Kukri-moje zajawki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Krzysiek każdy znany knifemaker kiedyś zaczynał, czy to Tlim, czy Krug czy Giedymin czy też wielu innych, chociaż w Polsce tak wielu w sumie to ich nie ma. Steevee też już nie jest taki nie znany, mimo że jeszcze młody a ten Kukras poprostu mi się podoba :) :) :). Jak dotrze do mnie, to prawie na bank jedna maczeta pójdzie do sprzedaży, CS-a, bo Polska Dragona to pójdzie na ścianę :) :) :)..
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ok niech będzie bagażnik. ;)
Tylko wciąż z moim głębokim niezrozumieniem spotyka się argumentacja, że kukri czy różnej maści noże "taktyczne" są przedmiotami użytkowymi. Wg. mnie w tym przypadku wyjątkowo dobrze sprawdza się teoria - jak coś jest do wszystkiego, znaczy jest do niczego. Może rzeczywiście sprawdziłyby się w sytuacji - idę na miesiąc do lasu i mogę zabrać ze sobą jedną rzecz. Ale czy ktoś tu uskutecznia takie rozrywki?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:Ale czy ktoś tu uskutecznia takie rozrywki?
... owszem :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

I nie wsadzili go jeszcze za kłusownictwo i niszczenie lasów państwowych???? :)
Nie czepiam się, że ktoś kupuje nóż za 400 czy 8000 zł. Jego sprawa, jego pieniądze mnie nic do tego. Ale twierdzenie, że to świetne narzędzie do wszystkiego... Policzyłem w przybliżeniu ile razy gość na filmiku musiał ciapnąć gałąź, żeby ją przeciąć - cieńszy kawałek około 30 razy, grubszy coś koło 100. Siekierą można by to zrobić odpowiednio 1 i 2-4. Do obierania ziemniaków też niespecjalnie się nadaje. Bądźmy szczerzy, takie rzeczy kupuje się z chęci ich posiadania, nie z realnych potrzeb.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

witeg pisze: (...)Bądźmy szczerzy, takie rzeczy kupuje się z chęci ich posiadania, nie z realnych potrzeb.
A gdzie napisałem że jest inaczej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:Tylko wciąż z moim głębokim niezrozumieniem spotyka się argumentacja, że kukri czy różnej maści noże "taktyczne" są przedmiotami użytkowymi.
... no właśnie są :! ... pomijam tu już kwestie ceny , to np. dobry bagnet słuzy jednocześnie jako noż , siekiera , łyżka , saperka , łopatka , młotek , mesel i co tam , kto jeszcze sobie wymyśli :D
witeg pisze:ile razy gość na filmiku musiał ciapnąć gałąź, żeby ją przeciąć - cieńszy kawałek około 30 razy, grubszy coś koło 100. Siekierą można by to zrobić odpowiednio 1 i 2-4
Bo się wziął w nieodpowiedni sposób :mrgreen: ... wiadomo siekiera to siekiera , ale kloce drewna można spokojnie porąbać przy użyciu dużego noża/bagnetu , co prezentowałem na Bemowie ;) ... nie raz ...
witeg pisze:I nie wsadzili go jeszcze za kłusownictwo i niszczenie lasów państwowych????
Proszę nie mylić survivalu i turystyki pieszej z kłusownictwem i dewastacją środowiska :/

A po za tym , to takie samo hobby jak każde inne i tym samym ma zastosowanie powiedzenie : ... " a kto powiedział , że ma być tanio ?? " ... Strzelcy sprawiają nowe "ubranka" dla swoich karabinków lub przeprowadzają renowacje starych i wyeksploatowanych ;) .. inna skala materialna , ale to ciągle czyjeś hobby .... :idea:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

ad. Kiersnowski Art Zwracam honor. :D
A jeśli ktoś by chciał coś naprawdę do wycinania chaszczy, walki z gałęziami, etc... to polecam maczety ze Starobielskiej Fabryki Kos - do powieszenia na ścianę się nie nadają, ale są z przyzwoitej stali i dość solidnie zrobione, a zarazem są dość tanie, a przez to nie zastanawiasz się czy się wyszczerbi na kamieniu, porysuje, czy ubrudzi.
Ostatnio zmieniony 2012-04-04, 20:05 przez witeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Hiszpan63 pisze:" a kto powiedział , że ma być tanio ?? "
Ostatnio rozmawiałem o tym z Ojcem, który uważa, że lekko za dużo wydaję na wiatrówki. I udało mi się go przekonać, że jest to hobby, a każde hobby jest drogie jeśli weźmiemy się za nie na poważnie. Przykład wiatrówek jest nam najbliższy. A dla czego to zawsze będzie drogie? Bo hobby to coś co sprawia ludziom radość i ile by to nie kosztowało to ludzie i tak będę ciułać po skarpetkach pieniądze by później móc sobie pozwolić na przyjemność.
A co do tematu to akurat ja gustuję w nożach prostych i klasycznych. Co nie zmienia faktu, że duży ciężki nóż przydał się na nie jednym ognisku. Któregoś razu ktoś podobnym nożem pociął całą zwaloną brzozę. Trochę mu to zajęło, ale dał radę, a jak by tego było mało to na końcu na czubek noża nadział kiełbaskę i ją usmażył, a myśmy latali w poszukiwaniu jakiegoś kija :mrgreen:
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Hobby zawsze będzie "drogie" bo to hobby i jest okazja dla producentów żeby zyskać, wedle reguły, sprzęt/towar jest tyle warty ile ktoś jest zdecydowany zapłacić. Dla tego noże Mad Dog-a kosztują po kilka tysięcy dolarów za sztukę, bo są ludzie gotowi tyle zapłacić co więcej ustawiają się w kolejce i potrafią dłuuuuuuuuuugo czekać żeby mieć ostrze spod ręki mistrza a nie z jego warsztatu. To co do tej pory wydałem na wędkarstwo przez te co najmniej 20 lat, to gdybym każdą złotówkę odkładał to miałbym wysoki model mercedesa, bo to HOBBY. Wędek już nie kupuję i kołowrotków bo wszystko co mi się wydaje że będzie mi potrzebne to mam. Noże lubię, to kupuję i tańsze i droższe, z ostatnich zakupów dwie nowe Mory mi doszły :) :) :).
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Co do Morek to odwiedź JULE w Jankach, najwiecej mają w dziale narzędzi :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

AdamWawa pisze:Co do Morek to odwiedź JULE w Jankach, najwiecej mają w dziale narzędzi :mrgreen:
Właśnie tam nabyłem :) :). Taniej mają niż w sieci :) :) :).
P.S. Adam dzięki za podpowiedź u nich również pokrowiec na karabinek nabyłem :) :) :).
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Czytając Wasze posty na temat noży i materiałów wykorzystanych do ich zrobienia został podsunięty pomysł z wykorzystaniem tarczy piły,ja znalazłem fajny filmik który może przyda się jakiemuś miłośnikowi domowej produkcji noży. :P
http://www.wykop.pl/ramka/1349483/noz-z ... do-drewna/
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Szybko i pomysłowo. Siła tkwi w prostocie :)
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Trolsky-ego znam. Swoją drogą jest to bardzo znany knifemaker, bardzo fajne noże tworzy.

Z takich dużych, bushcraftowych kozików znany jest również Giedymin.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Kiersnowski Art pisze:Trolsky-ego znam. Swoją drogą jest to bardzo znany knifemaker, bardzo fajne noże tworzy.

Z takich dużych, bushcraftowych kozików znany jest również Giedymin.

czyli proponuję zajrzeć na stronę knives.pl
Krzysztof

Quackenbush i nowsze