Nowy Śrut Oztay Dome

Moderator: Hiszpan63

emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Nowy Śrut Oztay Dome

Post autor: emeryt997 »

Strzelałem dzisiaj z tego cuda i jestem pod wrażeniem. Moje LGU jest wybredne na śrut, KTK nie lata, crosman ledwo wchodzi do lufy a nawet dobór exact-a nie jest oczywisty. Strzeliłem 2 serie po 10 szt. na 28 m ze stolika. Chrono 6-8 m szybciej niż exact, punkt trafienia powyżej i w prawo. Jeden odskok około 3 cm i zauważyłem ze 3 szt pogniecione. Skupienie pod 20 gr właściwie jedna większa dziurka. Wyglądem podobny do express-a. Nie ważyłem, zdecydowanie ciężej wchodzi do portu ale nie na siłę. Jestem bardzo mile zaskoczony.
http://zwiatremwlufie.pl/recenzja/srut- ... me-strong/
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

Gdzieś o tym już dzisiaj czytałem... :chgw: ktoś gdzieś chwalił... i że alternatywa dla KTK.
Opakowanie podobne / udające JSB Exact.
Cena 12zł za 500 szt. - grzybek

P.S.
strzelasz ze stolika? :noniemoge:
taki żarcik
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Znajdą się krytycy co nie spróbowali, ale wiedzą lepiej. Pamiętam początki japońskich samochodów w Europie . Było tak samo.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Filo, strzelałeś? Bo ja nie....a chciałbym wiedzieć co to warte. Mam pełną szuflade takich hura pięknych wynalazków , które jeden czy dwóch napaleńcòw zachwalało. Wiem, wiem każda lufa lubi co innego, ale wystarczy kilka testów aby w miarę obiektywnie ocenić śrut. Na dziś jest parę opinii że zdarzają się pojedyncze odskoki.
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

zbisz41 pisze:Filo, strzelałeś? Bo ja nie....a chciałbym wiedzieć co to warte. Mam pełną szuflade takich hura pięknych wynalazków , które jeden czy dwóch napaleńcòw zachwalało. Wiem, wiem każda lufa lubi co innego, ale wystarczy kilka testów aby w miarę obiektywnie ocenić śrut. Na dziś jest parę opinii że zdarzają się pojedyncze odskoki.
Jeśli szukasz czegoś lepszego od Exacta w cenie 13 pln - no to OZtay tą alternatywą nie będzie, nie ma się co oszukiwać. Ale jako śrut budżetowy czemu nie.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dlatego nie powinno się opisów i recenzji zaczynać od porównania z exact...i tyle :mrgreen:
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

Jeśli twórcy śrutu oztay "inspirują się" tak mocno szatą graficzną Exacta to nie powinno dziwić porównanie go do Exacta.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

zbisz41 pisze:Dlatego nie powinno się opisów i recenzji zaczynać od porównania z exact...i tyle :mrgreen:
To niby do czego? Jeśli na co dzień bardzo dobrze lata dany śrut to do niego porównuje, porównanie do jego zamiennika jako kolejne. Co mi z porównania do śrutu który u mnie sieje?
Poza tym porównanie do exact-a każdemu coś mówi bo jest popularny i przez większość używany.
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Jak do czego? KTK i Tomitex .
Po co zaczynać od exact i sugerować że coś go z nim łączy? Nawet pudełko podròba .... sorry nawet nie pudełko a naklejka
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

Po co mam porównywać do Tomitexa którego nigdy nie użyłem a o KTK i crosmanie napisałem. Skoro ma być zamiennikiem za exacta lub KTK to z nimi porównuję. Poza tym zamiast podziękować ludziom, że podzielili się spostrzeżeniami i z nich skorzystać lub olać to puste bicie piany jak bym był dystrybutorem tego śrutu :chgw:
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

