AirArms ProSport

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

maciyk
Posty: 132
Rejestracja: 2007-12-07, 23:41
Lokalizacja: Brzegi

Post autor: maciyk »

Ja jak dmucham dymem to mi wychodzi koło osłony lufy,tam gdzie dolega do cylindra.
h80 5,5mm+PP3-12x42AO
slavia 631
tx 200 mk3
Awatar użytkownika
cruze
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-12, 20:00
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: cruze »

Więc tak ...

Założyłem spowrotem - orginalna prowadnice ( metalowa ) z orginalnym kapeluszem metalowym- czyli tak jak karabinek do mnie dotarł ze sklepu ... karabinek jest nowy ... dlatego nie podejrzewam jakichkolwiek wad ...

Predkosc orginalnego zestawu - 210 m/s ... podejrzewam, że wina leży po stronie spręzyny

pozdrawiam
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Kurnik , pomidory i ogórki.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Następny rok wiatrowania :-)

Post autor: SlaweQ »

Jakoś tak się porobiło, że nim się obejrzałem, zleciał drugi roczek wiatrowania.
PS jeździ ze mną przede wszystkim na zawody i skutecznie pomaga zdobywać 2/3 punktów.
Takie były założenia na ten rok, choć gdyby można było więcej poćwiczyć to kto wie :roll:

Z racji tego, że zawody w tym roku odbywały się głównie przy niezbyt sprzyjającej aurze, przestałem korzystać z pasa przy karabinku.
Przy leżaku zbierał on wszystkie farfocle z ziemi, a gdy był mokry nawet nie można go było dobrze otrzepać.
Teraz strzał na torze i karabinek do pokrowca, często gęsto z konieczności co by nie mókł.

Tak gdzieś koło marca na PS-ie zagościł duży E.F.R. Leopolda.
Kol. Młynek, który to mi go odsprzedał, do tej pory wzdycha za nim :P
Po pół roku użytkowania, ja mam też jak najbardziej dobre zdanie o Leupku.
Obraz czyściutki, nawet jak organizator zawodów wrednie schowa figurkę w cieniu, to ją widzę, minimalny błąd paralaksy, pozwala strzelać na powiększeniu x12 i podpierać się nieostrościami na początku i końcu dystansu.
Czegóż chcieć więcej, a że wygląda jak teleskop Hubble'a to trudno, ten zestaw ma strzelać tam gdzie chce, a wygląd jest na drugim planie.

Kolejną zmianą była stopka Morgana, dzięki której poprawiła się ergonomia karabinka.
O ile co do baki i chwytu zdania nie zmieniłem, idealne do mojej facjaty i ręki, to stopka jest elementem w który warto zainwestować.

Ostatnia zmiana to język spustu. Pisałem o nim w swoim tekście rok temu, że zaskoczył mnie na plus i na minus.
Po poprawkach jakie zrobiłem, strzelałem prawie przez rok, ale zamarzyło mi się coś innego.
W komercyjnych u kol. Kumy wypatrzyłem fajne spusty do różnych modeli, między innymi do S400.
Jak do tego modelu AA, to może dałoby radę zrobić i do PS-sa/Tx-a.
Telefon, ciekawa rozmowa i kolega dał się namówić, po zawodach w Sieprawiu zostawiłem spust na wzór i w Bujakowie strzelałem już z nowym :mrgreen:
Stary poszedł na razie do pudełka z częściami zapasowymi.

Poniżej kilka fotek z aktualnym wyglądem karabinka.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Plany na kolejny rok to dalsze starty w kategorii HFT2, która sądząc po ilości startujących, przyciąga co raz większą liczbę zawodników.
Fajnie byłoby więcej trenować, no ale cóż, pewnie różnie z tym będzie :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Kiedy miałem HW 97 myślałem że PS to będzie następny krok. Wybrałem inny kierunek zwany PCP i do końca nie wiem czy dobrze zrobiłem.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 33
Rejestracja: 2009-05-22, 18:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tyshek »

maximus pisze:nie wiem czy dobrze zrobiłem.
nie dobrze :P

SlaweQ spuścik-bajka :)
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Sławku, bądź tak miły daj linka do tych spustów, w sumie ja to sobie znajdę, ale pasowało by przy temacie ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

KbUr35 pisze:Sławku, bądź tak miły daj linka do tych spustów, w sumie ja to sobie znajdę, ale pasowało by przy temacie ;)
Poniżej odnośnik do strony kol. Pawła 'Kuma'
Spustu do PS-a/TX-a jeszcze nie ma w ofercie, ale strona jest aktualizowana.

