SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki CO2 » Beeman QB78
Beeman QB78
Autor Wiadomość
kuna 

Wysłany: 2019-03-04, 11:40   Beeman QB78

chciałbym zapytać czy port ładowania śrutu w moim przypadku jest do ewentualnej poprawy czy zwrócić sprzęt, zastanawiam się czy inny egzemplarz również ma tak niedbale wykonane to gniazdo. Jeśli dysponujecie na ten temat informacją lub zdjęciami w swoich wiatrówka QB78 to proszę o podzielenie się wiedzą. Poprawiłem ustawienie lufy do zamka żeby popychacz nie obcierał uszczelką o port ładowania.
Reszta sprzętu jest raczej ok, na otwartych przyrządach bez żadnych regulacji trafiam na razie w tarczę z odległości 50m. Nie mocowałem jej aby sprawdzić rozrzut.
Dla ścisłości bo widzę że, niedokładnie opisałem: poluzowałem lufę na ósemce i w zamku co spowodowało ustawienie się lufy osiowo do zamka i popychacza, obecnie po dokręceniu lewa krawędź portu nie ociera o uszczelkę.

DSC_5940.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 2,31 MB

DSC_5939.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 2,26 MB

DSC_5935.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 2,22 MB

Ostatnio zmieniony przez kuna 2019-03-04, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2019-03-04, 19:10   

To należy zwrócić do sprzedawcy. Szkoda uszczelki, która będzie systematycznie dewastowana.

kuna 

Wysłany: 2019-03-05, 13:16   

a cze ten model każdy tak ma czy to po prostu mój pech że, trafiłem na taką niedoróbkę ?

MaR_sc 

Wysłany: 2019-03-05, 22:18   

Witam. Mój pierwszy post na forum :)
Zauwazylem, że niepowtarzalnosc produkcji to niestety chinski problem z qb78, o czym przekonalem sie na podstawie przewertowania wielu stron forów oraz kilku sztuk tej 'zacnej' plujki ktore mialem w rece. Moja, kupiona w styczniu na 'alledrogo' okazala sie chyba wyjątkowo udanym egzemplarzem bo zadnych kwiatkow nie bylo. Co innego moze powiedziec znajomy. Kupowal w lolalnym sklepie i co chwila oddawal na gwarancje a w rezultacie wymiana. Po wymianie dalej marudzi. Nie robil poprawek bo nie chcial stracic gwarancji (ktora i tak mu guzik daje).

Sprobuj ją wymienic na inny egzemplarz.

Jak juz trafisz w miare zdatny to zabaw sie z nim od razu w poprawki typu poprawa spustu, tepienie ostrych krawedzi szczegolnie przy uszczelkach (moga byc potrzebne nowe do lufy, kupisz w markecie budowlanym za ok 2 zł) i korona lufy. Moze wtedy ci sie humor poprawi, choc niesmak I tak pozostanie. Oczywiscie poszukaj w necie info jak to wszystko zrobic albo znajdz kogos kto ci to wszystko objasni. Qb78 to 'półprodukt' zdatny do urzytku po zrobieniu tego, na co chinczykowi braklo chęci xD

Pozdrawiam i zycze szczescia :)

kuna 

Wysłany: 2019-03-06, 07:16   

a jakiego producenta jest twój egzemplarz ? Industry Brand, Beeman, Norconia

MaR_sc 

Wysłany: 2019-03-06, 09:14   

W moim przypadku jest to industry, u znajomego rowniez. Ja zlego slowa jeszcze nie powiem a kolega caly wór niepochlebnych epitetów, choc i u mnie port ladowania (i kilka innych 'drobnych' szczegolow) nie jest zbyt dobrze wykonany, na szczescie uszczelka nie trze i poprawnie uszczelnia. Swego czasu patrzac na norconie zdawalo sie, że wychodza spod tych samych chinskich raczek, z wyjatkiem napisow i innego koloru bejcy na wkladzie kominkowym, chyba ze to tylko kwestia partii.

