Berrete Elite II

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

vordex

Berrete Elite II

Post autor: vordex » 2019-09-13, 23:14

Witam forumowiczów. Ostatnio nabyłem tę oto wiatrówkę. Nie kupiłem jej jak większość na tym forum do celów sportowych lecz do samoobrony. Byłem dwukrotnie napadnięty w aucie i mimo kamerki samochodowej nic nie byłem w stanie zrobić, dlatego postanowiłem zakupić tę wiatrówkę. Moje pytanie brzmi, z racji tego, że producent napisał by nie trzymać naboju CO2 załadowanego, dlaczego nie mogę? Głównym powodoem, dla któego cche to taki, by broń była gotowa w każdej chwili do użytku(nigdy nic nie wiadomo). W momencie gdy będę dopiero musiał ją łądować nabojem, nijak ma się to do jej przeznaczenia. Czy coś się stanie jeżeli broń nie będize używana w ogóle, a będize tylko załądowana czekała w samochodzie? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Abad

Re: Berrete Elite II

Post autor: Abad » 2019-09-14, 09:36

Pomysł z wiatrówką do samoobrony jest chybiony. Jak zamierzasz się nią bronić? Co z przekroczeniem obrony koniecznej? Więcej kłopotu niż pożytku.
Walther LGR Universal
Walther CP2

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Kontakt:

Post autor: Ślubek » 2019-09-14, 12:18

Wiatrówki nie nadają się do samoobrony. W sytuacji, gdy "nasycenie" bronią społeczeństwa jest żadne, wyglądająca groźnie "broń" prawdopodobnie zostanie odebrana właśnie jako wiatrówka i może tylko rozwścieczyć bandytę. Kulkami BB ani go nie zatrzymasz, ani nie zrobisz większej krzywdy. Już lepiej mieć coś na kule gumowe (CO2 RAM), np. w kalibrze .50.

Dodatkowo, tak, jak zauważyłeś, producent nie zaleca trzymania kapsuły CO2 w pistolecie, gdyż naciska ona na uszczelkę i po pewnym czasie może to doprowadzić do jej deformacji i puszczania gazu. Co i tak skończy się brakiem gazu wtedy, gdy jest on naprawdę potrzebny.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest jednak jakiś miotacz kapsaicyny - trudno kontynuować atak, gdy się nie widzi ofiary przez łzy. Raczej żel niż gaz, skoro miewasz problemy w samochodzie (zamknięta przestrzeń).
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."

Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik

Post autor: daNeczek » 2019-09-14, 15:04

poszukaj Umarexa HDS 68.
Obronić się nie obronisz - ale jaki wygląd :D :D
i ma rozwiązany problem kapsuły CO2
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba