Pierwsza wiatrówka rekreacyjna

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

MariuSzzzz
Posty: 19
Rejestracja: 2017-08-06, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsza wiatrówka rekreacyjna

Post autor: MariuSzzzz »

Witam

Poświęciłem parę godzin na przewertowanie tego forum i w końcu postanowiłem zapytać. Z analizy wynika, że odpadają wszystkie chińskie wynalazki, a tureckie raczej też (choć niektórzy coś tam polecają z czasu).
Wyszło mi, że warto się skupić na Slavia, Weihrauch lub Iż. Tego ostatniego nie mogę znaleźć poza tym najnowszym modelem. Ustawiłem sobie wyszukiwanie na olx (Warszawa i okolice) po tych dwóch pierwszych hasłach i cierpliwie czekam.
Plan mam kupić coś w dobrej cenie i podjechać do cekaus na tuning (szkoda, że nie parę lat temu, bo mieszkałem rzut beretem :).

Szukam:
0. Oczywiście sprężyna
1. Strzelanie rekreacyjne/sporadyczne
2. Raczej do tarczy (jeśli np. do puszki to żeby trafić a nie dziurawić)
3. Przyrządy otwarte, ale jakby trafiło się coś porządnego, to może kiedyś jakaś optyka.
4. Budżet - standardowe "jak najmniej", ale pewnie do 1 tys.
5. Dużym plusem będzie możliwosć w miarę łatwej odsprzedaży w razie jakby się okazało, że sporadycznie przerodziło się w nigdy :)

W związku z tym czy jesteście w stanie mi coś polecić innego niż już szukam i czy polecacie jakieś inne źródła ogłoszeń, bo na tym forum raczej w dziale Sprzedam wieje pustką :) Na olx jest np. Slavia 631 w jakimś lombardzie za 450 zł (https://www.olx.pl/oferta/karabin-wiatr ... nQ7BM.html), ale jako całkowity laik w dziedzinie nawet jakbym pojechał ją obejrzeć, to nie byłbym w stanie nic więcej stwierdzić poza np. uszkodzenia łoża. Dlatego może są źródła pewniejsze i ktoś będzie sprzedawał znany sprzęt, który mu się znudził :)
Tak czy siak jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

W dziale K/S Fantazja555 sprzedaje Slavię 631. Nie dość, że to karabin spełniający Twoje wymogi to jeszcze z dobrego źródła. Znacznie pewniejszego niż lombard z olx.

Będziesz zadowolony, a i łatwo sprzedasz, jakby nie podpasował.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jak Slavia pasuje to rzeczywiście dobra opcja. Kupienie okazyjnie tanio + tuning cenowo wyjdzie podobnie w wersji optymistycznej, albo sporo drożej w wersji realistycznej jeśli do tuningu dojdzie remont.
MariuSzzzz
Posty: 19
Rejestracja: 2017-08-06, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MariuSzzzz »

To ile może kosztować remont takiego karabinka jeśli trafi się trefny? Ten od fantazji w opisie ma, że igła :)

Nie upieram się na Slavie, to wynik przejrzenia kilkunastu wątków na tym forum i dopasowania do możliwości finansowych :)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Fantazja ma tylko nick fantazyjny :mrgreen:
sprzęt zaś godny polecenia sprawny i pewnie po tuningu i przeglądach :D
MariuSzzzz
Posty: 19
Rejestracja: 2017-08-06, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MariuSzzzz »

Czyli ta Slavia 631 to dobry wybór będzie? Bo widziałem, że są też 630 i 634.
Niedawno była 631 z Otwocka za 350 zl, ale jak napisałem to tego samego dnia zniknęła, pewnie ktoś ją kupił. Fantazja za swoją chce 700 zł więc prawie dwa razy tyle, choć wierzę, że to wymuskany sprzęt.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Z tego co widziałem to już 650, jak dobrze pogadasz to może jeszcze coś ....
Slavia 631 to dobry karabinek, tylko niektórym się nie podoba. Miałem ten model i się nie polubiliśmy, natomiast to co mnie nie pasuje, komuś innemu może jak najbardziej.
Koszt remontu zależy od tego co będzie do wymiany, standardowo trzeba się liczyć z wymianą uszczelki tłoka, zakupem kompletu prowadnica i sprężyna, natomiast różne kwiatki się zdarzają, bywa że jest uszkodzona lufa, że warto zedrzeć starą i położyć nową oksydę, odnowić drewno, zależy też ile sam zrobisz, ile będziesz zlecał, ile będą kosztowały przesyłki. Poglądowo tu http://demilitar.pl/338-czesci-i-akcesoria masz części i ceny.
MariuSzzzz
Posty: 19
Rejestracja: 2017-08-06, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MariuSzzzz »

Zacząłem też rozważać zakup nowej wiatrówki z fakturą VAT, w sumie cenowo wyjdzie podobnie co używka. W cekaus.pl widzę Slavię 631 za 990 zł, a to wychodzi niecałe 700 zł. W tym przypadku chyba nic nie ryzykuję, bo wersje ultra są już przygotowane do użytkowania?
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Z cekaus jak najbardziej warto i polecam acz chyba w tej chwili nie mają na stanie, najlepiej spytaj. Zachwalac nie będę bo wszystko jest opisane co i jak i na forum o slavia mnóstwo. Odbiór osobisty jak najbardziej możliwy nie ma nic do ukrycia. Adres zgodnie z życzeniem poszedł na pw pozdrawiam serdecznie M.
MariuSzzzz
Posty: 19
Rejestracja: 2017-08-06, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MariuSzzzz »

Niestety nie moje okolice, nie wiedziałem, że te "gacki" w opisie profilu to prawdziwa lokacja. Z tego co widzę, to chyba w cekaus mają tylko jedną wiatrówkę za 1900 zł.
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Z tego co wiem to w cekaus jest też opcja wyceny sprzętu w jakim jest stanie technicznym więc jak coś ja się nie boję tego ale koszty wysyłki kryje kolega. Kolega kupuje daje do wyceny jeśli karabinek będzie wrakiem, odsylasz w stanie adekwatnym do otrzymanego a ja zwracam pieniądze minus wysyłka. Piszę tu aby widzieli wszyscy bo wiem co sprzedaje uff gorąco dziś ps więc proszę się na spokojnie zastanowić
MariuSzzzz
Posty: 19
Rejestracja: 2017-08-06, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MariuSzzzz »

Zazwyczaj zakładam uczciwość sprzedających, więc luz :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

MariuSzzzz pisze:chyba w cekaus mają tylko jedną wiatrówkę za 1900 zł.
... chyba mamy dużo więcej , jak i bardzo dużo więcej zamawiających i oczekujących :P ... nie wystawiam do sprzedaży wysyłkowej bo się nie wyrabiam . Teraz nie robię też już rezerwacji bo nie mam czasu pamiętać . Ludkowie wiedzą , że się dzwoni lub przyjeżdża ... po zażyciu nerwosolu , kropli uspokajających lub "znieczulaczy" ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Hiszpan63, rozumiem że na stronce Cekaus oferta tylko informacyjna ? Nie wiadomo czy jest i czy będzie ? :mrgreen:
Dlatego pierwsze wizyta i anestezjologa potem dzwonić?
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Cierpliwości a na pewno obsłużą i doradzą . Ewentualnie zabierać ze sobą leżaki , stołeczki , materace i oczywiście napoje chłodzące :)