Zasięg wiatrówki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

javiki pisze: Bo miłośników szmocy jest sporo - tylko po co?
A co powiesz jeśli się okaże że była w limicie ?
Jest sporo miłośników szmocy i co z tego... tak samo jak miłośników szybkich samochodów... itp.
Ale nie każdy jest na tyle pier..... żeby wsiadał za kółko pod wpływem % czy narkotyków ! Nie każdy jest na tyle pier.... żeby się narąbać,naćpać i celować do człowieka ! Nie wsadzajmy normalnych ludzi którzy potrafią posługiwać się wszelakimi strzeladłami i używają do tego głowy do wora z naćpanymi i pijanymi w dup.... idiotami ! Bo zarówno z 16J jak i powyżej spokojnie można zrobić krzywdę.
To co zrobili nawet w głowie się nie mieści,ale nie mnie oceniać i wydawać osądy są w odpowiednich rękach i tam mam nadzieję że "docenią" ich w odpowiedni sposób za to co zrobili bydlaki.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Michał -nic nie powiem- bo jak pisałem wcześniej jestem żywo zainteresowany samymi ustaleniami-gdyż ja nie doceniałem mocy wiatrówek.
Krzywdę da się każdym przedmiotem zrobić-o czym też już pisałem.
Gdyby się okazało że podadzą dokładne dane-np model wiatrówki, moc, typ śrutu, odległość -była by to cenna informacja.
No i samo to że wiele wiatrówek jest sprzedawanych w sklepach jako dopuszczalne a sa FACami -co też może niekorzystnie odbijać się na tych dobrych wiatrówkowiczach.
Gdyby sie okazało że to 12J i śrut diabolo grzybek i odl 50m- a facet miał na sobie 5 warstw ubrania przez które to przeszło ... byłbym przerażony... Tyle ze troszkę ogladałem róznych testów przebijalności -i śruty typu grzybek, płaskie - przy wiatrówkach do 16J z 10m -raczej 3 warstw Jeansu nie przebijają... W jakimś teście facet strzelał w konserwę mięsną z przyłożenia. I o ile strzał grzybkiem przeszedł na wylot 1 konserwę i wbił się w drugą -to już obłożenie jeansem -spowodowało że ledwo przebiło pierwszą i stanął zaraz za ścianką.
Tak jak tu już umieściłem-są inteligentni inaczej co to strzelają do siebie i nagrywają to i umieszczają na necie. Strzał z długiej wiatrówki potrafi nie wbić się całkiem w ciało -tyle ze znów -mało wiem jaka moc wiatrówki.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Michał,
Michał pisze:A co powiesz jeśli się okaże że była w limicie ?
Dokładnie to samo: usiłowanie zabójstwa przy użyciu niebezpiecznego narzędzia (takim samym jest nóż, "tulipan", siekiera, sierp, młotek, etc.).
Wiatrówka ponad limit pogarsza sprawę, bo to już nie jest wiatrówka a broń wg UoBiA podlegająca rejestracji i dodatkowym obostrzeniom, czyż nie?
javiki
Przetestuj ostre śruty, albo lotki, tudzież pomyśl o "amunicji", którą ludzie wytwarzają sami - vide YT.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Gebi - dlatego fajnie by było jakby policja podała czym strzelali.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Nie wiadomo jakich informacji udzieliła Policja, wiadomo za to, jak przekazali ją dziennikarze (ignoranci).
Gdybym ja był rzecznikiem, nie pozwoliłbym sobie na użycie terminu wiatrówka. Przyczyna: nie wiadomo czy jest to wiatrówka, czy nie - chyba, że mają już wyniki badań laboratoryjnych. Posłużyłbym się terminem "urządzenie pneumatyczne" ;)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jarku,Tomku,nie zrozumieliście mnie.
Tomek napisał : "miłośników szmocy jest wielu"...,więc zasugerował że być może to ponadlimitówka,tak więc odpisałem zadając pytanie,jak wyżej ;)
To jest chyba jasne że kwalifikacja czynu powinna taka być i karana z najwyższą surowością,mogło to spotkać każdego.
Testy testami Tomku nikt raczej nie chodzi ubrany w koszulkę jeansową i dodatkowo kilka warstw innej odzieży jeansowej.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

javiki pisze:Gebi - dlatego fajnie by było jakby policja podała czym strzelali.
...nikt ci nic nie poda, po co zresztą :roll: ...

...temat taki wyskakuje co pół roku, ku uciesze pismaków i emocjom niektórych userów...

...co to jest "urządzenie pneumatyczne" ?..

