Kupno pierwszej wiatrówki i prośba o pomoc z ogłoszeniami

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Kupno pierwszej wiatrówki i prośba o pomoc z ogłoszeniami

Post autor: Dan »

Witam!
Już zamieściłem w dziale kupna na naszym bazarku prośbę o oferty wiatrówek sprawdzonych. Z racji kurczącego się budżetu... muszę liczyć dobrze polskie złoto.
Dostałem ofertę Hatsana 125 vortex ale wolałbym bez udziwnień typu "gazy" :D czyli klasyczna sprężyna.

Mam ofertę Diana 65 ale bez otwartych i cenowo w górnych granicach jeśli miałbym dokupować przyrządy celownicze...

Dostałem też BMK 21 po poprawkach dosyć tanio i ponoć "ładnie strzela" ale coś to chyba typowa chińszczyzna i mi to tak śmierdzi; czy to takie ekstra?

Też mam ofertę Hammerli 900 w oryginale ale też w górnej granicy "dolców"

A najbardziej zaciekawiła mnie oferta spoza forum, mianowicie Slavia 631 w oryginale i dosyć tanio na znanym portalu aukcyjnym (7252791245) stan bdb wg właściciela, konserwa na bieżąco, celna (co już przeczytałem o tym modelu, że taka jest) , sprawna. Nie wiem do końca o co pytać i na co zwrócić uwagę (ile ołowiu wystrzeliła? Rocznik?). Do Łodzi może bym się osobiście dostał... no i na szkiełko by starczyło :) Czy to jest dobra oferta?

Chciałem żeby była "szmoc" ale już mi tak nie zależy bo stawiam na niezawodność i celność ;)
Edit: Slavka to model 77; 4,5mm oczywiście
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

To może napisz ile pieniendzów chcesz wydać bo dość szeroki rozrzut modeli podałeś.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

wiatq pisze:To może napisz ile pieniendzów chcesz wydać bo dość szeroki rozrzut modeli podałeś.
Za wiatrówkę bez lunety to myślę, że gdzieś do 600plnów.
Wiem, że niektóre powyższe przekraczają (nawet Diana) i musiałbym naprawdę być przekonany, że warto wydać więcej, że coś jest ekstra warte i ewentualnie kupno lunety, odłożyć na przyszłość.
Jestem świadom, że może być coś do wymiany typu prowadnica.. i jakieś smary, olejki do konserwacji itp. trzeba by dokupić, więc... skłaniam się na kwotę do 600 a jeśli się uda to coś niżej, bo $lód topnieje$
Chce coś sensownego kupić na lata

Co myślicie o Sławce z ogłoszenia?
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Slavia to rocznik 76 chyba, czyli solidny produkt z nieznaną historią. Jak masz możliwość odebrać osobiście, najlepiej w towarzytwie kogoś, kto ma pojęcie o wiatrówkach, to może się okazać, żs trafiłeś fajny karabinek na kolejne 40 lat, do rekreacyjnego pykania idealny.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

kejkej pisze:Slavia to rocznik 76 chyba, czyli solidny produkt z nieznaną historią. Jak masz możliwość odebrać osobiście, najlepiej w towarzytwie kogoś, kto ma pojęcie o wiatrówkach, to może się okazać, żs trafiłeś fajny karabinek na kolejne 40 lat, do rekreacyjnego pykania idealny.
Kurcze no nie mam nikogo kto jest obeznany... Trzeba by postrzelać przed kupnem ale doświadczenia mam za mało żeby szybo wyłapać-w sumie w to wydaje się, że bliskie zeru :) Słyszałem, że lufa w Slavce może być wygięta... nie wiadomo jak prowadnica czy sprężyna... hmm niby stan cacy i konserwa a rudą widać na fotkach :mrgreen: może to być lipa z tym opisem :> a wtedy napawa tu już ze 200 stówy?
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Abad »

