Crosman Copperhead .177 czy Hatsan Striker Edge

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Moim zdaniem, obydwa są warte tyle samo (niewiele).

Najlepiej wybierz się do sklepu i przymierz do obydwu. Zobacz, który Ci "lepiej leży" i który bardziej się podoba.

A potem i tak wkurzysz się, że nie trafiasz w to, w co byś chciał i kupisz coś lepszego. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

kuszotke pisze:Nie zamierzam też strzelać w milimetrowe cele z 50m.
I bardzo rozsądnie. Ale już zakrętki od butelek PET na 20 m to rekreacja, a z takim sprzętem może to być problem. :^/

Jeśli nie możesz wybrać się do sklepu i nie masz w okolicy nikogo z takim sprzętem, wybierz ten, który bardziej Ci się podoba.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jeśli zamierzasz strzelać z przyrządów otwartych, to na pewno nie Striker . Ze względu na geometrię osady, gdzie kolba jest bardzo mało przesunięta w dół, ja nie mogłem się się wygodnie złożyć do strzału. Do niego potrzebna jest optyka i to chyba na wysokim montażu.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:ja nie mogłem się się wygodnie złożyć do strzału.
... więc napisz , że tylko Tobie nie pasowało :idea: ... bo ja akurat nie mam kompletnie z tym problemu przy Strikerze.

Nie zmienia to faktu , że Crosman jest przyjemniejszy w użytkowaniu ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Ślubek nie przesadzaj że te karabinki to dno i wodkrosty ;) są gorsze badziewia.
Po cywilizacji można spokojnie pykać rekreacyjnie.Do rekreacyjnego strzelania nie trzeba wydawać 2 tysi by zadowolić kolegów z forum.Już nie pisząc co zaraz bedzie proponowane ! :lol:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

Michał pisze:Ślubek nie przesadzaj że te karabinki to dno i wodkrosty ;) są gorsze badziewia.
Po cywilizacji można spokojnie pykać rekreacyjnie.Do rekreacyjnego strzelania nie trzeba wydawać 2 tysi by zadowolić kolegów z forum.Już nie pisząc co zaraz bedzie proponowane ! :lol:
Pewnie że są gorsze ale mając do wydania te max 500 pln też są lepsze w tych pieniądzach więc czemu kupować coś skoro w tych samych pieniądzach można mieć coś lepszego.
A i jeśli już się upierasz przy tych dwóch modelach to jednak copperhead (z założeniem że pierwsze co zrobisz to wiatrówka trafi w ręce osoby która potrafi ją poprawić i przede wszystkim usadzić bo z pudełka wierzga i jest te kilka J ponad limitem) będzie lepszy.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Michał pisze:Ślubek nie przesadzaj że te karabinki to dno i wodkrosty ;) są gorsze badziewia.
Momencik, nie pisałem, że to dno i krosty. ;^)

Sam swojego pierwszego Crosmana 1760 mam jeszcze w szafie i co więcej, zamontowałem z powrotem oryginalne przyrządy (muszka+szczerbina), żeby sobie czasami postrzelać, tak z sentymentu. Jest nie ruszany/tuningowany - nawet magazynka własnej roboty nie używam. :^)

Doceniam, że kuszotke, zamiast napalić się jak głupi na mydło na Lidera, czy inne B3 za stówkę, woli zapytać o wybór między Crosmanem a Hatsanem. Jednak w tym budżecie wybór na podstawie "co mi się bardziej podoba" jest wyborem optymalnym, bo i tak prędzej czy później (jeśli się wciągnie w strzelectwo), zacznie gonić innego króliczka. :^)

Też tak zaczynałem - ustaliłem budżet, zdefiniowałem, co mi się podoba, kupiłem i nie żałuję. A nie żałuję m.in dlatego, że pozwoliło mi to na zdobycie doświadczeń na zasadzie "co mi przeszkadza w posiadanym karabinie" i przedefiniowanie potrzeb.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ostatnio strzelałem z edge hatsan pudełkowy, faktycznie źle się układa do strzału. Mam porównanie z Vantage to prawię to samo co Copper ;) i MOIM zdaniem crosman wygrywa.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze: ... więc napisz , że tylko Tobie nie pasowało ... bo ja akurat nie mam kompletnie z tym problemu przy Strikerze.
Może faktycznie to wina 68-letniego kręgosłupa szyjnego. A może, Przemku, strzelałeś z bipodem ?
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

wiatq pisze:Pewnie że są gorsze ale mając do wydania te max 500 pln też są lepsze w tych pieniądzach

Budżet jest 360pln nie wiem czemu, ale tak został określony. Natomiast jeśli masz jakieś ewidentnie lepsze typy nawet do 500zł to może napisz jakie, zamiast bawić się w wiem, ale nie powiem.
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

Nie napisałem niczego w stylu wiem ale nie powiem - odniosłem się jedynie do wypowiedzi o tym że są gorsze modele - nie wymieniając żadnego i ja zrobiłem dokładnie to samo powiedziałem że są też lepsze używając stylu przedmówcy.

