Beeman QB78

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Miejsce do strzelania tak jak piszesz do ogarnięcia, ale wygląda całkiem, całkiem.
Poza ogólnymi porządkami pomyślcie też nad jakąś taśmą aby odgrodzić linie strzału i zabezpieczyć przed wtargnięciem przypadkowych osób.
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaR_sc »

To srodek lasu. Jak dzis w ciagu 5h strzelania 2 osoby pojawily sie w zasiegu wzroku to juz duzo :) aczkolwiek tasma jak najbardziej wskazana.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że z KTK "grzyp" moj QBek celnie donosi na 50m. Oczywiscie z poprawka na opad.

Szkoda ze dopiero teraz pomyslalem, masz chrono, prawda? A wlasnie dojechalem do nysy. Gdybym wzial sprzet, wracajac na Śląsk mógłbym zahaczyc o ciebie i jesli nie mialbys nic przeciwko sprawdzilbym ile wykrzesalem z niego żuli. Najwyzej nastepnym razem wezme go na wycieczke :d
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

No jak jeździsz w tym kierunku to na strzelnicę na dzierżnie masz prawie po drodze ;)

Nie ma problemu, jak będzie czas mozna się spotkać i postrzelać.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Po pierwszych testach na porcie z łuski i zasilaniu powietrzem wygląda na to że będzie się dało strzelać te 50m...

Zastanawia mnie tylko różnica w energii na różnych śrutach... czy to nie powinno być tak że energia jest w miarę stała? Możliwe że 0,14g różnicy w masie da ponad 1 Joula mniej?

Obrazek
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: MaR_sc »

Moze przy tej mocy lzejszy pocisk zbyt szybko opuszcza lufe i nie zdazy przejac calej energii od dawki powietrza? Poza tym 4.52 szczelniej siedzi w lufie. Sprawdz na exakcie 4.52.

Ostatnio zauwazylem ze mojej QBuni smakuje ex4.51, dobrze ze oprocz testera mam juz całe pudelko :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

WooDeN pisze:Zastanawia mnie tylko różnica w energii na różnych śrutach
... pozastanawiaj się wobec tego nad stopami ołowiu tych śrutów , ich twardością , długością i tarciem jakie każdy z nich wytwarza . Może być nawet 20m/s różnicy w prędkości w każdą stronę niezależnie od masy . Może być tak , że teoretycznie lżejszy śrut z uwagi na twardość i opory będzie latał wolniej ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Nie myślałem tylko że różnice mogą być aż takie... Spodziewałem się bardziej zbliżonych wyników pomiarów energii... Będę musiał w takim razie sprawdzić jeszcze exactowskiego Monstera... co by mi licznika nie przeskoczył :shock:
Jak wszystko będzie w normie to zrobię testy skupienia na różnych śrutach.
W międzyczasie muszę jeszcze popracować nad mocowaniem butli pod kolbą bo aktualnie taka tylko prowizorka.
Jak mi się to uda poskręcać to wrzucę do osobnego tematu razem z wynikami ;)

edit:

Monster też w normie... martwi mnie tylko co wyjdzie na jeszcze cięższym śrucie, w przypadku kontroli wiatrówki na jakim śrucie jest sprawdzana?

Poniżej wyniki... Różnice w prędkościach 2-4 m/s to wynik w miarę dobry czy raczej słaby?

Wyniki QB


Obrazek.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

WooDeN pisze:. Będę musiał w takim razie sprawdzić jeszcze exactowskiego Monstera... co by mi licznika nie przeskoczył
Wygugluj sobie wzór na energię . Niezależnie od masy peletki energia pozostaje ta sama bo zmniejsza się prędkość z jaką opuszcza przewód lufy.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

No właśnie tak na początku myślałem, ale w moim przypadku lżejszy śrut przypuszczalnie nie zdążył wykorzystać całej energii przed opuszczeniem lufy... I przy cięższym energia rosła... Dlatego kupilem do testów śrut 1g.
Do tego jak Przemek zauważył skład + twardość też bedzie miała wpływ.

Wzór sprawdzi się w laboratorium przy zachowaniu takich samych warunków. W praktyce nawet w jednym pudełku masz śrut o różnej masie, kalibrze, kształcie etc (oczywiście różnice sa małe)... Dlatego przy każdej modyfikacji będę sprawdzał na ciężkich i lekkich śrutach... Aby nie mieć później przykrej niespodzianki.

Wszystko mierzone radeckowym chrono... Powinno być OK.

Zresztą jak spotkam kiedyś kogoś na Śląsku z chrono na strzelnicy to sprawdzę wtedy na 2 sztukach :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Niezależnie od masy peletki energia pozostaje ta sama
... wzór nie uwzględnia rodzaju stopu , a co za tym idzie twardości , kształtu i długości śrutu , oporów tarcia , skoku i głębokości gwintu oraz sporych rozbieżności w średnicy przewodu lufy . Tego nie da się opisać wzorem i niestety rozbieżności w energii występują .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:
Filo pisze:Niezależnie od masy peletki energia pozostaje ta sama
... wzór nie uwzględnia rodzaju stopu , a co za tym idzie twardości , kształtu i długości śrutu , oporów tarcia , skoku i głębokości gwintu oraz sporych rozbieżności w średnicy przewodu lufy . Tego nie da się opisać wzorem i niestety rozbieżności w energii występują .
Przemku, oczywiście masz rację, ale odniosłem się do obawy kol. Adriana czy " aby mi licznik nie przeskoczy :shock: ".
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

Obawa była spowodowana wynikami...

Średnia na QYS streamlined 13,6J a na Exact monster 16,36J.

Na szczęście po regulacjach sprężyny zbijaka i zaworu udalo sie zmniejszyć różnice a maksymalna energia na 1g śrucie daje wyniki poniżej 16J :)

Także chrono przyjacielem naszym jest :mrgreen:
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

WooDeN pisze:Także chrono przyjacielem naszym jest :mrgreen:
Jesteś w błędzie! :)
Najlepszym przyjacielem jest kolega z chrono, z którym to można strzelić browarka i nie tylko! :lol:
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

To zależy na ile masz czasu :P

Jednakowoż powodu też nie mam się z Tobą nie zgodzić ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

JesperKyd pisze:Najlepszym przyjacielem jest kolega z chrono, z którym to można strzelić browarka i nie tylko! :lol:
To mi przypomina dowcip wędkarski:
"Jedziemy jutro na ryby ? Niestety, nie jadę, żona pozwoliła mi wypić w domu.