A może jakiś Haenel? To całkiem porządne karabinki, które można znaleźć w dobrej cenie.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jak jesteś zielony i nie masz nikogo kto mógłby doradzić, to wg mnie po prostu zadzwoń/napisz do superwiatrowki.pl . Z dostępnych na stronie przymierzałbym się do Crosmana Copperheada i Peruna 734, może Rugera..., może Eres doradzi jeszcze coś innego. Na pewno zamawiałbym z przeglądem zerowym, albo tuningiem może bez fontann i wodotrysków ale na podstawowym poziomie poprawiającym pracę i trwałość wiatrówki. Będziesz miał nowy karabinek z gwarancją, przygotowany do strzelania.
W przypadku używek, szczególnie okazyjnych może się okazać, że akurat tego dnia jest czwartek i twój dyżur w szafie. :owca:
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Ruger jest ok zwłaszcza po poprawkach to klon diany 34 :) . Natomiast ostatnio w domu zawitała diana 240F i co się okazało że hw 30 jest gorsze ( oczywiście po poprawkach Waldka ) . Pamiętać tylko trzeba że owa dama występuje w 2 wersjach z komorami sprężania większą i mniejszą co za tym idzie J .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Dianę 34 bardzo lubiłem, Ruger którego macałem (należący do Filo) niespecjalnie mnie zachwycił, możliwe że to kwestia egzemplarza. Poza tym Diana 34 jest fajnym karabinkiem, ale nie jestem pewien czy to najlepszy wybór na pierwszą wiatrówkę, dlatego tak nieśmiało napisałem, że
może Rugera
, żeby nie było, że namawiam.
Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Tomasinho »

Może HW 30? Nieśmiało powiem, że takie maleństwo świetnie się sprawdza na pierwszą wiatrówkę, jest bardzo celna, a małe gabaryty sprawiają, że każdy może z niej bez problemu strzelać...
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

Vantage ponoć ma lepszą osadę, ale bebechy tak jak Copperhead. Myślę, że zasługuje na uwagę
Ruger Scout? W sumie nie zwróciła ta marka mojej uwagi. Ale jak w obiegu, słabo?
Za to Diana 240F jest ciekawa :)
No i HW30 co raz bardziej mnie przekonuje
No dobra a Baikał? Na tawernie jest dosyć fajna oferta pod względem $. To jest IZH MP 61? https://www.dropbox.com/sh/bja0bwxisi9n ... 57voa?dl=0
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

Bardzo proszę, podpowiedzcie coś nt tej "pukawy" https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-dia ... 6;promoted warto?
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Dan pisze:Bardzo proszę, podpowiedzcie coś nt tej "pukawy" https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-dia ... 6;promoted warto?
. Zasada taka Diana 34 to fajny karabinek pamiętaj jednak że bierz poprawkę na to że nie wiadomo co tam w środku i licz że podstawa to zaraz oddać to do wglądu aby nie mieć duszy na ramieniu ! A co powie znawca nikt nie wie ostatnio Waldek gwozdzie wyjmował z tłoka z komory iiii . Karabinek b. fajny o ile zacnie zrobiony ot tyle
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

To Diana 35 nie 34. ;-)
Reszta się zgadza. Karabinek fajny i do wrzucenia na warsztat. Gwoździe w uszczelce tłoka niestety bywają często w takich wiatrówkach, co ciekawe w wiatrówkach które rozbierałem dużej krzywdy nie zrobiły, poza uszczelką oczywiście.
Plusem tego egzemplarza jest komplet otwartych, szczerbinka wygląda na kompletną i sprawną, muszka chyba też.
Uszczelka lufy chyba raczej do wymiany, co w środku to zagadka. Uszczelka tłoka jest tam skórzana, czasem udaje się ją reanimować, a jak nie to można dorobić, lub zmienić na taką z tworzywa. Sprężyna i prowadnica nie są szczególnym problemem, na forum opisałem co zrobić w starych dianach, żeby pasowały do nich popularne zestawy do Slavii. Reszta jest niewiadomą, choć to raczej trwałe karabinki.
Reasumując - jeden z najfajniejszych karabinków sprężynowych, ale raczej dla dłubacza, który ją dopieści, niekoniecznie dla kogoś kto chce wyjąć z pudełka i strzelać.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Dan pisze:Za wiatrówkę bez lunety to myślę, że gdzieś do 600plnów.
...
Chce coś sensownego kupić na lata
Akurat w K/S Fantazja555 sprzedaje Dianę 240 po tuningu u Hogana. Jak masz kupić za 600 zł sprzęt z nieznanego źródła, a potem wysłać go na sprawdzenie i tuning i dodatkowo dopłacić, to ja bym się nie zastanawiał.

Tym bardziej, że jak znam życie, Michalina za chwilę zrobi promocję na 600... :mrgreen:

Edit: Ta Diana z OLX to raczej dla kolekcjonera - widać, że oksyda jest oryginalna :^) Jeśli kolba jest w takim samym stanie, to następne 400 zł wydasz na doprowadzenie jej do stanu, w którym przyjemnie ją będzie wziąć do ręki. Oczywiście, jeśli faktycznie bebechy są sprawne.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."