Polerowanie

Moderator: Hiszpan63

Filip.T
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-17, 23:40
Lokalizacja: Lubin

Polerowanie

Post autor: Filip.T »

Witam. chciał bym żeby mi ktoś wytłumaczył jak mam wypolerowac nóż. jakiego papieru ściernego użyc czy pasty polerskiej.Prosił by o szczegółowy opis. z góry dziękuje za pomoc :>
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

To i ja się podłączę, bo technologia pewnie ta sama. Chodzi o wiatrówkowy cylinder oraz o aluminium.
Poczytałem o tym i już co nieco wiem, ale proszę o podanie sprawdzonych sposobów wraz z nazwami użytych środków. Potrzebuję do skończenia blaszek pod stopkę Darasa.
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1287 - na dole strony.
Dzięki.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Chcesz - masz. Rozpoczynamy szlif papierkiem 120 (jeśli jest ostrze zapaskudzone), kończymy na 1200. Ruchy wzdłuż ostrza. robota na jakieś kilka, -naście godzin. To zależy kto ma ile samozaparcia i jakie lustro chce otrzymać. Potem pasta polerska na tarcze z filcu, bądź wałek i polerka lusterka. ja stosuje pastę zielona. tarcze, wałki i pastę można kopić w casto i oczywiście na Alle. Tak samo polerowałem cylinder w środku, używając kocówki listkowej o gradacji 180 - średnica 35mm, ale możną ją łatwo zmniejszyć do 22, 25mm, potem pasta na wałeczek z filcu o przydatnej średnicy i cylinder od wewnątrz jak prawie nowy.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jeśli chodzi o aluminium to po wycięciu kształtu z nadmiarem piłką do metalu, resztę wykańczam pilnikiem do metalu (nie za drobnym, bo aluminium jest miękki i zapycha pilnik). Potem to już tylko papier ścierny na kawałku drewienka od 150 do 480. Więcej już nie ma sensu. Resztę dopolerowuję filcem i pastą polerską, stosuje tą samą co do mosiądzu (w tubce, kupiona w sklepie z lakierami samochodowymi)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

e/w jeśli nóż jest plaski , do daj go na szlifierkę magnetyczną
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

e/w jeśli nóż jest plaski , do daj go na szlifierkę magnetyczną
Widziałeś takie noże?
guntuning.com
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

chodziło mi o szlifowanie boków a nie "szczytów"
Lgm2 + Doc
Filip.T
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-17, 23:40
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Filip.T »

Dziękuje za pomoc
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Filip.T, łącznie zmieniany 1 raz.