QB AR2079A

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

bonzoo pisze:A z czego taki bajerancki uchwycik? chodzi mi o materiał?
Uchwyt jest wydłubany w oryginalnym chińskim opale.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Kształt to ja rozumiem, ale powierzchnia to mi wygląda jak futerko :mrgreen: bardzo fajnie to wygląda tylko jak to jest zabezpieczone? i faktura sie nie wyciera?
Awatar użytkownika
machine
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-31, 07:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: machine »

Właśnie zamówiłem wyżej wzmiankowaną QB AR2079A! Powinna dojść w przyszłym tygodniu. Co to za kartusze?
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

bonzoo pisze:Kształt to ja rozumiem, ale powierzchnia to mi wygląda jak futerko :mrgreen: bardzo fajnie to wygląda tylko jak to jest zabezpieczone? i faktura sie nie wyciera?
na razie nie zabezpieczone i trochę się wyciera, ale jakiś lakier mat powinien załatwić sprawę.
machine pisze:Właśnie zamówiłem wyżej wzmiankowaną QB AR2079A! Powinna dojść w przyszłym tygodniu. Co to za kartusze?
Jakieś paintball`owe.
Ostatnio zmieniony 2008-11-01, 22:32 przez goliard, łącznie zmieniany 1 raz.
krisiun1
Posty: 13
Rejestracja: 2008-10-03, 17:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun1 »

Po ok ilu strzałach spada celność tej wiatrówki?Rozumiem że pojemnik stacza na oddanie ok 300 strzałów ale jak to wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

krisiun1 pisze:Po ok ilu strzałach spada celność tej wiatrówki?Rozumiem że pojemnik stacza na oddanie ok 300 strzałów ale jak to wygląda w praktyce?
O jakim pojemniku piszesz?
Jak się objawia spadek celności, czy przestrzeliny wędrują w dół?
krisiun1
Posty: 13
Rejestracja: 2008-10-03, 17:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun1 »

Chodzi o pojemnik 88g.U mnie kilka trafiało w cel kilka wszędzie tylko nie w cel i to nie jest wina strzelca.Po założeniu nowego pojemnika i oddaniu kilkudziesięciu strzałów skupienie miałem w granicach 1gr, wiatrówka postała 3tyg i proszę, nie wiem o co chodzi.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Z jakiej odległości strzelasz?
Z jakich przyrządów optycznych?
krisiun1
Posty: 13
Rejestracja: 2008-10-03, 17:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Post autor: krisiun1 »

Ustawiałem celność na ok 10-12m w pomieszczeniu zamkniętym, na dalsze odległości nie miałem jeszcze okazji spróbować ale tak jak mówię w dniu założenia zbiornika skupienie miałem zadowalające.Zaczynam się zastanawiać czy może nie trzyma ciśnienia?
Luneta:
BLOG 3-12x50 AOE

Pozdrawiam
sherman
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-07, 08:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sherman »

bardzo prawdopodobne, że nie trzyma. Moje QB79 tak ma a to ten sam system. Lekarstwem jest butla od paintballa z zaworem ON/OFF. Zakręcasz butlę i już. Do mojej pasują butle do 9Oz - uncji. Ale ciężko takie dorwać z tym zaworem ( mnie sie jeszcze nie udało) a większa nie wejdzie pod lufę... fi do 50mm

A pierwszy egzemplarz jaki miałem puszczał bardzo wyraźnie. Cały czas słyszałem syk.

Co do ilości strzałów ze zbiornika 88g to raczej oscyluje około 140-160. Tak koło 0,5g na strzał. mam teżwrażenie że różni producenci tychże buteleczek 88g dają różne ilości do środka - chiński no name - około 170 strzałow, crossman - 150-160, Beretta - 180, Walther - 130-140. Ale to moje subiektywne pomiary, zależne zapewne od warunków zewnętrznych.
Awatar użytkownika
machine
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-31, 07:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: machine »

goliard pisze:Jakieś paintball`owe.
Zdradzisz gdzie kupiłeś? Jak to ustrojstwo ładujesz?
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Kupiłem to na ebayu. Ładowanie standard gaśnica. Strzelam z nich jak muszę być bardziej mobilny, gdy strzelanko jest stacjonarne, leżące lub siedzące podłączam przez mambę butlę 20oz i jazda do oporu :mrgreen:
Awatar użytkownika
machine
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-31, 07:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: machine »

Chyba się dzisiaj wybiorę na Siekierki :D
Awatar użytkownika
machine
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-31, 07:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: machine »

Popykałem wczoraj wreście po raz pierwszy i niestety wali w trochę w góre i w prawo:(( Strzelcem wyborowym nie jestem (to moja pierwsza wiatrówka), ale to znoszenie było powtarzalne. Nie wiem czy reklamować sprzęt, czy wysłać do kogoś kto ją sprawdzi i przy okazji stuninguje...
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

machine pisze:niestety wali w trochę w góre i w prawo:(( Strzelcem wyborowym nie jestem (to moja pierwsza wiatrówka), ale to znoszenie było powtarzalne. Nie wiem czy reklamować sprzęt, czy wysłać do kogoś kto ją sprawdzi i przy okazji stuninguje...
Zaczął bym od wyregulowania przyrządów celowniczych.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.