Wyniki strzelań na 50 m i więcej

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Pojawiła się tarcza z kbks to ja też pozwolę sobie wrzucić.
Karabinek VOSTOK, diopter + insert kołowy w muszce, 50m.
Pierwsza tarcza pozycja leżąca, druga klęcząca:

Obrazek Obrazek

Do punktacji 10 najlepszych z 13-tu trafień.

Strzelanie odbywało się na strzelnicy w Piotrkowie Tr., w ramach zawodów organizowanych przez zakład pracy. Były jeszcze TT , Glock-i i mocno zużyte Haenele 312.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Odświeżę temat. Naprawiłem karabinek (regulator się rozregulował). A dziś była prawie bezwietrzna pogoda, więc przetestowałem tester exacta.

Oto wyniki:
Exact Haevy 4,52
Obrazek
Exact 4,51
Obrazek
Exact 4,52
Obrazek
Exact 4,53
Obrazek
I na deser Exact Express 4,52
Obrazek
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Dzisiaj dzięki uprzejmości kolegi, mogłem strzelić z 'kbks-u' VOSTOK dwie serie 50m leżąc.
Za pierwszym i drugim razem były to dwa różne egzemplarze tego samego modelu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Wyniki:

Obrazek Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Łza się w oku kręci. Daaawno temu strzelałem w LOKu z Vostoka przez 3 sezony. Oj to były czasy :)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

SlaweQ, goń króliczka :D ! Do destrukcji lepszy niż HW90 :P .
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ruszyłem dzisiaj na Michałowice , postrzelać co nieco ; Obrazek Obrazek to porównanie exacta z KtK 50m z fotela :mrgreen: :mrgreen:

A to 20 m gecoDynamit Nobel ; Obrazek Obrazek

I 30m KtK ; Obrazek i totalna porażka 30m geco (nie lata , nie pasuje na tym dystansie ) ; Obrazek

I już tylko "moja strzelnica" i flinta ; Obrazek Obrazek Obrazek

Na 50 m Ktk lata dosyć dobrze , w kapsel nie mam problemu trafić jeśli coś nie sp...rzę :mrgreen: Na tarczce zaznaczyłem niespodziewane , moim zdaniem odskoki , które wyjaśniają mi , czemu mam tylko około 70% skuteczności w strzelaniu do kapsli. Geco jest niezły , tyle , że do 20m , dalej porażka . Wszystkie strzelania z pozycji emeryckiej z fotela , lekko wiało , komarów mnóstwo i .... błoga cisza ... i ja i karabin :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 366
Rejestracja: 2010-07-06, 23:02
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: stah »

Z tym Geco to ciekawe, bo z niego strzelam, a KTK nie miałem w łapkach i Slavce. Skupienie na 20 m takie sobie, a na 30 m jakby zawirowania horyzontalne, a nie opad :?
Jak zdejmę gips, to będę musiał postrzelać na te 30 m (choć mnie nawet na "emeryta" trudno zrobić takie skupienie) do tarczy. Z mojego niewielkiego doświadczenia na 30 m do korków (no powiedzmy niecałe 30 m, bo 2 belka na Bemowie) trafiam porównywalnie do 1 belki (tylko że u mnie nie jest to wyśrubowane 29 na 30, tylko tak z 60 - 75% - braki w celowaniu i utrzymaniu w celu). 3 belka jest pewnym wyzwaniem, ale też dość przewidywalnie lata (nie belka tylko śrut).
Trzeba będzie sprawdzić.
Slavia 634+DOC 3-9x40, Łucznik 87
Homo imago Dei est
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

stah pisze:Skupienie na 20 m takie sobie,
Jakiś czas temu strzeliłem dwie tarcze na 20m z miękkiego kocyka. Kolega Dębowy sfotografował te tarcze , strzelone własnie Geco ; poproszę może zachował te zdjęcia , bo skupienie było niczego sobie :mrgreen: To powyżej , to nie test , a właściwie zapis takiego sobie tam pyknięcia , to jedyne tarcze z tego dnia , a nie selekcjonowane , najlepsze z serii.
stah pisze:na 30 m jakby zawirowania horyzontalne, a nie opad
Poprzednim razem nie mogłem z Geco trafić w kapsel na 30m , dlatego pomysł strzelenia tarczki. Jak widać mojej lufie nie pasuje ... podobnie jak mocno nadkalibrowy exact :/
stah pisze:Trzeba będzie sprawdzić.
Zdrowiej szybko :D KtK u nas dostatek ... potestujesz , posprawdzasz , porównasz ...
stah pisze:3 belka jest pewnym wyzwaniem, ale też dość przewidywalnie lata (nie belka tylko śrut).
To 36 m ... wszyscy mają z nią problem , bo wypada celować pomiędzy dotami :( Wyzwanie ?? Jak Kolega Konar postawi Ci śruciki na 27m , to dopiero będzie wyzwanie :P
stah pisze:tylko że u mnie nie jest to wyśrubowane 29 na 30, tylko tak z 60 - 75% - braki w celowaniu i utrzymaniu w celu)
Ale , czy ktokolwiek uważa , że masz trafiać 100% ?? Miło , jeżeli tak się uda ... dobrze szkolić swoje umiejętności , ale bez ciśnienia na wyniki ;) Są lepsze , gorsze okresy w strzelaniu i jeśli tylko sprawia to frajdę , to ja mogę strzelać nawet dwa razy do tego samego kapsla (ani razu więcej :mrgreen: :mrgreen: )...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 366
Rejestracja: 2010-07-06, 23:02
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: stah »

Dzięki za życzenia i do rychłego zobaczenia na posiewie ;) na Bemowie.
Slavia 634+DOC 3-9x40, Łucznik 87
Homo imago Dei est
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

gdyby nie liczyć odskoków ( parę na tarczy było z zerowania ) 10 strzałów.

Obrazek

CZ200FS Hunter
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

I taka tam 50-tka ; Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Chciałem przetestować żony spodnie, a właściwie ich kawałek.

Obrazek

Nogawka po napełnieniu piskiem, robi za worek strzelecki. Szybka seria z okna tarasu na 50m. Pozycja leżąca, karabinek DMk4, na worku, śrut Express.

Obrazek

Gdyby nie ten odskok poza czarne pole, to można przestrzeliny przykryć pięciozłotówką. (fi około 25mm) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

bonzoo pisze:Chciałem przetestować żony spodnie, a właściwie ich kawałek.
bonzoo pisze:Gdyby nie ten odskok poza czarne pole, to można przestrzeliny przykryć pięciozłotówką. (fi około 25mm)
Żeby nie te spodnie , to pewnie wynik byłby gorszy :mrgreen: Ach te kobietki ... teraz żonka ma prawo powiedzieć , że ma wkład w wynik :P ... gratulacje ... wyniku i pomysłu :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Hiszpan63 pisze: Ach te kobietki ...
Coś tak czuje, że żona na koszt tej jednej nogawki całą kreacje sobie kupi :mrgreen: .
Wynik i pomysł świetny moje GRATULACJE.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

A ja kombinowałem swego czasu z podkładką do kolanka. Ot spryt.