"Trabant" to jest jednak to

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

"Trabant" to jest jednak to

Post autor: bury »

Witam
Zachciało mi się jakoś tak dziś tarcz podziurawić więc odkręciłem od mojego HW40 laser i kolbę (tzw. "pies na wrotkach" :lol: ). Wziąłem na tapetę tarczki ppn10, ale z racji że w chałupie tyle nie mam przestrzeni, to na 5m się ustawiłem, a tarcze przeskalowałem na 1/2 wielkości czyli średnicę białego okręgu 85 mm, czarne pole ok. 32,4 mm. Rzadko mi się zdarza z jednej ręki postrzelać, może czas się przestawić, bo zaczęło mnie to wciągać :P

Poniżej foto - po 5 strzałów na tarcze, postawa stojąca, jedna ręka bez podpórki, śrut płaski HN Logo Sport dla odmiany.
Fotki tarcz specjalnie rozjaśniłem bo w słabo oświetlonym przedpokoju zdjęcia wyszły bardzo ciemne i dziurek na czarnym prawie nie było widać.
Obrazek

Później postrzelałem z tej swojej beretki z blow-backiem Crosmana i to była totalna kaszana w porównaniu z HW40. Trudno było w ogóle w białym polu się zmieścić bo siał strasznie :/


A może z racji, że jest tu użytkowników trabanta troszkę, może ktoś miałby ochotę niezobowiązująco, bez spiny też ze 4 tarczki pyknąć i wrzucić w ten wątek. Jak ktoś chętny to zapraszam. Strzelając na takich samych zasadach jak ja czyli 5 m postawa stojąca jedna ręka bez podpórki. Tak w luźnej formie "co trabant potrafi" :)

Jak ktoś chciałby taką samą tarczkę sobie druknąć i strzelić to udostępniam PDF (format A4)
https://drive.google.com/file/d/0B83cIm ... dtQ28/view
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

W ostatniej Lidze SKS Kejkej strzelał z HW40 konkurencję Ppn6.

Przeskaluj sobie. ;^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Ślubek pisze:W ostatniej Lidze SKS Kejkej strzelał z HW40 konkurencję Ppn6.

Przeskaluj sobie. ;^)
Heh no to widzę, że nie najgorzej bym wypadł z moim gładkolufowcem, zwłaszcza, że do tarcz strzelam rzadko, a jednoręcznie jeszcze rzadziej :lol:
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
maksiu432
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-02, 08:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maksiu432 »

To tak jak ja :D Nie mam fanu jakoś z tego :D
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

bury pisze:Heh no to widzę, że nie najgorzej bym wypadł z moim gładkolufowcem
No widzisz. Wystartuj w Lidze Jesiennej, to się okaże. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Ślubek pisze: No widzisz. Wystartuj w Lidze Jesiennej, to się okaże. :^)
W sumie mógłbym się pobawić z wami w Ppn 6m, tylko w Krugerandy bym musiał się zaopatrzyć z tego co widzę :lol:

A jak to jest z odległością 6m, liczy się linia przed stopą czy na wysokości spustu? Generalnie na 5,5 m w chałupie komfortowo strzelam do kulochwytu. Na te 6m mógłbym się od biedy cofnąć pod samo okno tak, że czuł bym zasłonkę na lewym barku, ale jeśli do spustu ma być 6m to nie dam rady :/
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

6 metrów ma być od tarczy (liczone poziomo) do linii na podłodze, za którą musisz stać.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Uff, czyli dałbym radę tyle wygospodarować.

Jeśli zaś idzie o Krugerandy to do konkurencji 6m takie mają być? http://tarczestrzeleckie.com/pistolet-p ... ruger.html
Troszkę drogawo, ale czego się nie robi dla sportu.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nie. To są pełnowymiarowe (ISSF) tarcze do strzelania z pistoletu pneumatycznego na 10 m, a więc wymiary pól są za duże na 6 m.

Odnośniki do pobrania tarcz Ppn6 (i inne informacje) znajdziesz w Regulaminie Ppn6.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

W odnośniku są tarcze do samodzielnego wydruku, ale gdzieś czytałem, że od pewnego czasu ma być na papierze Kruger (czyli kupne). Przyznam, że zamotałem się teraz.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Dobrze czytałeś. Ale Kruger nie produkuje tarcz Ppn6. A szkoda.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ślubek pisze:Dobrze czytałeś. Ale Kruger nie produkuje tarcz Ppn6. A szkoda.
Kiedyś z powodzeniem testowałem tarcze Krugera -> krg 4005

Tarczki trochę mniejsze niż przeskalowane dla PPn6, ale bardzo czytelne.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Bo to tarcze na 5m do BBsów i ja mam jeszcze kilka od Ciebie Sławku :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Do jakich tarczek strzela więc szanowne grono teraz w lidze Ppn6? :)

Odnośnie trabanta to zauważyłem, że zaczął mi ostatnio coś ciasno tłok poruszać się w czasie otwierania, a na tłoku widać wyraźne ryski. Wziąłem się za kompleksową rozbiórkę celem przeczyszczenia i nasmarowania go.

W środku cylindra zebrał się jakiś czarny syf, najwięcej na samym dnie i od niego zaczęły odłupywać się takie czarne drobinki które zapierały tłok. O dziwo oring na tłoku wygląda zdrowo jak na tyle lat. Wykręciłem też zawór, na nim oringi wyglądają jeszcze zdrowiej. Lekki tylko nalot był na trzpieniu pod sprężyną, ale łatwo dał się usunąć.

Aby wyczyścić ten czarny osad z cylindra musiałem sporo się namęczyć, próbowałem rozpuścić go najpierw benzyną ekstrakcyjną, ale niewiele go ruszała więc poszło nitro, później wycior ze szmatą i jakoś się oczyściło.

Może ktoś wie skąd ten czarny osad tam się mógł wziąć i jak zapobiegać jego powstawaniu?

Przy okazji przeczyściłem też z zewnątrz cylinder bo nalotu paskudnego złapał, ale udało się go dopolerować z powrotem na błysk :)

Na mechanizmie spustowym pozostały wyraźne gródki fabrycznego żółtego smaru.

Teraz mam zapytanie za 100 pkt. czy mogę wszystkie uszczelki i tłok przesmarować lekko smarem silikonowym. Mam taki Olej silikonowy Walther Pro Gun Care w sprayu. Nada się to?
Mam też taki olej w płynie Liqui Moly CERATEC, który do smarowania niektórych maszyn się sprawdza, nada się tu na coś?
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Uszczelki tak , a tłok po co ?? ... wszelkie inne smary w trabancie tylko do ruchomych elementów z zawiasami włącznie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)