Kumark

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Właśnie czekam na spust do mojej "niuni" od kolegi Kuma. Będzie to wersja z mosiężnym "kopytkiem". "Macałem" w Bujakowie taki spuścik i miodzio.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

bonzoo pisze:Właśnie czekam na spust do mojej "niuni" od kolegi Kuma. Będzie to wersja z mosiężnym "kopytkiem". "Macałem" w Bujakowie taki spuścik i miodzio.... :mrgreen:
To się pochwal fotkami, jak już całość złożysz i wyregulujesz.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

SlaweQ pisze: To się pochwal fotkami, jak już całość złożysz i wyregulujesz.
Jasne :mrgreen:
Stworek
Posty: 58
Rejestracja: 2007-12-12, 12:27
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: Stworek »

nieco odświeżę temat i ja, czy ktoś z użytkowników może powiedzieć jaki skok tłoka ma PS?
TX200 MK3 + Laepers 6x24-50AO
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Czyli trzeci rok wiatrowania :-)

Post autor: SlaweQ »

Stworek pisze:nieco odświeżę temat i ja, czy ktoś z użytkowników może powiedzieć jaki skok tłoka ma PS?
Skok tłoka ProSporta to 97 mm. Przepraszam, że z takim opóźnieniem :oops:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Po niechlubnej decyzji o sprzedaży PS-a, opamiętałem się i postanowiłem zostawić karabinek.
Co mogłem sam w nim zrobiłem, jest dopieszczony, dobrze mi znany i wiem jak z niego strzelać.
Dlatego na przeprosiny karabinek dostał nowe/stare oczko, bo poprzednim cieszy się już Cezar.
Nie jest to jakaś najwyższa półka optyczna, ale do rekreacji w zupełności wystarczy.
Ma AO, powiększenie 6-18, dość grubawy krzyż (za to nie ginie w cieniu), odpowiednią wagę.
Do tego swą długawa linia ładnie komponuje się z karabinkiem, a mowa o Bushnellu Trophy 6-18x40.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kto wie, może jeszcze kiedyś na jakiś zawodach pokażę się z tym zestawem :P

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

SlaweQ pisze:Po niechlubnej decyzji o sprzedaży PS-a, opamiętałem się i postanowiłem zostawić karabinek.
Co mogłem sam w nim zrobiłem, jest dopieszczony, dobrze mi znany i wiem jak z niego strzelać
Coś mi się widzi , że stara miłość nie zardzewieje ...Obrazek ... jeśli nowa nie zaiskrzy ..Obrazek.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Odświeżę temat.

Strzelałem z różnych karabinków. Wszystkie były fajne ale o większości szybko zapominałem. Kilka lat temu na zawodach w Morsku miałem okazję przymierzyć się do ProSport'a. Zapadło mi to w pamięć. Długo zbierałem się do tego aż go w końcu kupiłem. Mam swojego "prosiaka" od dwóch dni. :mrgreen: Pierwsze wrażenia. Wydawało mi się, że w Morsku był cięższy. Złapałem go odruchowo w przed kabłąkiem spustu i ....nic :P Leży jak zamurowany idealnie wyważony. Po złożeniu się mam wrażenie że trzymam w rękach FWB300. A dla mnie to prawie idealny karabinek.
Pierwsze strzelanie i...strąciłem sobie w piwnicy świetlówkę :P poprzedni właściciel ustawił spust na pierdniecie muchy. Lekkie dotknięcie spustu wyzwoliło strzał. W pierwszej serii zerwałem kilka strzałów. Później już było dużo lepiej. Serie 10 strzałowe, dystans 8m, śrut JSB Express 4,52. Na pokładzie leapers 3-9x40 Mil-Dot.

Obrazek

Dzisiaj postrzelałem sobie z okienka w piwnicy. Pozycja stojąca łokcie na parapecie. 3 strzałami wyzerowałem lunetkę na 27,5m :P Później strzelałem do spinerów i figurki na 41m. Trafiałem z każdym razem. Niesamowite! Gdyby jeszcze lupka była jaśniejsza to była by pełnia sukcesu :mrgreen:

Na chwilę obecną dysponuje dwoma osadami standardową prawą i orzechową lewą. Zastanawiam się jeszcze z której strzelać. :P Żeby nie było tak dobrze, to mi się nie podoba kilka rzeczy. Pierwszy jest spust. Ma wyczuwalne ruchy na boki. I po strzale lata luźno jak kiedyś w S400 Ale chyba sprężynka "twardości" jest za krótka. Trzeba zniwelować ruchy na boki i go wyregulować.
Druga sprawą jest dźwignia naciągu. Działa świetnie ale też ma wyczuwalne ruchy na boki i przy zamykaniu ociera lekko o osadę. Nie rozeznałem się jeszcze co z tym zrobić ale wygląda na to że się wyrobiły otworki w aluminiowej dźwigni. Tyle na teraz. Jak ochłonę porobię zdjecia :mrgreen: Byłbym zapomniał. Strzeliłem przez chrono, 233-235m/s na expresie. Niestety nie mam chwilowo Exacta. Poprzedni właściciel strzelał z Exacta 4,51. Możliwe, że trzeba będzie podłożyć podkładki by zwiększyć ciut energie. A może nie :P może to co jest wystarczy.