Ale skoro już mówimy i pytasz to z chęcią wymienię te modele które uważam za lepsze od Striker Edgea czy Crosmana, ba mogę Ci nawet napisać dlaczego uważam striker edgea za jeden z najgorszych karabinków Hatsana obecnie sprzedawanych, ale myślę że to wiedzą wszyscy którzy go w tym wątku odradzają więc może to sobie oszczędźmy.
Wracając jednak do mojej odpowiedzi. Wśród karabinków które polecam do 500 pln i które uważam za lepsze od Striker Edgea są (biorę tu pod uwagę egzemplarze nowe):
Crosman Copperhead jako najtańsza wiatrówka którą należy brać pod uwagę - tu jednak tak jak zastrzegłem niezbędny jest przegląd zerowy z prawdziwego zdarzenia z rąk osoby która wie co robi - i nie po to aby cokolwiek poprawiać (bo wiem że są zwolennicy teorii że przeglądy nie są potrzebne bo przecież z pudełka strzela) ale dlatego że Copperhead (z resztą jak wiele wiatrówek crosa) prosto z pudełka jest ponad limitem o kilka ładnych "Żuli" i strzelając z niego nie tylko nie tylko że nie jest zbyt przyjemnie bo wierzga jak nawiedzony to strzelając taką pukawką łamiemy prawo i narażamy się na ewentualne problemy związane z jej łamaniem. Mimo tego jednak i mimo jeszcze kilku minusów - żeby była jasność - tego modelu nie pomijam go mówiąc o wiatrówkach do 500 pln
Idąc dalej mamy (już się nie będę rozpisywał o każdym modelu - chyba że ktoś chce poznać opinię moją o konkretnym - piszcie a wtedy poopowiadam):
Hatsan 90
Ruger Air Scout
Baikal IZH 61


Jeśli pod uwagę bierzemy zaś również okazje na wiatrówki używane to można uchodzić w przyzwoitych pieniądzach:
Slavię - nie jestem fanem tych wiatrówek jakimś wielkim, ale z obiektywnego punktu widzenia są to przyzwoite strzeladła
HW30
A nawet przy dobrych wiatrach HW50

(pomijam w swoim wyliczeniu wiatrówki o innych napędach niż sprężyna bo to raczej inna dyskusja).

Jeśli zaś cały budżet to 360 pln i warunkiem jest że wiatrówka ma być nowa, albo że jednak wybór jest ograniczony tylko do dwóch modeli z tytułu wątku - bezdyskusyjnie należy brać Crosmana zapominając o Strikerze.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

kuszotke, kolego wyżej koledzy napisali że jak już kupować wiatrówkę to w sklepie czy punkcie gdzie zrobią ci przegląd zerowy a już byłoby bajecznie gdyby jeszcze poprawili co co nie co :D
Sam posiadam crosmana vantage to to samo co copperek tylko inna osada , kupiłem u Pana Przemka Hiszpan63 , został poprawiony i do dziś strzela pięknie w rodzinie .
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

Sklep jak sklep. Zamówisz u nich to Ci sprzedadzą i tyle. Z całą pewności nie jest to jednak miejsce gdzie można znaleźć rzeczowe, merytoryczne i obiektywne opinie na temat wiatrówek i z całą pewnością nie jest to miejsce gdzie znajdziesz wśród sprzedawców kogoś kompetentnego kto będzie Ci w stanie pomóc.
Więc tak:
- po zakup - możesz kupić w militariach lub w dowolnym innym sklepie
- po opinie i poradę - absolutnie nie po to masz fora, grupy i strony o wiatrówkach gdzie znajdziesz ludzi którzy strzelają i nie jedną wiatrówkę w swoim życiu widzieli z każdej możliwej strony.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Bart S
Posty: 36
Rejestracja: 2017-08-14, 14:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Bart S »

kuszotke pisze:Szczerze mówiąc bałem się robić ten post, spodziewając się komentarzy z gatunku "użyj google" itd.

Jednak dostałem porządną pomoc, za co wielce dziękuję.
Chętnie przeczytam więcej opinii i rekomendacji, ale na chwilę obecną przekonaliście mnie, by brać Crosmana.

Zapytam się jeszcze, czy macie jakieś opinie o stronie militaria.pl? Czytałem tam opinie o obu wiatrówkach i własnie stamtąd mam zamiar zamówić pukawkę.
Ja póki co złego słowa nie powiem.
Sam kupiłem tam swój karabinek i kilka innych rzeczy. Przychodzą bardzo szybko.
Natomiast reklamowałem 2 razy okulary p/słoneczne i za każdym razem rozpatrzono moją reklamację pozytywnie (mimo, że jedna podpadała pod uszkodzenie mechaniczne choć takim nie była). Nie wiem jak rozpatrują ewentualne reklamacje droższych sprzętów.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

@wiatq i o to mi chodziło. W założonym budżecie nie ma jakoś specjalnie lepszych propozycji od Crosmana.

Co do kupowania - sugeruję zakup w sklepie oferującym wiatrówki po przeglądzie.