No nie .,.bardzo jestem wdzięczny za informację, co więcej proszę i dalsze . Doceniam trud i wysiłek innych który być może uratuje mnie przed wydaniem kasy :upp:
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Filo, strzelałeś? Bo ja nie....a chciałbym wiedzieć co to warte.
Ależ ja nie o Tobie. Po prostu, jedne firmy się dźwigają, a inne marnieją, dostarczając towar coraz gorszej jakości, ale wyprzedając markę. Wyprzedając oczywiście do czasu. Dlatego nie polecam krytykowania "po marce", bez spróbowania.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ja po prostu chętnie kupowałbym śrut który strzela na dystansie ok 25 m w skupieniu poniżej 2 cm...no powiedzmy 1,5 cm ....bo mam takie killzony :mrgreen:
Obecnie u mnie czy w Logunie czy w AA S400 tylko 2 śruty :
-exact 4,51-4,52
-crosman domed
Oba niestety powyżej 25 PLN ... :(
Taki Oztay czy KTK za 12-13 PLN byłby ulgą dla budżetu biednego prowincjusza ;) ...ale nerwy po pudłach co 3-4 odskok niwelują zysk który idzie na relanium :mrgreen:
Niestety nie strzelam do puszek czy beczek gdzie odskoki 3-10 cm nie robią różnicy....mimo domowego rekreacyjnego pykanka lubię precyzje jako taka ale nie przekraczająca na 25 m 1,5 cm :nieznaju:
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 48
Rejestracja: 2016-05-14, 18:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: wiatq »

zbisz41 pisze:Ja po prostu chętnie kupowałbym śrut który strzela na dystansie ok 25 m w skupieniu poniżej 2 cm...no powiedzmy 1,5 cm ....bo mam takie killzony :mrgreen:
Obecnie u mnie czy w Logunie czy w AA S400 tylko 2 śruty :
-exact 4,51-4,52
-crosman domed
Oba niestety powyżej 25 PLN ... :(
Taki Oztay czy KTK za 12-13 PLN byłby ulgą dla budżetu biednego prowincjusza ;) ...ale nerwy po pudłach co 3-4 odskok niwelują zysk który idzie na relanium :mrgreen:
Niestety nie strzelam do puszek czy beczek gdzie odskoki 3-10 cm nie robią różnicy....mimo domowego rekreacyjnego pykanka lubię precyzje jako taka ale nie przekraczająca na 25 m 1,5 cm :nieznaju:
No to jeśli ma byc poniżej 2 cm to - oczywiście nie namawiam, ale szybki test u mnie dał takie wyniki (poniżej umieszczam info o teście i informacji od innego testującego na innych modelach bo mi się nie chce dwa razy pisać tego co już napisałem raz ;)

A tu opis:
Strzelane z TXa 200 MK3 z Hawke 6-24 na plecach. Postawa siedząca niepodparta. Dystans to 28 metrów mierzone taśmą mierniczą. Mało czasu na strzelanie więc bez wielkiego składania się (z resztą wyniki z Exacta to pokazują).
Wyniki takie jak widać i w zasadzie takie jak na poprzednich tarczkach o których tylko mogłem napisać bo się zagubiły były. Na zdjęciach dla porównania strzelanie również z JSB Exacta. Oczywiście należy brać pod uwagę umiejętności strzelca (a w zasadzie ich brak) oraz fakt strzelania z nie do końca wygodnej postawy - pomiędzy były jeszcze dwie tarczki dla exacta i oztaya ale nie ma co pokazywać bo wyszłoby że i oztay i exact warte są tyle co garść kamieni rzucona w stronę tarczy - mówiłem ... strzelec ;)
W każdym razie potwierdzam to co napisałem wcześniej ... oczywiście że OZTAY nie zastąpi Exacta, ale z całą pewnością zastępuje i przeskakuje KTK i inne tanie w tym nawet (przynajmniej w mojej lufie) dość popularnego Crosmana Pointed.
PS.
Wczoraj również otrzymałem telefon od jednego ze strzelców który zanabył ode mnie OZTAYa Dome(bo proszę każdego o opinię jako że to dość nowy śrut) i opinia brzmi:
W QB78 - lata przyzwoicie na pewno lepiej od KTK i w kolejności jakości układa się na trzecim miejscu zaraz po Exactie i Cros Domed
W Crosmanie Summit - lata jak chce i jest nie najlepiej.
To opinie człowieka który strzela - nie widziałem tarczek, nie znam umiejętności strzelca ani szczegółów typu postawa czy dystans a to co przytoczyłem to opinia wyrażona przez telefon. Myślę jednak że nawet i to daje jakiś ogląd na to czym jest Oztay Dome.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Sprzet jakim dysponujesz raczej nie jest z zalozenia dla nowicjuszy. :chgw:
Kontrola jakosci kosztuje. ;)