ubiegł. :mrgreen: musisz wszystko dokładnie policzyć. Ważne żeby był jakiś luz z 1-2mm jak wszystko jest nowe, póżniej jak się wszystko ułoży to można dopasować jakąś podkładkę. to, że piszą, że może mieć 30,5 to prawda aleważne jaka jest średnica drutu. Masz stary zestaw to pomierz i policz : ilość zwoi sprężyn x grubść drutu + wszystkie łączniki i kapelusze i masz długość całkowitą zestawu. Policz też to co włożyłeś i bedziesz miał odpowiedź...
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Miałem ten sam problem i w Harnasiu i w Jeżyku. Najważniejsza jest grobość podstawy prowadnicy i podkładek na niej. Jeśli będzie za grubo, zaczep nie łapie. Pocieniłem podstawę i podkłdki i jest ok. Wpierw policzyłem wszystko i wydawało się, że powinno być dobrze, a nie łapało.
Awatar użytkownika
Szymon K
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-09, 21:42
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Szymon K »

A nie mówiłeś że pękła?
Tak sama z siebie?
Jaki miała przebieg?
AA S400 4.5 + Leapers Accushot 3-12x44 AO 30mm
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Cytat: A nie mówiłeś że pękła?

Jeśli pytanie było skierowane do mnie, to podaję że już dwie sprężyny mi poszły. Jedna w B3 po 7k peletek, a druga w Harnasiu po paru pudełkach. W obu nie miałem zrobionych prowadnic, bo nie miałem czym zrobić. Ale nic się nie marnuje, bo kawałki wykorzystałem do zrobienia dzielonych sprężyn.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Już sytuacja opanowana. Obciąłem zwoja i jest ok. Wiatrówka zyskała juli, nie mam jak pomierzyć ale blachę której wcześniej nie mogłem przebić teraz przestrzeliłem. Będę u Darasa to pomierze na chrono. A najfajniejsze jest to że kop jest delikatny.

Szymon sprężyna pękła pewnie z mojej winy bo robiłem dzielony zestaw i pękła końcówka którą nagrzewałem do dogięcia i splanowana.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Szymon K
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-09, 21:42
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Szymon K »

No właśnie to chciałem wiedzieć.

Napisz kiedy planujesz wyjazd w nasze rejony - może się jakoś ustawimy :mrgreen:
AA S400 4.5 + Leapers Accushot 3-12x44 AO 30mm
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Hmm. Może mini zlocik u Darasa ? Też chciałbym zmierzyć Vo, bo moje chrono w przebudowie.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Trzeba by zapytać Darka kiedy by mu pasowało ja proponuje sobotę albo niedzielę. A powiedzcie mi koledzy sprężynowcy czy miał ktoś spężynę od rusznikarz z allegro jak one się spisują.
Diablik + Waver v10 2-10x38