Walther Cp99 czy Makarov Baikal 654k

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Patryk
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-18, 21:49
Lokalizacja: Zamość

Walther Cp99 czy Makarov Baikal 654k

Post autor: Patryk »

Witam drodzy forumowicze nie znalazłem nigdzie podobnego tematu więc pozwoliłem sobie założyć nowy posiadam wiatrówkę Walther CP99 na śrut ołowiany postanowiłem ja kupić ponieważ ma wiele pozytywnych opinii no i niby śrut jest celniejszy od bbs ale od kąd ja kuiłem wystrzeliłem może 400 szt śrutu jakoś nie przekonały mnie śruty w pistolecie na co2 według mnie moc jest zbyt mała a różnica w celności minimalnie lepsza ale za to penetracja gorsza i kulki są tańsze zastanawiam się nad zakupem Makarova i z tąd pytanie czy warto go kupić czy będzie lepszy od walthera ?
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Makarov z dawnej produkcji , to rarytas kolekcjonerski , bo w znacznym stopniu jest zbudowany w oparciu o oryginał, a nawet z jego części. W najstarszych egzemplarzach był jeszcze widoczny wyrzutnik łusek. A CP99 , to typowy produkt na kulki BB. Jeśli mam coś radzić, to pomiń w swoich rozważaniach sprzęt z Blow Backiem. To jednorazówki. Bardzo skomplikowane w konstrukcji, dla uzyskania efektu samoprzeładowania. Ponieważ używa się do masowej produkcji odlewów wysokociśnieniowych ze ZnAl-u, to po kilku tysiącach kulek wszystko zaczyna pracować gorzej, abo przestaje działać w ogóle. Jeśli interesuje cię trafianie , a nie tyle podobieństwo do oryginału, to szukaj sprzętu na peletki diabolo.
Patryk
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-18, 21:49
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Patryk »

Mój jest na śrut bez blow back tego nawet nie biore pod uwage i zależy mi na porównaniu właśnie tych dwóch wiatrówek
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Patryk:
co konkretnie chcesz porównywać?
Makarow jest wykonany po "radziecku" ;) za to w ogromnej większości ze stali (praktycznie w całości) - to w końcu wiatrówka, a nie broń palna, więc elementy plastikowe (uszczelki) posiadać musi. Im późniejszy model, tym jakość stali wdaje się być gorsza (subiektywne odczucie), wykonanie coraz bardziej "badziewne", co nie zmienia faktu, że przy odpowiednim dbaniu o niego i doszczelnieniu go kawałkami plastiku jest w mojej opinii zdecydowanie najlepszą repliką wiatrówkową krótkiej broni non-blowback. Ma wady: trzeba o nią dbać, jak o broń palną, bo rdzewieje. Trochę ją trzeba dopieścić (można pokaleczyć się magazynkiem i elementami zamka podczas rozbierania). W starszych egzemplarzach można wymienić śrubę dociskającą kapsułę CO2 na "mniej widoczną" - choć to kwestia gustu. Rozkłada się praktycznie w całości jak oryginalny pierwowzór, tam, gdzie to tylko możliwe, naturalnie. Akustyczny efekt przeładowania zamka dla niewprawnego ucha (słuch absolutny) nie do odróżnienia od oryginału (ze względu na materiał, z którego jest wykonany - nie słychać wprowadzania naboju do komory zamkowej i lufy oraz rozprężającej się sprężyny magazynka, i przesuwających ku górze nabojów.

Chyba tylka Mistrz Hiszpan potrafiłby tego dokonać, choć muzykiem nie jest ... chyba :roll:

Uwaga: magazynki starszych wersji nie są kompatybilne z nowymi.

P.S. To chyba jedyna replika produkowana ze stali, w fabryce, gdzie produkowano oryginały - stąd jej "kultowy" charakter. Są tacy, którzy zbierają repliki wyłącznie różnych odmian Makarowa pochodzących od tych smych lub różnych producentów :D

Na marginesie: nawet te najnowsze wersje są według mnie w dotyku i obcowaniu przyjemniejsze od wszystkich metalowych (cynkowo-aluminiowych) innych, niż "Baikal" producentów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Gebi pisze:Chyba tylka Mistrz Hiszpan potrafiłby tego dokonać, choć muzykiem nie jest ... chyba :roll:
Moks: Wie pan, co to jest?
Kwinto: To jest tłumik.
Nuta: Dogadamy się czy on ma dokręcić do tego rewolwer?!
Kwinto: A wiecie, co to jest? To jest ustnik.
Nuta: Co?!
Kwinto: Od trąbki.
Nuta: Jakiej trąbki?
Kwinto: Jestem muzykiem.
:mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ślubek:
:snipe: :upp: :gwizdze: :mrgreen:
Patryk
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-18, 21:49
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Patryk »

dzięki gebi za fajny opis wiem że makarov to stara dobra konstrukcja i całkowicie inna w porównaniu z waltherem cp99 ale bardziej chodzi mi o jakość strzelania który byłby lepszy mocniejszy czy lepiej śrut czy kulka czy makarov będzie o wiele mniej celny od walthera ?sory za tyle pytań ale nie chce kupic a pozniej załować
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Patryk pisze:...nie chce kupic a pozniej załować
Jak wybierasz między CP99 a Makarowem to i tak będziesz żałował.

No, chyba, że wystarczy Ci "posiadanie klamki".
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze: Jak wybierasz między CP99 a Makarowem to i tak będziesz żałował.
Ja już to pisałem. Jak ma być celny, żeby raczej nie żałował, to niech przebiera w sprzęcie na diabolo.
Patryk
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-18, 21:49
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Patryk »

Chyba zdecyduje się na tego Makarova może nie będę żałował mam jeszcze do Was pytanie odnośnie tego pistoletu jak odróżnić generację 4 od 5 którą lepiej kupić ?