MaR_sc 

Wysłany: 2019-03-06, 09:15   

Widze ze jestes z Dabrowy, mozna by sie ugadac I wymienic spostrzezeniami :)

kuna 

Wysłany: 2019-03-06, 13:03   

Problemu nie widzę tylko teraz grypka mnie uwięziła kolejny raz. A chciałem podjąć decyzję czy zostawiać czy wymienić na inny egzemplarz, a nie mam możliwości pomacać kilka sztuk i wybrać najlepszy. Obawiam się że, jak odeślę a dostanę jeszcze gorszy to mnie diabli wezmą.
Chciałem Cię prosić jeśli miałbyś chwilę zrobić mi zdjęcia portu ładowania śrutu od góry w pozycji jak na moich wcześniejszych zdjęciach a także zamka z otwartą dźwignią jak poniżej.

DSC_5980.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 2,09 MB

MaR_sc 

Wysłany: 2019-03-06, 15:15   

Jak sam zauwazysz, u mnie rowniez popychacz nie pracuje zbyt osiowo. Mimo to uszczelki nie targa i da sie spokojnie strzelac. Port ladowania srutu powinien miec ksztalt bardziej stozka niz walca. Niestety poprzeczne bruzdy stwarzaja prawdopodobjenstwo uszkodzenia uszczelki przy zbytnim skoszeniu/wyrobieniu mechanizmu.

Jeszcze wiele pracy przede mna, chce ją doprowadzic do maksymalnej wydajnosci, tzn wyeliminowac wszystkie przecieki i zwężke miedzy kartuszem a lufa. Pomysly na poprawki juz sa, teraz trzeba czasu.

Przez zdjecia dla ciebie musialem zdemontowac lupke, wisisz mi zerowanie :p

DSC_0371.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 3,67 MB

DSC_0373.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 3,21 MB

DSC_0374.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 3,46 MB

kuna 

Wysłany: 2019-03-06, 21:09   

wielkie dzięki za zdjęcia, wiem, ile trzeba się pobawić lunetkę. Do końca tygodnia podejmę decyzję po próbach skupienia. Jeszcze raz dziękuję za zdjęcia. Udało mi się poprawić osiowość, uszczelka już nie obciera. Resztę trzeba ręcznie dopracować.

MaR_sc 

Wysłany: 2019-03-06, 21:45   

Dzis odbylem wieczorne pykanie na 20m. Zerowanie lupki juz niemal z glowy. Ale ewidentnie musze zajac sie nieszczesna korona lufy, bo z pozycji lezacej skupienie w pionie ~1,5cm, w poziomie ~3cm aczkolwiek przy lekkim wietrze. Srut KTK 'grzyp' :)

Kolega z qb57 5.5mm sial jak szalony, marzy o celnosci xD moze uda sie zorganizowac wspolne dlubanie w sloneczy weekend i poprawimy nasze karabinki :)

DSC_0347.JPG
A oto nasze zabawki
Plik ściągnięto 10 raz(y) 8,45 MB

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2019-03-07, 09:16   

MaR_sc napisał/a:
ewidentnie musze zajac sie nieszczesna korona lufy,
... może jednak najpierw nakarm Qubetę jakimś JSB np 4,51 ... ;)

ninalken 

Wysłany: 2019-03-07, 09:50   

Pomyśl też o podwyższeniu baki a raczej (z tego co widzę) zmianie montażu na niższy, bo może przy tej wysokości za każdym razem układasz się inaczej w stosunku do lunety.

WooDeN 
Adrian

Wysłany: 2019-03-07, 10:02   

Co do fotek to w beemanie po lekkich polerkach wygląda to tak:

W planach na ten rok dorobienie zasilania z butli paintball.

;)

kuna 

Wysłany: 2019-03-07, 11:39   

ja strzelam z otwartych głównie do tarczy z Crosmana, długą chwilowo zaopatrzyłem w lunetkę dla sprawdzenia celności na 40m. W sumie na tę odległość to trafiam z otwartych QB78.
Widzę że w Beemanie również musiałeś polerować gniazdo czyli stan po zakupie jak u mnie. Muszę poszukać info jak wypolerować gniazdo. Ale jak napisałem do końca tygodnia chwila zastanowienia bo coraz więcej informacji i coraz trudniej podjąć decyzję.

DSC_5931.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 1,68 MB

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki CO2 » Beeman QB78