...może jednak "urządzenie wyrzucające srut"...
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

green_thunder pisze:...temat taki wyskakuje co pół roku, ku uciesze pismaków i emocjom niektórych userów...
Niestety ale tak jest...
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

green_thunder
"Pismaki" o śrucie nie pisali nic, a nic, użyli innego słowa! Poprawili już? :shock:
Urządzenie pneumatyczne:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_pneumatyczna

Wymiękam Panie Komendancie, zbyt "mientkim fjutem robiony chyba byłem i to na parapecie, zapewne" , bo jeśli takie wiadomości na pierwszych stronach gazet i państwowych mediach publicznych krzewi i propaguje strzelectwo "wiatrowe", to biję się w piersi: inteligentny inaczej jestem.
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

green_thunder pisze:Temat niewart kontynuowania :evil:
A to czemu ?
Czyli co ?, pomijamy milczeniem ?, Polacy nic się nie stało ?, a może się jednak stało ? to przecież nie pierwszy raz jakiś pijany drań psuje opinię środowiska.
Może to jednak jest warte skomentowania ? a gdyby jednak tak to gdzie jeśli nie na takim właśnie forum ?
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cayin pisze:
green_thunder pisze:Temat niewart kontynuowania :evil:
A to czemu ?
Czyli co ?, pomijamy milczeniem ?, Polacy nic się nie stało ?, a może się jednak stało ? to przecież nie pierwszy raz jakiś pijany drań psuje opinię środowiska.
Może to jednak jest warte skomentowania ? a gdyby jednak tak to gdzie jeśli nie na takim właśnie forum ?
To więcej się drzyjcie, lamentujcie, pozwolenia zaraz powrócą. Nie wiecie co za oszołomy teraz rządzą, kto wygrał wybory ? Wystarczy jeden wieczór w Sejmie.
Są winni, zatrzymani ? To skazać ich dotkliwie, nie grzywną i po sprawie.

...a kto czyta te nasze fora ? na pewno nie ten typ ludzi, oni mają swoje czaty...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

green_thunder pisze:
Cayin pisze:
green_thunder pisze:Temat niewart kontynuowania :evil:
A to czemu ?
Czyli co ?, pomijamy milczeniem ?, Polacy nic się nie stało ?, a może się jednak stało ? to przecież nie pierwszy raz jakiś pijany drań psuje opinię środowiska.
Może to jednak jest warte skomentowania ? a gdyby jednak tak to gdzie jeśli nie na takim właśnie forum ?
To więcej się drzyjcie, lamentujcie, pozwolenia zaraz powrócą. Nie wiecie co za oszołomy teraz rządzą, kto wygrał wybory ? Wystarczy jeden wieczór w Sejmie.
Są winni, zatrzymani ? To skazać ich dotkliwie, nie grzywną i po sprawie.

...a kto czyta te nasze fora ? na pewno nie ten typ ludzi, oni mają swoje czaty...
Nie lamentujemy, tylko potępiamy. Odkąd pamiętam rządzili i rządzą nami tylko tacy, którzy za nasze pieniądze, za naszym przyzwoleniem, ba! z naszego mandatu decydują za nas. Mamy to, na co zasłużyliśmy.
Jak wrócą pozwolenia, to kto ma ten będzie mieć ..., albo nie będzie ... - sprzęt się zużywa, psuje, ginie, rdzewieje (recykling naturalny). Zejdziemy do "podziemia i staniemy się wyklęci".
Jeśli "ONI" nas nie czytają, to czego się mamy obawiać?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gebi pisze:Jeśli "ONI" nas nie czytają, to czego się mamy obawiać?

...pisząc te słowa miałem na myśli takich, co strzelajA do ludzi i zwierząt...znów brak zrozumienia...

...lamentujecie...
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Zasięg wiatrówki.......................sięgamy dna tak jak ci popaprani i nawiedzeni w niczym nie zorientowani pismacy, szukający tematu, nie dbający o szczegóły w pogoni za sensacją. Na idiotów nie ma lekarstwa i czy z dmuchawki czy też sztachetą zrobi krzywdę jak będzie chciał ją zrobić. Tyle w temacie.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

green_thunder pisze: To więcej się drzyjcie, lamentujcie,
Nie zauważam w tej dyskusji ani darcia się ani lamentowania !.
O co Ci chodzi ?, daj ludziom spokojnie pogadać.
Jeśli nie podoba Ci się temat to się w niego nie włączaj a jeśli już to robisz to napisz coś bardziej sensownego niż informowanie tych co w temacie rozmawiają, że „Temat niewart kontynuowania” a jeśli ci głupcy nadal go kontynuują to pouczania dyskutujących w sposób tak jakby trochę dyskredytujący.
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra