Jak usprawnić

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

magik46
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-11, 01:21
Lokalizacja: Gorzów

Jak usprawnić

Post autor: magik46 »

Witam Szanowną Brać miłośników wiatrówki.Przypatkowo trafiłem na forum,trochę poczytałem i .........opadła mi "wara".Posiadam Diana Panther21/pierwsza to jakaś za 100 zł i po tygodniu ją oddałem/,mam ją 2 lata,dokupiłem optykę,trochę postrzelałem i już myślałem że ze mnie snajper pierwsza klasa!Ale po lekcji waszych postów czapka mi z głowy spadła,mam kompleksy oraz mnóstwo pytań.To co potraficie zrobić ze swoim sprzętem nawet nigdy nie śniłem,mnogo nieznanych mi pojęć i osiągów waszych pupilów.Moja,mimo że sklep podaje ok 260/ms to ma problem stłuc flaszkę piwa z 30 m.Odwarzyłem sie nawet fozebrać moją strzelbę,chciałbym ją "podresować,poprawić osiągi.Niebawem wstawie fotki części mojej diany.P.S A co myślicie o tej dmuchawce,tylko proszę prawdę,nie oszczędzajcie mnie jako nowicjusza.Marek. Obrazek
Marek
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Diana jak Diana - piękna pani. Popracujesz nad liftingiem, zmienisz co nieco i będzie działała jak ta lala. Może pierwszym krokiem będzie rozbiórka do ostatniej śrubki, wymycie wszystkiego w benzynie ekstrakcyjnej, przegląd i nasmarowanie części wg uznanych prawideł, a te znajdziesz na forum. w razie czego zapytowywuj.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Witaj. Z ciekawoscią bym zobaczył jak ta Diana wygląda od środka.
AA EV2 + EB10x42
magik46
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-11, 01:21
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: magik46 »

Jestem zaskoczony szybką odp!!!!Rozebrałem ją już,dużo tego nie ma,jutro porobie fotki i wstawie.Liczę ze pomożecie mi zrobić z niej przyzwoity karabinek oczywiście w miare moich skromnych umiejętności.Widziałem tutaj ręcznie robione osady to wręcz sztuka i poezja!!!

[ Dodano: 2008-08-13, 21:04 ]
...aha,moja konserwacja polega na od czasu do czasu WD-40 w każdy otwór i mechanizm a potem wycieka i jest cała tłusta,no i dym z lufy!
Marek
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

magik46 pisze:no i dym z lufy!
Z takimi sprawami to do Asterixa :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Wyrzuć WD40 - tego nie wolno stosować, nie lej nic do lufy, smary używaj te, które są odpowiednie do danego elementu wiatrówki i będzie ok i diesla z lufy unikniesz. Płynne smary zwłaszcza do wewnątrz mogą uszkodzić strzeladełko. Poczytaj o smarach, koniecznie.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
magik46
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-11, 01:21
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: magik46 »

Aż głupio spytać ale co to strzeladełko?Mam też jakiś inny płynny smar,niby specjalny do broni,włoski prod. kupiłem w sklepie myśliwskim.Też wstawie fotę
Marek
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Strzeladełko zostało użyte w znaczeniu wiatrówki. Takie zdrobniałe - Strzeladło ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
magik46
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-11, 01:21
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: magik46 »

No jasne że tak,ale zrobiłem z siebie idiote!Mówiłem że jestem "zielony" a na dodatek jestem sam,nikt z moich znajomych nie posiada "strzeladełka',nie mam z kim pogadać na takie tematy a pewnego razu gdy niosłem diankę do auta,jakiś dziadek zobaczył strzelbę i uciekł na drugą stronę ulicu krzycząc-Znowu wojna!!!!Podprowadzę dziś żonce jej cyfrówkę i porobie fotki,wstawie po południu. Obrazek
Marek
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Idiotę, jak Idiotę, ta sytuacja uświadomiła mi jak bardzo odbiegliśmy z językiem forumowym (czy szerzej -wiatrówkowym) od języka powszechnie znanego i rozumianego... i nie chodzi tu o jakieś nazwy specjalistyczne, jak "drugie zero" czy zupełną nowomowę jak "przefokusowanie" tylko o te wszystkie "opały", "złomy", "drewienka", "lupki" itd, itp.

jeszcze Edytka:
Jak znam życie ogromna większość z nas zaczynała w pojedynkę, bez znajomych wiatrówkowiczów... zresztą m.in. po to są fora, żeby kilku poznać, czasem wspólnie postrzelać, czy po prostu pogadać przy piwie... a niech tam, czasem nawet pogadać bez piwa.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
magik46
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-11, 01:21
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: magik46 »

..wspólnie postrzelać,pogadać...przy piwie!!!!!!Jestem stanowczo ZA!!!!!Jedyny koleś z którym strzelałem to kumpel "klawisz",ostrzelał mnie jak małolata i prawie się rozpłakałem!I to moją dianką!Ale co tam,mało mam okazji do strzelania,czasem wypadna gdzieś za miasto i tam popykam po drzewach.Mam foty i od razu putanie: czy można i jak zwiększyć moc? dlaczego po kilkunastu strzałach luzują się wszystkie śróbki?Jaka jest żywotność sprężyny?Tłok jest z twożywa szt,czy zastąpić innym,jakim,jak?

[ Dodano: 2008-08-14, 16:53 ]
i jeszcze pare Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2008-08-14, 17:05 ]
...tak sie napatrzyłem na wasz sprzęt i nie wytrzymałem-kupiłem nową lupę.Pochwale się ! Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2008-08-14, 17:28 ]
Ciekawe czy uda mi się to wszystko złożyć.I czy coś nie zostanie?!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marek
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Jak coś zostanie, to będzie na drugi. :D
magik46
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-11, 01:21
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: magik46 »

he,nie głupie!
Marek
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

za dużo pytań na raz :mrgreen: powoli :P zastanów się czego oczekujesz od tego "sportu". Nie zawsze moc idzie w parze z frajdą :mrgreen: Ostatnio dostałem w swoje łapki pukaweczke która ma ledwie 4,5 J ale wycina małą dziurke w tarczy i mogę z niej strzelać w piwnicy nie drażniąc sąsiadów :evil: a co za tym idzie potrenować oko i rękę niezależnie od warunków atmosferycznych. Jak sam piszesz rozkręcają ci się śrubki więc dopracuj to co masz, żeby miodnie strzelało a do "szmocy" wrócisz jak trochę śrutu wystrzelasz. ale to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

No widać na zdjęciach że by się przydało ją wyprać i odpowiednio nasmarować. Odpowiednio czyli nie za dużo. Dorób osłonkę "PET" np z puszki po piwie lub butelce pet jeśli się zmieści do tłoka. A co do mocy możesz spróbować kilku podkładek pod sprężynę dać, po 2 latach mogła stracić "moc". W przyszłości tą pseudo prowadnicę też by można zmienić na jakąś z ertalitu.
AA EV2 + EB10x42